Imunski sistem

Desire  

član od: 5.4.2007

sporočila: 50

tema odprta - 29. jun 2008 23:42 | ogledi: 3.494 | odgovori: 19

V lanskem letu sem zbolela za rakom, uspešno prestala zdravljenje in vse kar spada zraven, vendar sem zelo občutljiva na razne infekte. Kaj mi svetujete, s čim si naj okrepim imunski sistem?

Kolegica mi je priporočila kozje mleko, kaj mislite o tem?

Lp

Desire

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

30. jun 2008 0:05

Desire, iz lastnih izkušenj ti lahko povem: če prenašaš mleko, je vsako dobro, najboljši so jogurti, sirotka in seveda kozje mleko. V trgovini si poišči sok iz aronije in mislim, da je kombiniran še z enim sadežem. Zdaj je čas borovnic. Jej sveže vsak dan. Moja zdravnica in zdravniki na Onkološkem inštirutu so mi uživanje raznih kemičnih pripravkov, ki "uravnavajo imunski sistem" močno odsvetovali. Ne nasedaj raznim reklamam, zdaj je poletje, vsega je dovolj. Poskusi si nabaviti čimbolj sveže sadje in zelenjavo in po možnosti domače predelave brez kakšnih škropiv. Jeseni si nabavi domače črno grozdje, tudi sadje naj bo iz kakšnih pozabljenih, neškropljenih sadovnjakov. Potem pa itak pride sezona kislega zelja in kisle repe. Imunski sistem si boš okrepila počasi, vendar po naravni poti. Pa med s sokom rdeče pese si nabavi in ga lepo počasi uživaj, je zelo dober. No, če nisi diabetik. Ob vseh teh dobrotah pa ne pozabi na vsakodnevno gibanje v naravi. Poslušaj ptičje petje in misli pozitivno. Veliko uspeha ti želim! ovčka

Paninika  

član od: 24.11.2007

sporočila: 13

30. jun 2008 8:44

Lepo si tole napisala,ovčka. Desire,to je to. Lep dan! Paninika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jun 2008 9:01

Sok Goji se čudovito obnese pri padcu imunosti in preprečevanju razvoja raka na drugem delu telesa. Ob enem priporočam, tudi izvleček iz zelenega čaja. Drugače pa še kakšne alge, samo ne algeje in uživanje velikih količin brokolija. Če ga pa ne maraš, pa izvleček iz njega. Pri sadju in zelenjavi pa pazi da sta iz domačega vrta, nič škropljenja in umetnega gnojila. Pa čim bolj sproščeno in umirjeno življenje, pa saj to že itak sama veš. če te še kaj zanima, pa me kontaktiraj. Kyara

Desire  

član od: 5.4.2007

sporočila: 50

30. jun 2008 12:56

Hvala vam, res ste enkratne osebe, zdaj vem zakaj me vedno vleče sem na kulinariko. Kar se tiče sproščenega, umirjenega življenja, to že izvajam, mislim pozitivno in se radostim drobnim stvarem. Mislim, da sem na dobri poti. Na srečo živim na deželi, zbuja me ptičje petje, imam vrt, tako da tudi gibanja na svežem zraku imam na pretek. Zanima pa me, kje si lahko nabavim ta sok aronije, kot mi ga priporočaš ovčka in sok Goji, kot mi ga priporočaš Kyara. Na srečo mi je brokoli moja najljubša zelenjava, takoj za fižolo, tako da ga lahko jem tudi večkrat na dan, pa se mi ne upre. Borovnice pa grem ta teden obvezno nabirat, na srečo nimam daleč do njih. Lep dan in veliko sončka! Desire

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

30. jun 2008 13:41

Desire, definitivno pomaga sok rdeče pese in korenja, oz. vso zelenjavo, ki jo imaš na vrtu daj v sokovnik in vsak dan spij kakšen kozarec ali več - tudi na koprive ne pozabi. Vsekakor naj bodo sokovi sveži. Boš videla, kako hitro se ti bo stanje popravilo. Samo vztrajaj. Kozje mleko pa le pij in to surovo in mrzlo, ima najmanj specifičnega okusa, pa še, če ga boš pregrevala ali celo kuhala, veliko dobrega uničiš. Veliko volje in seveda zdravja ti želim oliva

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

30. jun 2008 15:56

Čaj iz ameriškega slamnika ali pa kapljice iz ameriškega slamnika so zelo dobri za imunski sistem. Adrijanam

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

30. jun 2008 16:06

Matični mleček tudi pomaga. Pa nasploh zdrava prehrana nikoli ne škodi.

Sonja

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

30. jun 2008 16:12

Sok aronije sem najprej kupovala v Avstriji, nato pa pri sosedu našla domačega v kombinaciji z sokom divje češnje. Zelo je dober. Takoj, ko se mi je stanje popravilo, ga nisem več pila, ker sem žal diabetik. Malo poglej po policah. Lep pozdrav! ovčka

neznan uporabnik

30. jun 2008 18:09

pripravki iz gob-Maitake, Reishi in Shiitake, ki se dobijo pri nas v obliki tablet, zelo povečajo -izboljšajo imunski sistem.Vprašaj v lekarnah. joze2

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

30. jun 2008 19:07

Desire, 10 let sem pila pesin sok zjutraj na tešče pol ure pred zajtrkom po požirkih. Najboljše je, če si lahko pripraviš svežega. Če ga ne preneseš, ker ima kar močan okus po zemlji, si dodaj kakšno zelenjavo ali sadje. Tudi sama sem zbolela za rakom in bila zdravljena z kemoterapijo. Če želiš, me kontaktiraj na ZS. Lep pozdrav! regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti