Vinjete

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 29. jun 2008 22:26 | ogledi: 12.551 | odgovori: 88

Ali ste jo že kupili in nalepili? Sama sem jo že kupila, samo nalepit jo je treba.

Soseda jo je nalepila na napačno stran, sedaj pa se ful sekira. A mogoče kdo ve kaj jo čaka v tem primeru?

Dobro da sem se obirala, ker bi sama verjetno nalepila napačno, saj sem kar na nekaj avtomobilih videla napačno nalepljene .

Lep pozdrav,

anitram1

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

29. jun 2008 23:04

Vinjeta je lahko nalepljena na levi ali desni strani, v spodnjem ali zgornjem vogalu, ne sme pa biti kar kjerkoli - na TV sem videla nalepljeno na sredini na vrhu stekla - to pa je narobe.

 

rrr

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. jun 2008 23:37

Kopiram uradni odgovor z DARSa.

Na sami vinjeti smo označili, da je vinjeto potrebno nalepiti na vetrobransko steklo na levi strani zgoraj. To lokacijo smo določili, ker smo mnenja, da je v primeru nadzora tako najlažje dostopna/vidna cestninskemu nadzorniku in jo tako tudi najlažje preveri. Vsekakor pa ne bo nič narobe, če je nameščena tudi npr. na levi strani v bližini vzvratnega ogledala ali v spodnjem levem delu vetrobranskega stekla, s tem, da je potrebno paziti, da ta del ni toniran oziroma zatemnjen. Uredba o cestnini in cestninskih cestah, ki jo je nedavno sprejela Vlada RS in čaka na objavo v uradnem listu, namreč v 12. členu med drugim določa: »Po odstranitvi zaščitne folije je treba vinjeto nepoškodovano in z originalnim lepilom na njej namestiti na levo notranjo stran vetrobranskega stekla, tako da je jasno vidna od zunaj (ne sme se npr. namestiti na mesto, kjer je to steklo zatemnjeno). Pri nameščanju je treba upoštevati navodila na hrbtni strani vinjete.«Nikakor pa ne sme biti nalepljena na desni strani vetrobranskega stekla.Za dodatna pojasnila vam predlagamo, da se obrnete na snovalca zakona to je Ministrstvo za promet (gp.mzp@gov.si). DARS zakone le izvaja. Zato vam predlagamo, da se za informacije o namestitvi vinjet obrnete na to pristojno institucijo.Lepo pozdravljeni!Romana DušaSlužba za komuniciranjeDARS, Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.sedež: Celje, Ulica XIV. divizije 4izpostava: Ljubljana, Dunajska 7tel.: 01/300-99-18, faks: 01/300-99-33web: http://www.dars.si

Loni Makaroni

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

29. jun 2008 23:42

Saj je na vinjeti lepo označeno kam jo je treba nalepiti.Sama sem jo danes nalepila.Mogoče pa nebo nič narobe samo da jo imaš. Milži

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

30. jun 2008 7:36

Naj ne bi bilo vseeno, kam jo nalepiš, po TV so že grozili, da so kazni za narobe nalepljene vinjete enake, kot, da je ne bi imeli.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jun 2008 8:43

Eh, Lijana, najbrž oni s TV niso ravno tisti, ki postavljajo pravila. Se mi zdi, da se pač držiš navodil na nalepki in vse je OK. Nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha...

rimljanka - zasebno mnenje

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

30. jun 2008 8:49

Res je hec s tem. No sedaj imam pred seboj vinjeto in je vse jasno. Ne gre pa mi v račun, kako so lahko na TV dejali, da gre lahko vinjeta na levo ali desno stran vetrobranskega stekla - no sicer pa je tako merodajno le tisto, kar je jasno in glasno zapisal zakonodajalec.

rrr

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

30. jun 2008 8:50

Kupila sem jo v petek. In še dobro, da jo nisem takoj nalepila, ker je mož kasneje opazil, da mi jo tip na bencinski sploh ni preluknjal!!!! No, tudi vprašal me ni ali jo preluknja, jaz pa se tudi nisem spomnila (kot da to delam vsak mesec ) Lp, Asja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jun 2008 9:03

Kaj pa na motor? Zapisano je, da se mora zalepiti na rezervar! Pa saj niso normalni. Noben motorist je ne bo tja nalepil, ker je težko odstranljiva, poškoduješ barvo in še sonce jo zna zapečti gor. Kyara

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

30. jun 2008 10:42

Rimljanka, logično bi bilo, ampak pri teh naših kljukcih  nikoli  ne veš.

Lijana

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. jun 2008 11:40

Danes bi morali poslušati reporter Milana na radiju City glede vinjete. Kako sem se nasmejala. No, pa saj se vedno. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti