Koktajli

perokez  

član od: 25.11.2002

sporočila: 1

tema odprta - 25. nov 2002 21:03 | ogledi: 14.072 | odgovori: 24

Živjo!

Ja mene pa zanima ce je kdo doma kdaj delal koktajle namrec jaz bi doma probal narediti 2 in sicer: tequilo sun rise in pa sangrio pa bi prosil za pomoč!

Zanima me pa recept, potem kje te sestavine kupit in kaksna je priblizna cena za vsako sestavino.

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem!

peter

Ljerka  

član od: 28.9.2002

sporočila: 7

27. nov 2002 12:11

Hojla! Sestavine za teqilo sunrise: 4cl teqile 10 cl pomorančnega soka 1cl grenadin sirupa za dekoracijo rezino pomoranče ali/in češnjo. Meša se običajno v visokem tamblerju doma pa jaz zmešam v taperverjevi posodi za stepanje smetane. Sestavine za sangrijo najdeš tukaj v receptih. Upam, da sem ti kaj pomagala. A ja še nekaj če boš pripravljal več različnih koktejlov nikar jih preveč ne poizkušaj naenkrat posledice so! Čao! Ljerka Ljerka Grilc

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

27. nov 2002 13:01

Ni sicer koktajl ki si ga želel, je pa meni najljubši in najboljši. Če želiš ga poizkusi: RDEČE SRCE 3 cl vodke (lahko navadna ali sadna) 3 cl Bacardi ruma 1 dcl gostega jagodnega soka Če delaš za več ljudi narediš v večji skledi in lahko vmešaš tudi jagodni kompot. Upam, da ti bo všeč. Čao Berni

perokez  

član od: 25.11.2002

sporočila: 1

27. nov 2002 13:08

Živjo! Ja hvala za odgovore samo zanima me se kje bi se dalo kupit ta sirup grenadine in pa bacardi rum? Ali je zelo drag? In pa zanima me se v kaksni posodi naj to delam? Kaksna je to taperverjeva posoda in tambler posoda, da nebi sedaj kupoval nevem kaksnih shakerjev oz takih stvari. Lp, peter Sporočilo je spremenil(a) perokez dne 27. nov 2002 13:10:46

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

27. nov 2002 15:09

Za RDEČE SRCE ne potrebuješ shakerja, lahko ga narediš direktno v kozarec ali za več ljudi v večjo skledo kot bovlo in potem strežeš z zajemalko. Bacardi rum pa imajo v vsaki malo bolje založeni trgovini za alkoholom. Koliko pa stane pa nimam pojma. čao Berni

Ljerka  

član od: 28.9.2002

sporočila: 7

27. nov 2002 18:20

Hojla, sirup grenadine najdeš v kakšnem merkatorjevem centru ali kakšni trgovini z alkoholnimi pijačami. Cene ne vem točno zdi se mi pa da je okrog 1000 sit steklenica. Ne drži me pa za besedo. Da ne kopuješ posebej pribor za koktejle se lahko znajdeš tudi s kakšno ožjo in višjo posodo, ki jo imaš doma. Domišljijo in znajdljivost boš mogel uporabiti ! Čao! Ljerka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. jan 2003 16:25

Mene pa zanima, kje v SLOVENIJI se da kupiti brusnični sok, ki je potreben za veliko koktejlov... Iskal sem pa ga ne najdem Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jan 2003 16:46

Ko smo ravno pri koktajlih - rada bi zvedela, kako se naredi Omorika. Ali kdo ve? LP cervus

Samo B  

član od: 19.2.2003

sporočila: 1

19. feb 2003 14:01

Odgovor perokezu. Živijo. Sam se se pred kratkim navdušil za koktajle oz. za samo pripravo le-teh. Prebral sem tudi kar nekaj knjig na to temo. Tupperware posodo so včasih prodajale gospe po hišah. Primerne so predvsem za shranjevanje hrane in podobno. Thumbler je oblika kozarca v katerem se streže določene koktajle. Sami shakerji, načeloma niso tako dragi, seveda če ne kopuješ zares kvalitertnih. Take navadne dobiš tudi v vseh trgovinskih centrih. Svetujem ti nakup enega takega, saj barmeni pravijo, da lahko pijača, mešana v različnih posodah, ki se uporabljajo še za kaj drugega, dobi napačen okus. Saj veš, barmeni so pri mešanju zelo natančni. Samo Belavič

silvy  

član od: 7.4.2002

sporočila: 23

20. feb 2003 11:25

Za Jerneja, Brusničnega soka se pri nas žal ne dobi. Preverjeno tudi pri dveh barmanih. Ponavadi se znajdejo tako, da ga zamenjajo ali z ribezovim, ali pa naredijo neko mešanico iz vode, grenadine sirupa in limon, ali pa gredo ponj čez mejo. Silvy

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. jan 2005 1:08

Jernej, pri nas pa imamo brusnicni sok. Ga posljem? julia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti