Hitro učenje tujih jezikov - karnion

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 26. jun 2008 15:21 | ogledi: 51.629 | odgovori: 24

Zanima me ali ima kdo izskušnje z hitrim učenjem tujega jezika na karnionu, ali se vsak lahko udeleži teh tečajev, cena, verjetno je zelo drago za navadnega smrtnika.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za vse informacije.

lep pozdrav,

Anitram1

anitram1

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. jun 2008 16:25

Angleščino sem se začela učit pred dvema letoma in pol in pred kakim tednom uspešno opravila izpit na šesti stopnji. Naj ti povem, da če hočeš kaj znat, je poitrebno vlagat. Vse jezikovne šole obljubljajo hitro učenje, uspeh in ne vem kaj še vse, a če ne delaš nalog, se ne učiš itd..... je bolje da ne začneš. Kar se cene tiče pa mislim da so vse šole precej enotne. Več pa si poglej na spletnih straneh samih jezikovnih šol. lp Vesna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

26. jun 2008 16:28

jaz sem si pred leti pomagalo s cicerom ker sem bila vsak dan dve uri na avtobusu,so me malo čudno gledali ko sem se sama s sabo pogovarjala po italijansko naučila sem se pa le,tako da glih prodati me ne morejo anaeva

neznan uporabnik

26. jun 2008 19:05

ANITRAM1 sprašuje o hitrem tečaju karnion-to dragi moji ni navaden tečaj in ga zato ne moreš vreči v isti koš z ostalimi tečaji in reči, da so več ali manj vsi podobni z podobno ceno. Ta tečaj o katerem sprašuje je učenje v ALFA stanju.Sam sem se ga udeležil pred leti, ko sem končal drugo stopnjo klasičnega tečaja angleščine in nisem praktično nič znal-nisem se znal pogovarjat.Tečaj je v bistvu individualen-torej delajo samo s teboj.Eno uro teorije in konverzacije s profesorco, potem pa 1 uro v udobnem naslonjaču, kjer s posebno napravo, ki jo je baje razvila NASA (očala z posebnim inštrumentom ki je montiran pod očali, tako da zazna tvoje dihanje-in šele ko je dihanje enakomerno in v skaldu s glasbo in tekstom ki ti ga "vlivajo" v glavo, se pojavi neka sončna svetloba in takrat si ti v ALFA stanju, kar pomeni, da nekako spiš, vendar zavest-podzavest deluje do te mere, da tvoji možgani kar vpijajo vse podatke.Izgleda tako, da slišiš tujo besedo-vdih-ko si na najvišji stopnji vdiha slišiš prevod in potem sledi izdih.Dihanje je zelo počasno, v ozadju pa slišiš klasično glasbo v 4 četrtinskem taktu (to je pomembo-4/4 takt) npr. Vivaldi-4 letni časi. Potem ko je učne ure v ALFA stanju konec te preko slušalk ki jih imaš ves čas na ušesih še spravijo iz ALFA stanja, da se "prebudiš" in potem imaš zopet uro s profko.Dopoldan 4 ure, popoldan 4 ure, traja 5 dni vmes je samo kosilo in kratka pavza.Ko sem prišel tja sem pisal test in ga naredil z 33%, ko sem po 5 dneh odšel sem pisal test z 77%,torej bistven napredek.Tudi dejansko znanje in pogovor s tujci je hitro stekel in kar nekako privrele so besede na dan, tako kot pravijo kar prišlo mije-iz podzavesti, kjer je naše skladišče znanja.Še prej sem se po tem sistemu ALFA učil italijanščine na Rogli, kjer nas je skupinsko učil en Hrvat iz Zagreba, podoben sistem, le da smo vse delali skupinsko in nas je on vse skupaj spravil v ALFA stanje, potem pa šibal besede-prevod-izdih....Ja tale tečaj na karnionu me je takrat stal še kar veliko denarja, danes bi to morda bilo okrog 2000 EUR za 5 dni.Je pa tako, da jezik moraš uporabljat, sicer ga hitro pozabiš. Za primerjavo ti lahko povem, da sem se šel v Nemčijo učit nemški jezik na en inštitut, kjer sem z podobnim znanjem kot pri angleščini (2 sto. torej) šele v 3 tednih pridobil takšno znanje.Delali smo v skupini 8 oseb (kar tudi ni veliko) dopldan 5 ur, tako, da smo obdelali neko temo in potem delali vaje ves čas si moral biti prisoten, ker ni šlo po vrstnem redu, tako da bi ti lahko v naprej pripravil svoj odgovor na vprašanje, ki je bilo v knjigi, pač pa je profesor kar naprej menjal vrstni red in si moral res delat ves čas.No popoldan sem si plačal še 2 uri individualno pouka z istim profesorjem, tako da sem 3 tedne res intenzivno delal.Lahko pa rečem, da mi je ta tečaj v Nemčiji dosti bolj trdno zasidral v možganih, dosti bolj suvereno sem se pogovarjal kot tečaj angleščine, ki je trajal 5 dni v ALFA stanju.No danes pa angleščino bistveno bolj obvladam, ker jo tudi bolj uporabljam. Če te še kaj zanima kar vprašaj, če bom vedel.... joze2

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

26. jun 2008 19:53

jože2 najlepša hvala za izčrpno poročilo. O tem tečaju sem brala v neki reviji, pa sem želela slišati še z druge strani. Je pa drago. Priznati moram, da je moje znanje angleščine zelo slabo, v bistvu že v startu, se pravi v OŠ, ni bilo toliko povdarka na angleščini, kot je danes (nisem več rosno mlada ... he he he). Največji problem je izgovorjava, saj se mi jezik kar lomi, tako da še tisto, kar znam zašuštram, pa tudi nimam , oziroma nisem imela veliko opravka s tujci. Toda časi se spreminjajo... Ko sem šla na dopust sem se opremila s kasetami in Cd-ji,(saj se jih veliko uči na ta način) družino sem poslala na plažo, da bi v miru študirala. A kaj, po nekaj minutah sem že skoraj spala. To sem ponovila še nekajkrat, rezultat pa je bil vedno isti, pa čeprav sem se še tako trudila. Ne bom pisala o komentarjih, kako se naša mami uči angleščine... Ja toliko o mojem samostojnem (m)učenju angleščine. Ampak nikoli ni prepozno... Lep pozdrav, Anitram1 anitram1

neznan uporabnik

27. jun 2008 16:59

Veš kaj, če nimaš dovolj znanja, potem ti absolutno odsvetujem ta tečaj, ki je kot praviš ZELO DRAG, ampak mal dnarja-mal muske pravijo.Njaprej pojdi na en tak čisto osnovni tečaj, kjer vas ne bo preveč v skupini in kjer ne boš mogla zaspati, ker to enostavno pred drugimi ne gre in boš primorana delat, saj boš večkrat prišla na vrsto za kakšne vaje, branje teksta, odgovarjat na vprašanja itd....potem pa če boš pri denarju, pojdi na ta tečaj.Vedno se pa vprašaj, zakj bi šla na ta tečaj??? jaz sem šel samo zato, ker sem v tistem času nujno moral študirat angleščino, ker sem jo tudi nujno rabil, nisem pa imel časa da bi se počasi učil (preveč dela-cele dneve sem delal).Če ti po pravici povem, dem vzel 5 dni dopusta, da sem šel na ta tečaj.Če pa imaš čas, potem študiraj sama.Preko interneta najdeš ogromno brezplačnih možnosti, kjer lahko kakšne teste izpolnjuješ, preko interneta obstajajo tudi forumi, kjer se najdejo sami taki, ki ne znajo angleščine npr. in se nekako pogovarjajo in vsaki dan znajo več...Ja volja pa tudi nekaj naredi.Torej, želim ti predvsem veliko volje do učenja in ne daj se ! joze2

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

28. jun 2008 15:21

Pri angleščini je tko: govorit se naučiš samo, če dejansko govoriš angleščino. Izpiliš pa jo lahko z gledanjem filmov v angleščini brez podnapisov. Tko sem se jaz naučila veliko veliko besed, fraz in podobnega pa še sama nisem vedela kdaj. Zdej sploh ne morem več brat slovenskih podnapisov pri kakem filmu, ker se s prevodom veliko izgubi, pa še o tem kako pri nas prevajajo ne bi komentirala. Sicer je pa res, da sem jaz počela to na dobro podlago - v oš smo imeli učiteljico, ki je bila zelo zahtevna, tako da sem mogla obvladat vso slovnico. Sedaj o slovnici ne vem več nič, vem pa po posluhu kaj je prav in kaj ni prav. Imam pa vedno veliko stika z angleščino, tudi na faksu, kjer je veliko gradiva v angleščini, tako da jo praktično ne morem pozabit. Aja pa še to: namesto, da nosiš kasete za učenje agleščine si raje izposodi kakšno knjigo, za začetek otroško, če ti še ne gre dobro in beri. Če imaš probleme z izgovorjavo pa si vzemi eno knjigo v pisani obliki in še v avdio obliki in poslušaj, beri in na glas ponavljaj stavke. Pa še en slovar imej zraven za besede, ki jih ne zastopiš. Tako bo učenje veliko bolj zabavno, vsaj meni je :) Enjoy! Urša

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. jun 2008 18:45

Karnion uči moja inštruktorca angleščine...in mi vsakič "grozi" da me bo spravila v alfa stanje... Če ti ni škoda €€€€€ pojdi,zelo dober način učenja ;) ... Jaz sem imela to šolsko leto ogroooomne probleme z angleščino,pa jih imam še vedno.Nasploh se mi lomi pri izgovorjavi...ampak če se pogovarjaš z nekom,ki se ne bo vsakih 10 sekund smejal kako si narobe izgovoril in oh in sploh gre...drugače pa meni pade morala in zablokeram potem pa samo še piskam... Roncolino

matsrinc  

član od: 18.9.2009

sporočila: 1

18. sep 2009 19:40

joze2 je dobro napisal bistvo, ni pa napisal cene. Poleti sem bil na predstavitvi druge jezikovne šole in verjamem, da po intenzivnih dveh tednih znaš veliko več. Takšno sprostitev bi imel tudi doma (saj sem jim rekel za cede pa ... ). No, tečaj angleščine naj bi stal okrog 2.000 €. Kar je tudi za študenta veliko, čeprav če to potrebuješ, potem napraskaš denar (recimo, da dobiš dobro študentsko prakso ali celo delo v drugi državi pa nimaš veliko pojma o jeziku, hitrejše poti verjetno ni). Jasno, da je to za učence in dijake veliko in jaz bom raje poslal svojega sina, ko bo nekega dne dijak, v tujino. Druženje, druga država, izkušnje ... in manj stane. Čeprav seveda ne računam, da bo dobil toliko znanja v tako kratkem času. Če bo kdo ponudil japonski jezik na hitri način, bom med prvimi v vrsti. Pred tem pa varčevanje denarja, brskanje interneta, učenje običajev, uporaba slovarjev, ... in za hitro učenje tujih jezikov spremljanje novega spletišča Hitro učenje. Zanimiva bi bila primerjava cen konkurenčnih jezikovnih šol, da nam potem ne bi bilo več potrebno iskati te informacije. Ta žal pomeni velikokrat ne (visoka cena), ampak saj bomo enkrat vsi zaslužili dovolj. matsrinc Sporočilo je spremenil(a) matsrinc dne 18. 2009 19:45

neznan uporabnik

31. jan 2010 18:27

Ognjič, kje si? japaja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. jan 2010 19:55

Tuki, že malo v alfa stanju . Zdaj samo še počakam tiste iz Celja in jutri boste videli,kako bom razturala v esperantu (sicer je on tudi v alfa stanju...). Računam na to, da imajo vsaj za bencin do KK, če že nimajo za poln rezervoar, kolikor približno stane legalno reklamiranje. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti