Pomoč, napadle so strige

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. jun 2008 12:07

No, jaz se jih sicer ne bojim (me ni še nobena ugriznila - a sploh grizejo?), všeč mi pa tudi niso. Samo ... kako pa pridejo v perilo (tudi meni se je to že zgodilo) - letijo ne, imajo torej precej dolgo pot po vrvi. Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jun 2008 12:15

Rimljanka, a pajčevina pa je znak, da je nevesta šlampasta  ?

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jun 2008 12:43

Ne, pajčevina je znak, da so pajki tistih vrst, ki pletejo mreže.  Saj jih menda ja ne boš pustila lačnih, revčkov... Tako ti v mreže vsaj muhe, komrje in druge leteče polovijo. Temu se reče biološko odstranjevanje nezaželenih letečih bitij v stanovanju.

rimljanka - zasebno mnenje

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jun 2008 13:19

Frina, če boš tako biološko ostranjevala "nezaželena lateča bitja" po stanovanju, bo gvišno še kak ženin ušel... Pa ne bo mislil samo, da si šlampasta... : )

lidka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

11. jun 2009 15:43

Včeraj zvečer sva z dragim kadila na balkonu in opazila "štriglo", ki je lezla po steni. Spomnila sva se, da so nama v otroštvu razlagali, da štrigle zlezejo v uho in preščipnejo bobnič. Ali je to res? Jaz nekako dvomim, da bi se ta živalca tako potrudila, da bi ritensko zlezla v uho in uščipnila. A poznate koga, ki se mu je to dejansko zgodilo? RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jun 2009 18:03

RadaJem je napisal/a:
Včeraj zvečer sva z dragim kadila na balkonu in opazila "štriglo", ki je lezla po steni. Spomnila sva se, da so nama v otroštvu razlagali, da štrigle zlezejo v uho in preščipnejo bobnič. RadaJem

Ena mnogih vraž, enako kot tista, da se ti netopir zaplete v lase, recimo.

rimljanka - zasebno mnenje

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

11. jun 2009 18:19

RadaJem je napisal/a:
Včeraj zvečer sva z dragim kadila na balkonu in opazila "štriglo", ki je lezla po steni. Spomnila sva se, da so nama v otroštvu razlagali, da štrigle zlezejo v uho in preščipnejo bobnič. Ali je to res? RadaJem
Kaj pa to, da s svojimi kleščami uščipnejo kot strela? Kot mulci smo se jih bali kot hudič križa, zdaj mi pa še vedno ni za testirat njihovih klešč... Vanilija

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

11. jun 2009 19:46

rimljanka je napisal/a:

Ena mnogih vraž, enako kot tista, da se ti netopir zaplete v lase, recimo.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Se mi je kar zdelo :) hvala, Rimljanka! Vanilija, ne vem, mene še ni uščipnila :) Za testnega zajca se pa ne javim. RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 11. 2009 19:48

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

11. jun 2009 19:59

Evo, mene je uščipnila v nogo, ko sem oblekla sveže posušeno pižamo, kamor se je zatekla. Je bilo zelo neprijetno, niti ni bolelo toliko, kolikor me je spreletel srh. Pač uščipne, boli pa manj kot čebelji pik oz. malo bolj kot če te uščipne tavelika mravlja. feferon

kuharca87  

član od: 27.12.2007

sporočila: 51

29. jun 2012 12:25

Zanimive vraže in nasveti o strigalicah, mene pa vendarle zanima, kako je s strigami. Opazila sem jih namreč v zemlji v cvetličnem koritu na balkonu, v katerem je rastla poprova meta. Ta meta nikakor ni dobro uspevala, saj so jo napadle uši (pa pravijo, da jih odganja ...), ko smo se teh nekako znebili, pa se je posušila, zato sem jo populila. Lahko da so jo uši že preveč izčrpale, lahko pa da je bilo v zemlji kaj, kar je jedlo koreninice, pa mogoče nisem dovolj dobro pogledala. Morda so bile že takrat v koritu strige, a ne vem, če so krive za propad zelišča, saj sem na prvi strani prebrala, da so mesojede plenilke. No, sedaj sem želela to zemljo malo "prezračiti", da bom kaj novega posadila vanjo, pa je začelo kar gomazeti, ko sem jo malo odgrnila. Živalice so različnih velikosti, nekatere so bolj svetle in čisto majhne, imajo pa številne nožice in so prav hitre. Zanima me, ali se jih da kako znebiti ali naj zemljo kar zavržem? Kakšno škodo lahko naredijo na rastlinah?


Hvala za morebitne nasvete.

kuharca87

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti