Pomoč, napadle so strige

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. jun 2008 11:06

Dragička, tole je kopiran nasvet iz enega drugega foruma. "Za striglice naredite skrivališče iz zvite valovite lepenke, da se bodo v njem zbirale strigalice. Zvitek privežite na palico v bližini rastline na kateri se zadržujejo strigalice. Ujemite strigalice in jih uničite. _________________ Romana Jaz bom raje kot s strupom poskusila tako...."uničila" jih bom pa tako, da jih bom odnesla na del parcele, kjer ni hudega, če so. Tole je ona od mojih domačih: mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 26. jun 2008 11:15:00

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

26. jun 2008 11:36

Štriglajca, kot deca smo verjeli, da blazno rade grejo v uho in predrejo bobnič. Pa tudi nosa se ne branijo, kaj pa tam naredijo, se pa več ne spomnim. In tako pride do raznoraznih fobij in nepotrebnih strahov pred vsem kar je manjše od dveh centimetrov ter lazi po tleh. _______ Mimogrede, verjeli smo (bolj ali manj) tudi, da je tista konica na koncu žemljice, ki je včasih malo zažgana, strupena. ________ lp Vlado Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 26. jun 2008 11:37:05

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

26. jun 2008 13:30

Vlado, a veš, da so te strahovi pri meni prisotni še danes - mislim na štriglico, ki gre v uho. Pozdravček!

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

26. jun 2008 13:51

Naj živijo koristne živali! Ja, res je, vse v mejah normale, ampak če ubiješ strigalice, potem pridejo uši in še kaj drugega, potem si pa res lahko nabaviš le še kakšno kemijo, da ti pobije vse in da do rože lepe. Kozmeja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. jun 2008 14:51

Vlado, če si še verjel, da so ljudi ugrabljali in iz njih kuhali milo in da so pekli človeško meso, ki je med peko naraslo kot vzhajan kruh, potem si doma v eni sosednjih ulic.

Štigle imam v stanovanju, včasih tudi v postelji, ker živim v podstrešnem stanovanju. In večjo količino pajkov, ki imajo pri meni  kongresno središče.

F r i n a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. jun 2008 16:26

Ne boste verjele, kaj se je meni zadnjič zgodilo. Prijateljica pride na obisk in si zaželi kavo. Kot ponavadi oplahnem in napolnim "kafetjero" in čez par minut že kofetkava. Naenkrat se prijateljica nakremži in.....izplune strigalico (mrtvo). Jaz se opravičujem in farbam do ušes, obe pa se čudiva, od kje se je beštija vzela. Mleko-čisto, sladkor-čist......dokler ne dobim strigalice ene v usta še jaz...brrrr. Pa kako, za, saj sva pili iz čistih skodelic in čiste kafetjere! Kafetjera je bila res čista, vendar sem na koncu ugotovila, da so se, kdo ve, kdaj, kar tri beštije zalezle v cevko, po kateri pride kava z zgornji del...seveda -vlaga, tema....uffff....pa so se lepo skuhale. Mi ni treba poudarjat, da od takrat kafetjero pred vsako uporabo temeljito pregledam! mamaF - Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. jun 2008 18:29

frina, pajki v hiši so znak, da je v taisti hiši nevesta!!!!!!

rimljanka - zasebno mnenje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. jun 2008 23:47

Jaz sem pa danes prišla s pardnevnega namakanja v blagi raztopini NaCl in me je v kopalnici pričakalo morišče (pokopališče ni pravi izraz) letečih mravljincev. Dobro, da je šla tašča vsake toliko na "obhod", da jih je sproti uničevala. Brrrr, vse je črno ... Strigalicam pa v BK rečemo "štrglafka" (torej nekako štiriglavka), zakaj, pa ne vem. Sem pa tudi jaz mislila, da so to po slovensko strige. Zanimivo, da imajo zelo rade grozdje izabelo in se skrivajo med jagodami. Joj, Rimljanka, če je pa tale tvoj zadnji stavek resničen, bom pa izjemno hitro stara mama Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jun 2008 5:48

Atina, kaj jaz morem, rek tako pravi....

rimljanka - zasebno mnenje

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

27. jun 2008 11:48

Tudi jaz opažam, da jih je letos več kot prejšnja leta. Za vsak slučaj dam perilo še v sušilni stroj, da bi štrigle ja zasigurno pocrkale. Če se česa bojim, se pa njih in kač. Brr. seherezada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti