Janeževo žganje

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

19. jan 2010 17:34

JANEŽEV LIKER 2-3 ŽLICE ZDROBLJENEGA ZVEZDASTEGA LANEŽA 7 dcl VODKE ALI DOBREGA DOMAČEGA ŽGANJA 2 dcl SLADKORNEGA SIRUPA Janež namakamo 14 dni v žganju, ga nato precedimo, dodamo sladkorni sirup in flaširamo. Pa na zdravje !!!! saniteta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jan 2010 19:15

Limona, meni se pa zdi, da v slivovko ne sodi nobena začimba, sploh pa ne janež, žajbelj,....to sodi le v žganja brez lastnega okusa. Potrjujem, žganje Ognjičkinega početa, tako z  okusom po janežu kot z okusom po žajblju sta čudovita, ampak oba narejena z destilacijo vina.

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

20. jan 2010 11:47

Punci obema hvala. lp limona

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jan 2010 15:24

rimljanka je napisal/a:

Limona, meni se pa zdi, da v slivovko ne sodi nobena začimba, sploh pa ne janež, žajbelj,....to sodi le v žganja brez lastnega okusa. Potrjujem, žganje Ognjičkinega početa, tako z  okusom po janežu kot z okusom po žajblju sta čudovita, ampak oba narejena z destilacijo vina.

 

Se strinjam. Totalni greh je spreminjati okus slivovki ali pa viljamovki! Sta čisto preveč dragoceni (še posebej, če sta enako dostopni kot jetrnice, a ne, Rimmy)

Vanja

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

22. jan 2010 11:14

Pečenka, če mi lahko poizveš razmerje: "sadna brozga"/janež ali pa brinje, bi bila zelo vesela. Se pravi, na koliko litrov brozge, koliko janeža ali brinovih jagod. Kar se kuhe tiče, pa nič ne de, imam dobrega učitelja. hvala in lp limona

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

22. jan 2010 18:00

- mi imeli 60 litereski kotel in smo na to količino prunta (po prvi kuhi) dodali okrog 0,5 kg janeža. Brinja pa malo manj. Po moje najbolje, da prvič poskusiš in vidiš, ali ti je dovolj močna aroma - večje količine janeža in brinja, smo naročili v lekarni. - za boljši učinek, smo tako janež kot brinje zmleli. Janež kar v kavnem mlinčku, medtem ko je bolje, da brinje s čim zdrobiš, ker je bolj smolnat (smo poskušali zmleti v električnem mlinčku, pa smo ga uničili) - še enkrat, ne dodajat teh reči za aromo že čisto na začetku zraven sadne brozge, ker ne pride toliko do izraza, ampak dodaš šele pred drugo kuho. - mi je mami danes povedala, da sta dajala za aromo k drugi kuhi tudi poprovo meto - če te še kaj zanima, pa kar vprašaj Pecenka Sporočilo je spremenil(a) Pecenka dne 22. 2010 18:02

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

3. feb 2010 9:15

Malo pozna, sem bila odsotna. Pečenka hvala, si mi veliko pomagala. Zanima pa me glede brinja. Ste ga zmleli praviš. Pa ravno ta smola me muči. Ali žganje potem ni imelo okusa po smoli? lp limona

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

4. feb 2010 13:09

:) Ko sem rekla, da je bolj smolnat, sem želela samo nekak opisat lastnost, strukturo brinja. Tako pač je in to tudi da njegovo aromo. Še enkrat, brinje raje zdrobi na kak drugačen način, ne zmlet v mlinčku. Pecenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti