Grah

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. jun 2008 18:20

Eh, rastline so trpežne, so stotisočletja dale skozi........

rimljanka - zasebno mnenje

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. jun 2008 20:39

No sem najbrž spet zamočila s tem grahom, imam kompostni kup v ogradi iz kovinske mreže, okrog njega sem posadila malo graha, navadno okoli njega zasadim ta visoki fižol, drugo leto pa kumare ali cukete. Fižol smo pojedli, zanj najbrž velja kot za grah, da mora biti v bolj skromni zemlji, ampak očitno fižol ni tako občutljiv.

No, kaj bo zdaj s temi nekaj zrni graha bomo videli, dvomim, da bo kaj posebnega

iz te polente.

Bom pa poskusila še nekaj, Šparglji so pri nas že odnehali, pa sem mislila, da bi zraven njih potaknila malo graha, ki bi se potem lahko vzpenjal po njihovih smrekicah. Tako za poskusit.

 

 

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. jun 2008 20:42

nola, potem pa poročaj o rezultatih.

rimljanka - zasebno mnenje

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. jun 2008 22:18

veš da bom, ampak žal nisem ravno ena od tistih z zelenimi prsti.

 

nola

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jun 2008 7:16

Meni je nizki grah super obrodil. Sem ga že pobrala in spravila, bilo pa ga je za kake 4 kg oluščenega. Visoki še ni čisto zrel, bo pa verjetno drugi teden. Obojega sem posadila zgodaj spomladi v razmaku 2 tednov in pokrila s kopreno, ki sem jo dvignila na palčke v višini okoli 20 cm. To pa zato, da mi ga golobi ne pojedo. Ko sem ga odkrila, sem ga lepo okopala in osipala, visokemu pa dodala navadne veje, da ne poleže. V prazno mesto od nizkega graha ali po naše grajščiča pa sem posejala endivijo in radič. Kyara

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. jun 2008 9:11

Do lani sem sadila vrsto Mali provansalec, lani pa so mi v vrtnariji svetovali sorto Rondo - in do nadaljnega ne bom sadila nič drugega! Krasni, veliki stroki, polni debelih sladkih zrn1 Poskusite, ne bo vam žal. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti