Pranje perila

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 21. jun 2008 20:58 | ogledi: 22.930 | odgovori: 57

Ali bi kdo vedel, zakaj mi je nastal madež na majici po pranju? Nekoč sem že imela na svetlih hlačah tak svetel madež, kot da je prišlo belilo zraven. Močno imam na sumu, da bi lahko bil madež oz. flek od mehčalca. Je možno?

žabica

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

21. jun 2008 21:22

Tudi pri nas se je to zgodilo, hlače so prišle iz pranja čisto flekaste, ostalo perilo je pa bilo vredu. Mi smo posumili da bi bilo od praha, nevem, ker je bil oni compact in če bi ga slučajno dali preveč! Nevem, pojma nimam, kaj povzroči razbarvanje. zana25

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

21. jun 2008 22:11

Mislim, da je za to kriv kar material sam, sem imela ene hlače, iz istega materiala pa hčerkice krilca, in sem najprej tudi jaz mislila, da je kriv prašek, ko pa sem oprala še krilca se je tak madež pojavil tudi na njih, na ostalih oblačilih pa ne.Kod da bi bilo slabo barvano

lp

sladkajmo se

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

21. jun 2008 22:35

Ja, to sem tudi jaz najprej mislila. Ampak to se mi je prvič zgodilo na hlačah od elkroja, lani na temni majci od championa, danes pa na hugo bos majici tudi temni. Jezi me, ker pazim pri pranju. Sedaj pa ne vem, ali je morda tekoči prašek premočen in je prišel direktno na majico, še bolj verjetno se mi zdi, da je to mehčalec. Jezna sem! Žabica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. jun 2008 23:44

po moje ti pralni stroj ne izpira vredu bannanna

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. jun 2008 7:23

Ali preveč napolniš stroj, lahko je prašek, še najbolj pa sumim na slabo kvaliteto barvanja. Saj ime firme ni važno, danes itak vse delajo v Indiji, na Kitajskem, Vietnamu, Malesiji, Pakistanu....tudi prestižne blagovne znamke.Je pač delovna sila cenejša. Kyara

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

22. jun 2008 10:45

Meni se je to tudi zgodilo na hlačah. Pri nas imamo na sumu calgon (sej se tako reče tisti zadevi proti vodnemu kamnu a ne?) Ko smo ga nehali dajat zraven tudi flekov ni bilo več. Možno je pa tudi da je zaradi praška.... Follow your dreams....

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. jun 2008 11:11

Sem skoraj prepričana, da je zaradi materiala. Se zgodi, da pride blago iz barvanja flekasto in ga popravljajo s ponovnim barvanjem, le toliko, da je na videz v redu. Pri kvalitetnejšem blagu mora proizvajalec tkanine garantirati barvo, občasno jo kupec tudi preizkusi, tiste cenejše tkanine (s tem ni rečeno, da ste ve kupile poceni končni izdelek) gredo pa naprej v predelavo brez kontrole.

Če imate še račun, nesite nazaj in reklamirajte. 

Cila

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. jun 2008 13:40

zgodilo se mi je, da sem pustila hlače namočene v umivalniku, in gor posula malo praška (se ni niti raztopil). nato je voda odtekla (ker ni dobro tesnilo) in ko sem čez pol dneva pogledala hlače so mele fleke.. jojjj, tako da še vedno mislim da je zaradi praška, seveda če se to ne dogaja le pri prvem pranju. bannanna

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

22. jun 2008 14:24

ve sam da tudi oblačila v tovarnah "sčistjo"na končni kontroli če najdejo mogoče kak madež!Vidi pa pri hčerki da tudi firma-ime ali cena nima nobenega upliva na kvaliteto kot nekoč,vse itak pripluje od daleč! senka

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

22. jun 2008 20:33

Nevem kaj bi rekla, pri nas se je to zgodilo na hlačah, ki so bile oprane že xxxxx-krat, material ni glih slab. Jaz mislim da je prašek premočan in razje barvo na nekaterih tkaninah. zana25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti