Eklerji

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

tema odprta - 24. nov 2002 12:03 | ogledi: 2.468 | odgovori: 2

Ima kdo recept za eklerje? Enkrat sem jih kupila pri Bofrostu in so mi bili zelo všeč.

Gordanka  

član od: 20.11.2002

sporočila: 11

26. nov 2002 22:21

Naredim testo kot za princes krofke: Zavri 2.5 dl vode, skupaj s 60 gr masla in ščepcem soli. V vrelo stresi naenkrat mešanico 60 gr Gustina (škrobna moka) in 140 gr mehke moke. Mešaj, da nastane gladek cmok in segrevaj še pribl. 2 min. V še toplo testo posamezno vmešaj 5-6 jajc (odvisno od debeline), testo mora biti gladko, nikakor ne preredko, da lepo obdrži obliko. Potem z vrečko s širokim nastavkom (jaz to delam s taperwer kroglico) nabrizgaš eklerje na pekač, obložen s peki papirjem: najprej rozeto, potem malo ravnega in zaključiš z rozeto. Pečico segreješ najprej na 220 stop. C, pečeš 10 min, zmanjšaš temp. na 180 - 10 min., nato še na 160 - še naslednjih 10 min. Prvih 20 min. nikakor ne odpiraj pečice, da se kolački ne sesedejo. Ko so pečeni, jih (najbolje še malo tople) razreži na polovico in napolni s kremo po želji. Jaz naredim ponavadi preprosto: skuham 3 čokoladne pudinge v 1 l mleka, v dobro ohlajeno (mešaj, da se ne naredi kožica) vmešam dobro stepeno sladko smetano in kremo nabrizgam v spodnje polovice ter pokrijem z zgornjimi. Po vrhu posujem z mletim sladkorjem ali polijem s čokoladnim prelivom.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

27. nov 2002 18:13

Mmmmm, sliši se dobro. Bom poskusila. Hvala. Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti