Črni in rdeč ribez

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

tema odprta - 21. jun 2008 16:21 | ogledi: 10.722 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo izkušnje kako se obnese vlaganje oboje vrst ribeza ali nasploh vlaganje le- tega ali se ga ne more vlagat? Pa če morda ima kdo kake ideje kaj s svežim narediti- z večjimi količinami razen marmelade.

Če je bila že kje tema odprta se opravičujem in lahko debato nadaljujemo tam.

Hvala. Lep pozdrav

jaša

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. jun 2008 18:44

Včeraj sem naredila tole pecivo, enostavno, sveže in okusno. Sicer ni iz toooliko ribeza, ampak vseeno, prav paše danes v tem vročem dnevu. Pa še recept. sem ga poslala tudi v bazo JOGURTOVO PECIVO Z RIBEZOM naredimo jogurtovo pecivo, recimo po receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5886 (v testo dodamo lahko mlete mandlje ali lešnike) 1 malinov in en češnjev (ali višnjev) jogurt 3 jedilne žlice sladkorja 1 vrečka želatine v prahu sveži ribez (rdeč ali črn) - lahko tudi drugo jagodičevje 1 vrečka rdečega preliva za torte 4 jedilne žlice sladkorja borovničev ali jagodni liker (opcijsko) Spečemo biskvit po receptu. Pečenega navlažimo z likerjem (za okus) ali pa tudi ne, saj je jogurt dovolj. Okoli testa postavimo pravokoten obod, ki smo ga malo pomokali, da bo šel enostavno dol in da se plasti ne bodo mešale med seboj. Oba jogurta zmešamo in dodamo želatino, po navodilu na vrečki. Namažemo po testu. Na nadev razporedimo ribez in ga posujemo z rjavim sladkorjem. Če želimo osvežilen kiselkast okus ribeza, ne sladkamo preveč. Naredimo preliv za torte po navodilu na vrečki. Lahko mu dodamo malo likerja. Polijemo po ribezu in pustimo v hladilniku eno uro. Okrasimo s čokoladnimi okraski. Pa še fotkici postopka, če koga zanima: katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 21. jun 2008 18:52:36

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. jun 2008 21:26

Ej ,Katka si mi dala idejo ,se mi še lanski ribez valja po skrinji. Nikoli nisem vlagala ribeza ,kar ga je viška roma v skrinjo in se potem tako po Katkino porabi. lp goga

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

21. jun 2008 23:20

Hvala vsem za pomoč in ideje. Le kaj bi brez vas? Zlati ste. Lp jaša

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. jun 2008 7:37

Pa na sok ne pozabi. Je vseeno domač in boooooljši. Kyara

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

22. jun 2008 14:06

Jaz bi pa črni ribez kupla, ga je katera s štajerskega konca kje videla? Hvala gordana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti