Kaj narediti s zamrznjeno špinačo?

*zoja*  

član od: 3.12.2007

sporočila: 16

tema odprta - 20. jun 2008 20:29 | ogledi: 11.655 | odgovori: 7

Pred časom sem kupila svežo spinačo, ki sem jo oprala, narezala (nekaj v sesekljalniku, nekaj pa ročno in so malo večji listi) in dala zamrznit.

Zdaj pa jo ne vem kako pripravit? Tako kot tisto kot jo kupimo že pripravljeno ali...kako drugače?

Ima kdo recept za špinačno juho?

Bi mi pomoč glede splošne priprave špinače prav prišla!.

Hvala in lp. :)

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

20. jun 2008 20:34

Pripravi jo, kakor jo ponavadi narediš. Pa pire krompir zraven. LP! fakin712

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

20. jun 2008 20:57

juhico pripravim takole: prepražim čebulo, dodam na kocke narezan krompir in kasneje česen in nato špinačo(lahka je tud zmrznjena), dodam tudi šampinjone in zalijem z vodo. kasneje lahko tudi zmiksaš za je bolj gostljata. pa seveda začiniš in na koncu dodaš kislo smetano. tanjaj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2008 10:53

Kakorkoli jo sicer pripravljaš. Špinačna omaka s smetano, špinačna juha, špinača z mandlji, špinačni ravioli,... Veri

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. jun 2008 12:14

Špinačni narastek

1 zavitek zmrznjene špinače v listih, 12 žlic pšeničnega zdroba, 4 dl mleka, 4 jajca, 10 dag sira, sol, muškatni orešček, maščoba za pekač

Špinačo odtalimo, rumenjake ločimo od beljakov, pekač namažemo z maščobo.Brikete špinače narežemo na rezine.Zmešamo: rumenjake, mleko zdrob, sir, sol in muškatni oreščekBeljake stepemo v trd sneg. Sneg rahlo primešamo ostalim sestavinam. Del testa na tanko razmažemo po dnu pekača. Po testu razporedimo polovico špinače. Pokrijemo jo s testom. Postopek ponovimo. Zgornja plast naj bo testo. Pečemo 40 minut na 175 stopinjh.

 

 

Če me spomin ne zapušča je tale recept copy/paste Etini recepti vedno zeleni

Zelo okusno je, priporočam!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 21. jun 2008 12:15:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti