Last minute počitnice

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

tema odprta - 19. jun 2008 18:29 | ogledi: 5.086 | odgovori: 42

Bliža se čas počitnic in dopustov. Letos si jih nisem rezervirala, pa sem prišla na idejo o last minute.

Ste že počitnikovali na tak način? Lahko podelite izkušnje? Hvala.

Mic

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. jun 2008 18:57

moj prijatelj kar redno hodi mimo tur.agencije in si pregleduje last m. videl je že kar lep del naše zemlje na ta račun,... njegove izkušnje so ++ verjetno pa ni vedno tako povsod,veliko je odvisno tudi od sreče anaeva

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

19. jun 2008 19:20

Mi smo šli že 4x, 3x zelo zadovoljni, 1x pa je bil hotel 4 ure od letališča z busom, od hotela do mesta pa se je dalo samo 1x dnevno z ladjo... Najslabše se lahko končajo "ruleta" variante, ko ne veš, kateri hotel dobiš, ti pa znajo ponavadi v agencijah kar dobro svetovati... Mi bomo šli še večkrat.

čoko

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. jun 2008 19:49

Sama sem redno lovila lete na LM, eden boljših je bil Bologna-Barcelona-Bologna za 7  evrov.

Ker nismo imeli zraven otrok in smo pričakovali, da nas za to ceno ne bodo ravno ujčkali, smo stoično prestali prevoz od bolonjskega letališča do Forlija in tudi nazaj iz Pise do Bologne.

Po pogovorih s sopotniki se je izkazalo, da so nekateri leteli s tem letom po polni tarifi, tja in nazaj. Pa ne bom rekla katera kompanija nas je peljala.

Velikokrat uporabim lete LM, enkrat sem pa tudi vzela let in spanje v Grčiji, pa je bilo tudi to v redu.

LM uporabljam v glavnem v Italiji, ker mi je bližje, je pa najbrž prav enako kjer koli si že.

nola

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. jun 2008 19:52

Dobrih 10 let hodiva tako na dopust,do sedaj zelo zadovoljna ,nobenih pritožb.Letos greva spet .14 dni prej bova šla v agencijo.....ker hodiva vedno med glavno sezono ,se kar pozna v denarnici. lp goga

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

19. jun 2008 20:57

ja že parkrat. šla sva npr, z Relaxom, pa imajo vedno v ponudbi hotele, ki so drugač tud v katalogu. daš ful manj denarja za isto kot tvoj sosed na busu, lani ko sma šla na Korčulo recimo sva dala 200 evrov manj kot sosed, ki je imel že prej rezervirano. pač ne greš v nek NO NAME hotel. vedno se pa najde za vsak okus nekaj. bobika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. jun 2008 0:57

Ker ne načrtujem dopusta za nekaj mesecev naprej, grem skoraj zmeraj na LM. LM ne pomeni zdaj en teden ali par dni do potovanja, je tudi za en mesec vnaprej. Sama se recimo zdajle odločam, kam bom šla čez en mesec na LM potovanje (morje v tujino). Sem zadovoljna, nisem pa nek zahteven turist, ker sem geografinja, važno mi je, da je za spat in predvsem, da veliko vidim. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jun 2008 6:45

katka lopatka je napisal/a:
....................................................................

....................................................................................................

Sem zadovoljna, nisem pa nek zahteven turist, ker sem geografinja, važno mi je, da je za spat in predvsem, da veliko vidim. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Jaz sicer nisem geografinja, z zgornjim se pa strinjam.

ežoj

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

20. jun 2008 9:40

LM variante so super. Poznam precej ljudi, ki se jih redno poslužujejo in so več ali manj zadovoljni. Če si prilagodljiv človek in nisi preveč natančen je zadeva uredu. Nazadnje je šla kolegica na Djerbo in je bila navdušena. V mislih pa je vedno treba imeti to, da so take počitnice cenejše, ne pa slabše kot nekateri predvidevajo. Nekateri ljudje za iste počitnice plačajo več, dobijo pa ravno toliko kot tisti z LM. špelči

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. jun 2008 9:43

Najbolje je prečekirati par spletnih strani in zbrati nekaj informacij, tako da približno veš, koliko je stvar dejansko vredna.

Tako kot pri vseh drugih akcijah je treba biti previden tudi pri LM, ki včasih sploh niso ugodne. Tako kot npr v trgovini: če je izdelek npr. v Hervisu znižan za 50%, to še ne pomeni, da je v resnici cenejši kot po redni ceni v kakšni drugi trgovini.

Pred očmi moramo imeti dejstvo, da LM ni zaradi nas, zato, da bi nekdo hotel nam nekaj dobrega, ampak zato, da bodo agencije vsaj nekaj zaslužile. Mi smo tisti, ki se odločimo in ocenimo, ali je stvar dejansko ugodna ali ne. Naj vas tistih -30% ali -50% ne zavede...

 

In moje izkušnje? Nekaj letalskih kart smo kupili na tak način, potovanja nobenega, slučajno pač. Smo se pa enkrat srečali s prijatelji na Bolu, bili smo v istem hotelu, in oni so kupili aranžma (letalo+hotel) najmanj 50% ceneje kot mi. Odločili so se pa res v zadnjem hipu.

jasna

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

20. jun 2008 11:11

Ja težko je vzeti oziroma čakati na LM, če je v družini več članov. Za dve osebi dobiš kadar koli želiš in kjer koli. Nas je pa 5, in ko smo jeseni potovali v tujino na počitnice, smo izredno težko dobili. Saj ponujajo LM, vendar smo morali za 3 osebe plačati polno ceno. Je bilo pa še vedno v cenovnem okviru, tako da smo se vseeno odločili za to varianto. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti