Last minute počitnice

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. avg 2008 5:17

Nola super si Seveda pride prav vsak nasvet. Tam v začetku oktobra lahko pričakuješ, da te lahko začnem moriti Zanima pa me zakaj je ravno oktober primeren mesec za dopuste v Italiji?

Lep dan in veliko se smejte

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. avg 2008 10:08

Prvih 12 razlogov za obisk Italije v oktobru

 

1. Vročina odneha

2. Vreme je stabilno, primerno za pohajanje

3. Sonce je že niže, zato so sence daljše, svetloba je zlata, pokrajina in arhitektura sta v tej luči najlepši.

4. Morje je še vedno dovolj toplo za kopanje.

5. Grozdje je zrelo, po vaseh se vrstijo šagre in vseh sort prireditve v zvezi s trgatvenimi radostmi.

6. Sezona gob je na vrhuncu, agroturizmi in vaške oštarije neusmiljeno tekmujejo v domiselnosti priprave.

7. Amerikani so spokali

8. Japci so spokali

9. Italjanska deca je lepo spravljena v šolah in se ne preriva po muzejih, galerijah in mestnih jedrih (za razliko od maja, ki je sicer tudi primeren mesec za italijanske počitnice - takrat imajo vse šole majske izlete)

10. Italijani so si že odpočili od glavne sezone, posezonski varčni Nemci in Holandci so zaključili svoje stiskaške septembrske vakance, zato se domačini zavzeto posvetijo resnim oktobrskim gostom

11. Cene prenočišč padejo celo za 75 odstotkov, prostora je dovolj, zato si lahko privoščiš tudi malo izbirčnosti

12. Parkirišča so prazna, v mestih je končno dovolj prostora za normalno dihanje, posedanje po trgih,

zbrano ogledovanje cerkva, muzejev in galerij in nemoteno uživanje v kuharskih domislicah restavracij

  

 

Upam, da nisem bila preveč prepričljiva in da ne bomo v naslednjih letih brali, da je bil oktober v Italiji včasih čudovit, da pa je postal neznosen, ker deželo preplavljajo množice slovenskih kulinarikov.      

nola

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

27. avg 2008 11:23

Jaz pa se odločam bolj za kakšna potovanja v stilu do 5 dni z ogledom čimveč znamenitosti po Evropskih državah. Morda mi lahko kaj predlagate, kje je vam res lepo, da bi še šli tja. Malčica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. avg 2008 21:07

Nola :)))))))))))))

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. avg 2008 22:46

Ja proxima, vidim, da si že zopet istih misli. Pa upam, da bomo vsaj letos dočakali kakšen lep sicilski potopis, a?

nola

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. avg 2008 5:15

Nola veš, da se se vedno bolj nagibam k Italiji (zaradi tvojih nasvetov). Še drugo polovico povprašam za mnenje in če se odločiva, te kontaktiram. Tista italijanska "špraha" na linkih mi bo sigurno delala težave, zato bom potrebovala tvojo pomoč  In kaj bi ti najbolj priporočala?

Lep dan in veliko se smejte

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. avg 2008 5:43

Malčica,

lani oktobra sem bila s tamalima 4 dni v Londonu. V lastni režiji, brez agencije. Letalske karte Easy Jet, hotel www.booking.com, par vstopnic (musical, muzej voščenih lutk in London eye) sem tudi kupila preko interneta, ostalo pa sproti po občutkih. Bilo je fantastično, tako zelo, da smo sklenile letos ponoviti. Spet gremo v London, ker sta tamali rekli, da še tooooliko stvari nismo videle (kar je res)! Drugo leto pa Pariz, potem Barcelona, .......... in potem New York. In potem, joj, mi ne zmanjka idej, jaz bi pa res samo potovala!!!

 

Aja, pa oktobra gremo zato, ker je takrat sezona na dnu, karte so najcenejše, hoteli tudi. Lani smo zapravile 800 EUR, pa smo štirikrat prespale (hotel je bil poceni, a čist in udoben), privoščile smo si vse, kar nam je pač čas dopuščal, tudi kavico in cookije v Harrodsu .

Skratka, odkar sem pogruntala to zadevo z oktobrskimi potepanji v samo "babji" družbi (moža pustimo pa doma, ker ga pohajkovanje po velemestih neizmerno ), so drugače zamorjeni oktobri zelo lepi!!!

O potepanjih bi lahko pisala ure in ure, kaj čem, če pa tako rada hodim okrog!!!

 

jasna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. avg 2008 7:15

nola je napisal/a:

Ja proxima, vidim, da si že zopet istih misli. Pa upam, da bomo vsaj letos dočakali kakšen lep sicilski potopis, a?

nola

pridružujem se noli, pa drugače nola: ( za razloge za obisk Italije v oktobru ).

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

28. avg 2008 8:37

ežoj, najboljš bo, da popokaš tist tvoj ruzak za 106 kg notri nabasat in se greš fajn imet. Mi bomo pa spet uživali ob tvojih poročanjih (pa primerjavo boš lahko naredil, če se bolj prileže globok pogled na slovansko al na romasko področje , zdaj so spomini še sveži). Proxima bo od veselja, ker ji ne bo treba bit vzrževana ženska itak pozabila pisat...

Sicer pa je tistih 12 točk tako privlačnih, da......kaj pa, če bi šla kar sama preverit, če je oktobra res tako.

Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. avg 2008 10:51

Ognjič, veš, da je mene nola čist prepričala, sem že nabavil knjigo, edino peglajzna nikjer ne najdem, ne vem a sem ga tebi posodil, do oktobra ga moram najti ali kupit drugega.

Upajmo, da se Proxima vseen kaj oglasi.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti