Kuhinjski robot

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

21. okt 2012 22:53

Živjo.

Tudi jaz izbiram kuhinjskega robota. Potrebovala bi ga za:

-testo (kvašeno, biskvitno, piškotno, ...)

-mletje oreškov (orehe, mandeljne, lešnike, ...), drobtin, čokolade, pramezana

-ribanje jabolk, buč, ...

-ribanje kumar/jabolk na rezine

-mleje mesa (surovega, kuhanega) (ni nujno)

 

Izbiram med dvema:

-Bosch MUM (serija, da ima čimveč pripomočkov/dodatkov zraven, nekih ožemalnikov citrusov ne bi potrebovala)

-MOULINEX Masterchef Gourment QA 400 

Prva izbira me prepriča, ker smo ga imeli že vrsto let doma. Delal je super, predvsem za biskvitno testo, motilo pa me je, da se je pogosto polomila plastična metlica v mešačcu za ribanje, ki pride pod kolutni nož.

Druga izbira me prepriča glede kompaktnosti metlic za stepanje/gnetenje in bobnov za mletje in ribanje. Pri Boschu namreč ne priporočajo mletja orehov, sira in čokolade s temi roboti (dokup bobna za strganje). Tudi doma nikoli nismo na takšen način mleli orehe, pač smo to počeli na roke z mlinčkom namenjeno temu.  Moulinex nima nobenih informacij na spletu, zato me nekoliko takšen nakup skrbi. 

Cena je pri obeh 200 - 250 € (odvisno koliko dodatkov, bi bilo potrebno dokupiti). Gledala sem pa oba robota, ki sta bila 900 W.

Zanima me, če katera ima katerega od teh aparatov (po vej večini mate Boschove kot berem) in kako se vam obnese (predvsem Moulinex s katerim nimam izkušenj). Kaj priporočata? Mogoče kaj drugega? (razni Kenwood so itak predragi)

Hvala za pomoč in lep pozdrav,

 

 

Bernarda85

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. maj 2013 11:32

Ravnokar sem naročila tega:

http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/mali_gos

Nakup je bil precej impulziven, nisem delala posebne raziskave, sem pa že prej malo pogledala te teme in se malo seznanila, vsaj glede moči.

Če ga kdo ima, me zanima, kakšne so izkušnje oz. kakšen se vam zdi po opisu. Meni se je zdel v redu in poceni (trenutno v akciji, 109,99€).



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 23. 2013 11:50

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. maj 2013 12:30

sicer ga nimam, samo posoda se mi zdi malo mala, drugače mi je opis okej, pa oblika tudi. če npr ribaš zelje, moraš kar naprej prazniti. imam tudi jaz malo posodo pa me npr to moti. 

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. maj 2013 19:18

Hvala, bannanna. Sem šla pogledat in imam pri starem enako veliko posodo, pa se mi je zdela dovolj velika. Saj v glavnem sem ga rabila za ribanje zelja in sira  v novem pa upam, da bom zamesila tudi kakšno testo  komaj čakam, da ga dobim

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. okt 2013 9:21

Prvi zadetek ovb vtipkanju blagovne znamke v spletni brskalnik ti pove, kdo je proizvajalec, kontakt je pa tudi na prvi strani.

rimljanka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

30. jan 2016 0:49

  Pozdravljeni, danes mi je šel dokončno po gobe, moj mikser, ki je bil sicer star skoraj 30 let, edino več, kot 20 let je počival.  Malo sem gledala po novih mikserjih, vendar je mikser le nekaj evrov cenejši, kot ta kuhinjski robot, za katerega se bom verjetno odločila. Me pa zanima, če ga ima katera od vas in kako ste z njim zadovoljne.

 

 

http://www.merkur.si/aparati/pomoc-pri-kuhanju/kuh



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 30. 2016 00:51

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

30. jan 2016 3:47

Mopsi, men se je pa zdelo, da smo ti že vse povedale.

rrr

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

30. jan 2016 8:19

Vem, da ta naslov ni za vprašanje, ki ga imam za vas, kljub vsemu vas bom vprašala. Ali poznate  kakšen servis za gospodinjske strojčke KENWOOD? Servis CETIS, ki je uradni serviser, ima izredno nestrokovne in neprijazne delavce. Včeraj sem bila že drugič razočarana. Hvala za pomoč.

 

malaga

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

30. jan 2016 9:38

Za CETIS  sicer ne vem, nikoli pa nismo imeli nobenih težav in vedno korekten odnos na podjetju ETIS, ki je pooblaščeno za Kenwood.

 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti