Kuhinjski robot

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. jun 2008 23:24

Moje izkušnje z Boschem: Imam tega, ravno na tej strani kupljenega (takrat je bil 6 € dražji, en mesec nazaj) http://www.elektro-paradies.de/epages/EP.sf/?Obj (zraven pride še otroška igračka). Imela sem možnost, da mi ga prinesejo iz Nemčije, zato sem tam naročila. Pri nas je isti model (600 W) nekaj čez 200 €, pa še zelo iskati treba, ker ga ni povsod. - super zamesi testo za kruh (sem zamesila iz 1 kg moke, pa ni imel težav) - super zamesi testo za krhke piškote (rogljičke, linške, medenjake ...) - super naredi testo za vaflje za kornete (če maslo prej omehčaš v MW) - super penasto umeša jajca s sladkorjem - malo manj super umeša moko k tem jajcem (še vedno so bile grudice) - če masla / margarine predhodno ne zmehčaš, se ne razmeša dobro, ker ostaja na stenah posode, tako da "penasto umešaj maslo s sladkorjem" potem ni izvedljivo (če pa prej maslo zmehčaš, potem gre) - za manjše količine sem si kupila še navaden mikser (Bosch, http://www.mimovrste.com/artikel/3560017426/mesalnik-b v Leclercu je bil 11 € cenejši kot tule) - za kakšno smetanco, kaj iz enega jajca ipd. Obstaja tudi varianta z vrtljivo posodo. Tale mikser je zakon!!! Moj bivši Krups se lahko skrije. Torej, za mesenje testa je Bosh MUM (ali kateri drug podoben robot) super, za biskvite ga pa moram še naštudirati. Torej ima kdo kak nasvet, kako dodati moko k jajcem, da se fino razmeša? Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. jun 2008 23:42

Jaz jo samo noter stresem, samo imam vrtljivo posodo.

Loni Makaroni

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. jun 2008 23:45

Pojma nimam, zakaj ti pusti grudice. Moj je 400W in star kot zemlja, pa mi lepo vmeša moko brez grudic. Čeprav večkrat preberem, da naj bi se moka vmešala ročno,jo  zmeraj z mumom na najmanjši hitrosti. Je pa res, da za en beljak stepat ali eno smetano ni najboljši, za to uporabim ročnega.

Krušno testo  delam v njem iz en kg moke, pa še kakšnih 20 dag čez, brez problema stepe 6 beljakov, zato me čudi kometar od Petike. Zgleda, kot, da se ne bi pogovarjale o isti stvari.

Lijana

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

23. jul 2008 19:22

Da se pohvalim.Sem postala ponosni lastnik Boschovega mešalnika.Moj je bele barve in ima 600w , cena pa je bila 126€ v Avstriji.

 

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=80D8A6DF-

 

Imam pa nekaj vprašanj glede metlic.

Kadar delate recimo piškote, ki se začnejo z stepanjem jajc na koncu pa masa ko dodamo moko postane zelo gosto ali metlice zamenjate in date tisto, ki ima 3 kovinske žičke?

Kje bi lahko dokupila mešalnik.

Ali se mesoreznica splača, jo kaj uporabljate.

 

Hvala vam za odgovore.

lp

mizarka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. jul 2008 20:34

Čestitke za dober nakup!!! Jaz imam enakega, s kovinsko posodo, zraven je bila še igračka mikser. Pri testu za biskvit sem slišala, da daš na malce višjo hitrost, ko dodaš moko, kot bi sicer. Sprobala še nisem. Mešalnik dokupiš v Merkurju ali v Etisu (http://www.etis.si/), kjer se mi zdi, da je še cenejši. Mesoreznice jaz nimam. No, bova izmenjevali izkušnje, prav? Atina Sporočilo je spremenil(a) Anita dne 23. jul 2008 20:37:08

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. jul 2008 20:49

Mesoreznico rabim največkrat za mletje orehov ali mandeljev.  Pred časom sem videla, da imajo dodatke v Harvy normanu, se pa splača telefonirat in primerjat cene.

Lijana

STASY  

član od: 24.2.2007

sporočila: 48

22. okt 2009 14:09

Lep pozdravček, tudi sama se odločam za nakup kuhinjskega robota, saj zelo rada pečem. Do sedaj sem za večja praznovanja vse delala na roko, pa vendar vzame vse skupaj preveč časa. Aparat bi v prvi vrsti rabila za hitro pripravo testa. Vem da kuharice tukaj zelo hvalijo Boscheve MUM-e. In čisto iskreno se tudi sama bolj nagibam k nakupu le tega. Pa vendar kot redna študentka, moram malo paziti pri izdatkih. Sedaj imam ogledana 2 aparata: 1. BOSCH MUM 46R1 v Merkurju / 149,90 € v akciji od danes naprej http://nakup.merkur.si/slike/velike/1042421.jpg 2. SILVA KM 1000 v Neckermannu / 99,99 € http://www.neckermann.si/artikel/3635370/Silva-kuhinjs Tale Silva je verjetno tako tako, samo ima pa eno prednost, in to je zmogljivost in velikost posode. Tako da sama ne vem, za katerega se odločiti. Rada bi slišala kakšno mnenje. Ali pa, če katera že ima spodaj navedeni aparat, saj za Boscheve vem, da so super. Najlepša hvala že vnaprej. STASY

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

22. okt 2009 15:33

Pomoje tale silva nima zraven vseh priključkov, ki jih dobiš pri Boschu.

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

23. okt 2009 8:48

Zvončica tebi v odgovor - iščeš RONICA, ki ga prodaja firma HQ iz Ljubljane. Je res zasoljen, imam ga pa že vrsto let in sem z njim zadovoljna. Ne morem ga primerjat z MUMom, ker le tega nisem nikoli uporabljala. Prej sem imela navaden multipraktik, prvega od Gorenja, ko je ta vzel slovo pa od Iskre. No, od prej omenjenih je RONIC sigurno čisto nekaj drugega, a tudi cenovno to sploh ni primerljivo. Moram pa opozoriti tudi na to, da je ronic sicer skoraj neuničljiv, razen polikarbonatne posode - tej je rak rana zapiranje, saj se plastični jezički, ki se zataknejo da se posoda fiksira na stroj radi polomijo in potem je treba kupit novo. Nova pa stane nekaj preko 50 eur, za ta denar pa dobiš že nov multipraktik (enostavnejši). V 10. letih kolikor približno uporabljam ronica so mi slovo vzele že tri take posode, tako da je za razmislit, ali se res splača dat toliko denarja za tega robotka. Če te še kaj zanima, me lahko vprašaš na zs., da ne bom vseh tukaj morila s to temo. Lep pozdrav Alenka r alenka5

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

30. nov 2010 12:22

Članica Stasy je 2 temi nazaj dala link za kuhinjski mešalnik KM 1000 Silva...ker je pri najboljšem sosedu trenutno v akciji za 99€ me zanima če ga katera ima.? Ima 5 litrsko mešalno posodo z metlicami za gnetenje ,stepanje.Tale tema je stara 1 leto ,vendar je meni trenutno aktualna. kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti