Kuhinjski robot

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

tema odprta - 19. jun 2008 11:14 | ogledi: 43.386 | odgovori: 58

Že nekaj let kupujem mešalnik, pa sem danes obiskala eno trgovino in je kuhinjski robot od Gorenja močan je 1000W cena približno 165€, rdeč boshov aparat z inox skledo  moči 550w pa nekje okoli 130€.

V reklami od najboljšega soseda pa je kuhinjski robot od Gorenja 134,9€.

Zanima me , če ima katera že ta kuhinjski robot, je precej nova stvar, ??

Ne vem kako naj se odločim?

Vaša mnenja mi veliko pomenijo.

Hvala.

sladkajmo se

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jun 2008 12:03

V razmisleku med ceno in močjo bi jaz vagala v moč in potem bi šla to kupit k sosedu, ker imajo robota v akciji. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jun 2008 12:07

Jaz sem pred kratkim kupila Boscha, 600 W, zanj sem dala 163 € (v tujini). Za Boscha sem se odločila, ker se lahko dokupi malo morje dodatkov, najvažneje mi je pa bilo, da so uporabniki z njim zadovoljni že dolga leta (sem težila s vprašanji tukaj na Kulslo). Za Gorenje ne vem, predvidevam, da je dober, Krups pa enkrat in nikoli več. Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. jun 2008 12:08

Moč v vatih je bistveno kazalo pri kuhinjskih pomočnikih.Doma imam 300 w mikser. Ko sem lani bila v šteri in sem miksala kremo za šarloto, me je skoraj kap. Tistih 120W se mi je zdelo obupno počasnih.

Pri sekljanju in mesenju gostih snovi pa so vati še bolj pomemebni.

PS Ga tudi kupujem in bom brala izkušnje.

F r i n a

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

20. jun 2008 12:13

še vas bom morila, na tej in.strani sta mi zanimiva dva mešalnika, pod št.3 in 7 , imajo pa tudi bosch pod št.5 http://www.mimovrste.com/katalog/1468/start=0/mesalnik

bega me predvsem to, ker običajno multiprktika nikoli nisem uporabljala ,se gorenjevega robota bojim, ker ima preveč vsega, posoda za stepanje pa je gladka-ravna in v takih posodah običajno na sredini metlica ne doseže mase ki jo stepaš, to je običajno moteče zame pri stepanju masla..., boshova in electrolux-ova skleda pa je inox in ima na sredini izboklino, se mi zdi , da bi bilo to bolje.

moč gorenjevega pa je tudi zavidljiva.Čist sem,sploh ne vem kaj naj naredim.Imam odobreno investicijo, jaz pa se ne znam odločit.

lp

sladkajmo se

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. jun 2008 12:21

jaz imam od maulineksa multipraktuk genius 2000 ima trinajst let in naslednji bo ravno takšen res ima tisoč in en dodatek,vendar skoraj vse uprabljam,.. moti me le,ker se ne pomije sam,.. sem pa gadobila iz Italije,v njihovo tovarniški prodajalni.. pri nas ga še nisem zasledila,bom imela pa možnosti za izlet in dala stroške pod potovanje anaeva

zvon13  

član od: 13.9.2007

sporočila: 12

20. jun 2008 13:53

Tdudi jaz iščem robota. Vendar ne od Bosha ali mulinexa, pač pa ta pravega od neke francoske firme, ki je imela predstavitve pred leti v intersparu. Cena je bila dokaj zasoljena, če se spomnim je bilo nekje okrog 700 evrov. Je pa delal res vse kar si zamisliš in to v minutki. Če katera ve za kateri izdelek gre naj mi prosim javi na zsebno pošto. Lep pozdrav in štajerske! Zvončica zvon13

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

20. jun 2008 13:53

jaz imam boshovega mum profi 45. Najbolj me moti to, da ima samo 500 W. V njem delam testo z največ 1/2 kg moke (če prav v navodilih piše, da lahko uporabiš 750 g). Če bi se še enkrat odločala za nakup, bi kupila takšnega, ki ima vsaj 750 W in večjo posodo. Moraš pa vedet, da če daš notri stepat samo eno jajce ali pa npr 2 rumenjaka s sladkorjem jih ne stepe dobro (ne rata penasto). Ravno tako mešalci z eno stepalko ne stepejo penasto npr masla in sladkorja in še nekaj je takih primerov (za take zadeve je še vedno zakon klasični mikser z dvema metlicama). Najboljša lastnost tega mikserja pa je, da on lepo stepa tudi 5 in več minut, ti pa delaš kej drugega (naprimer maso za indijančke - jaz jo delam iz 4-ih beljakov, za kaj več je posoda premajhna). Jaz bi ti svetovala, da razmisliš o tem za kaj ga potrebuješ in se na osnovi tega odločiš za nakup. petika

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

20. jun 2008 18:52

Loni najlepša hvala.Vse sem prebrala. Najbrž bo še malo počakal, in bom kupila le mikser s skledo, baje ne bo nič regresa pa še služba je pod vprašanjem, ko pa bo ba pa taboljši

lp

sladkajmo se

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. jun 2008 20:40

mizarka, meni so ga prinesli decembrski dobri možje, pa še malo prezgodnjega rojstnega dneva je bilo zraven.

Držim pesti tako za regres kot za službo.

Loni Makaroni

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 20. jun 2008 23:41:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti