Raztegljivi obodi

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. jun 2008 12:53

Veri, čas pečenja vsake plasti posebej je cca 12 minut, tako da časovno ni kaj dlje, kot če pečemo skupaj, maso naredim skupaj, potem pa razdelim že pred pečenjem na tri dele v tri posode, v eno dam lešnike, si pripravim pekače iz pečice s peki papirjem, že prej namažem in to je to. Tudi zraven nisem teh 12 minut, vmes samo zamenjam pekače. Kvadratne biskvite pa sem, tudi če so bili pečeni v pekaču, vedno obrezala, ker so lepši tako. Tako da "odpada" ni le pri okroglih iz pekača. Velikost okrogle je pa itak ista, kot če delaš s pekačem ali brez, kajne :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2008 14:17

Moram bit vsake 12 min. tam in jemat ven in dajat not, sicer imam pa 20 min. skupaj "fraj"! Saj vem, da se ti to ne zdi neka razlika, ampak garantiram, da boš sigurno enkrat opazila razliko;) Velikost je ista, samo višina ni, če so odrezki;) Veri

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. jun 2008 14:46

Čao, katka-lopatka, tudi jaz sem že pekla biskvite za torto po tem receptu (enkrat sem tudi objavila recept), le da sem se zafr..... in sem spekla vse naenkrat, pa da ne govorim, kaj sem počela, da sem potem vsaj na pol prerezala. Sicer sem pa pekla v pekaču, samo je to res boljša ideja, da pečeš v večjem pekaču in potem obrežeš. Biskvit je bil res izjemno rahel. Sama sicer sedaj vedno pečem po receptu "..., ki nikoli ne pade dol" in potem menjam moko za vse možne zadeve v prahu, ker se mi zdi boljši po okusu, tudi torta se mi zdi, da se potem lepše reže in vedno na peki papirju, ki ga potem lepo samo pregneš dol, pa je. Lep pozdravček, S.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. jun 2008 16:10

Veri, kaj si mislila s tem zadnjim, saj odrezki nimajo veze z višino ?? :) Pa če pečem trikrat je sigurno višja torta, ker je en posebej spečen oblat višji, kot eden od prerezane torte. Zato mi je tudi všeč, ker je ena plast res debela in po tem receptu rahla in puhasta, ker "....nikoli ne pade dol recept " je preveč zbit in težak biskvit, kaj šele potem, ko ga navlažiš. To vidiš razliko potem, ko probaš. Te čisto verjamem glede časa, ampak za ene stvari pri kuhi pa si daš pa tako opravka in se potrudiš (ali pa je bilo to prej, hehe :)))))) No, saj ni panike, vsak dela po svoje, glavno da se peče!!!! :)))))))))) pa-pa katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. jun 2008 8:48

Hihi, katka, mislila sem takole: če imaš recimo 2 litra testa in ga od tega nekaj gre za odrezke, bo končna višina manjša kot če bi vsa dva litra šla za torto, ne? Je pa verjetno res, da posamezni oblati potem bolj narastejo, če jih posebej spečeš. Jaz ne delam po "nikoli ne pade dol biskvitu", ker so nama bolj všeč biskviti brez maščobe, tak da delam po svoje svetlem ali še pogosteje temnem biskvitu (tudi v bazi). Ga pa dobro navlažim, to pa vedno, ker imava rada sočne torte, da kar teče iz njih;) Hehe, če le imam čas, si že dam opravka, je pa res, da kar se da, zreduciram, da lahko še kako drugo jed vmes naredim;) Itak je fino videt različne načine, jaz vedno vse probam;), uporabljam pa potem v gl. tistega, ki mi najbolj sede. Je pa res, da nisem imela nikoli problemov z rezanjem svojega biskvita in mi je zato ta sitem najenostavnejši. Veri

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

24. jun 2008 23:57

dragička je napisal/a:
Zakaj bi pa delala spodnji del? Uporabi veliki pekač od pečice. Itak ti večji del ne bo šel v pečico. Pozdravček!
Zato,ker imajo vsi pekaži na vsaki strani 2cm rob in posledično pekača ne morem raztegnit za 4cm več :D. In ker imam čisto simpli možnost priti do 2mm pekača me je samo zanimal material.Tako da zdaj imam nerjavečega jekla :) Roncolino

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. jun 2008 1:02

to je pa za ornk torto pol ;) bannanna

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

25. jun 2008 20:43

Roncolino, to je pa druga pesem. Ko ga boš dala komu narediti misli tudi name. Jaz imam obod za torto /fiksen/ 32 /se mi zdi/ pa mi ne gre v pečico, ker so teli pekači malo čukovi. Pozdravček!

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

3. nov 2010 19:09

Pozdrav! Med brskanjem za odgovorom sem naletela na to temo in se odločila, da jo "oživim". Torej, iščem raztegljiv okrogel obod za torto (v Ljubljani). Super bi bilo, če bi bil od 15 pa do 26 cm. Zanima če je kje katera videla kaj podobnega? Bi mi bilo v veliko pomoč preden se spravim v lov po trgovinah :) V Pekarni Vrhnika vem, da imajo, me pa zanima, če ste še kje drugje videle. Črnuče mi ravno niso ob poti (če ne bo drugje, bom pa pač šla tam). Hvala za odgovor! http://ajrina.blogspot.si/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

3. nov 2010 19:48

Leyla, okrogli, kot tudi pravokotni raztegljiv obod boš našla v Mullerju, Šparu, Merkurju...

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti