Raztegljivi obodi

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jun 2008 19:11

jade je napisal/a:

Atina boš samo si moraš še prej priskrbeti takega papagajkskega pomočnika kot ga ima stana. [racak]

[zdravje-z]jade
A v tem je skrivnost!!!!!! Jaz sem pa mislila, da v obodu. In ne, oboda ne mažem. Atina

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. jun 2008 20:22

Jaz sem ravno danes v Vrhniku kupila pavokoten raztegljiv pekač.Zdaj pa ne vem iz kakšnega materiala naj naredim spodnji dle (oz. bo ati delal :D) A bo aluminij vredu? Roncolino

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

19. jun 2008 22:13

Zakaj bi pa delala spodnji del? Uporabi veliki pekač od pečice. Itak ti večji del ne bo šel v pečico. Pozdravček!

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

19. jun 2008 23:16

Čisto enostavno, tako, kot sem napisala: v pekač dam peki papir, postavim obod, vlijem testo in spečem. Nič ne mažem, ne obod, ne peki papir. Tega tudi nič ne viham in steče minimalno, pravzaprav ni omembe vredno.

 

Atina, seveda, če rata v mojem obodu, zakaj ne bi tudi v tvojem? Ne poslušaj jade, ker te malo heca. Nobene koristi od tega papagaja, ker samo okrog moža leta. Močno sumim, da je je Jakica in ne Jaka

 

Anomis, tudi jaz sem prej imela tisti obod iz špara pa mi ni bil všeč in sem ga dala prijateljici, ki ga uporablja za druge stvari. Ta iz Milerja je veliko boljši.

 

Katka, že večkrat sem zasledila, da pečeš samo na peki papirju. Prosim te, povej mi v čem je poanta tega? A je to zaradi tega, ker izrezuješ različne oblike, zaradi tega, ker nimaš določene velikosti pekača oz. oboda ali .......??? Meni  namreč rata krasen biskvit v obodu ali pekaču, 1x pečem, 2x prerežem in še ostankov nimam. Res me zanima, zakaj se tebi ta način zdi boljši.

 

 

stana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. jun 2008 1:29

Stana, hej! Za to je več odgovorov...Prvi je ta, da sem bila čisto navdušena nad mojstrom na tem tečaju (bil je moj prvi obisk). Kako je prenašal te pečene biskvite in jih rezal, vse je izgledalo tako enostavno...Me smo samo vzdihovale in zevale. Res pa je, da je to treba videti, mislim da vse, ki smo bile na tem tečaju, sedaj delamo tako. Enostavno namažeš testo z lopatko na peki papir na pekač od pečice, testo po njegovem receptu stoji, nikamor ne leze, spečeš, med tem še zelo naraste, ko je pečeno, pa samo - caka - z obodom. Če bi dala več testa, ga bi lahko "komot "prerezala. Meni rezanje biskvitov nikoli ni šlo. Sem poskušala z nitko, kupila ono struno za torte, kupila nož za pršut, ni da ni. A biskvit vedno na eno strani debel, na drugi tanek, groza, vegast kot čarovniška hišica. Zato sem še pred to "novostjo" začela peči vsako plast posebej. Ampak, kot tretje, pojavi se meni ena blazno zoprna zadeva v zvezi s peko v obodih in pekačih. Namreč to, da se pečeno testo prime na obod, ne da ne gre ven, ostane sled testa - drobtin na obodu. To gre meni zelo na živce, saj moram potem zadevo namakat, da gre dol. In to za vsako plast posebej, heh. Še ena težava je pri moji kuhi, nimam namreč pomivalca, govorim si, da se za eno osebo ne splača, mogla pa bi prenovit celo kuhinjo, da bi ga zmontirala (kar nameravam narediti, enkrat, samo ne zdaj v času študija, da mi delavci žnarijo ). Vidiš, cela življenjska zgodba. Mislim pa, da je prvi razlog, da sem to videla v živo, najmočnejši. Moje navdušenje in presenečenje je pač naredilo svoje. Na drugih tečajih ni bilo tako wow. Pa še fenomenalen biskvit je sedaj. Aja, da ne pozabim - pri tortah vedno naredim eno plast z mletimi orehi, mandlji ali lešniki, ki jih dodam v osnovno testo. Tudi to je s tečaja in za moje pojme neverjetno izboljša okus in efekt cele torte nasploh, zato jaaa, še naprej bom pekla plasti posebej (vsako pečem 12 minut, tako da je hitro), itaaaak (da uporabim jezik mularije). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 20. jun 2008 01:33:16

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

20. jun 2008 23:05

Katka, hvala za odgovor

stana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. jun 2008 9:22

Kakšen pa je recept za tak biskvit?

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. jun 2008 10:14

Hvala.

jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2008 10:45

Hehe, katka, mamice verjetno skrbijo tisti "odpadki", ko izrežeš z obodom in nekaj ostane;) Vsaj pri nas je tako - čim manj odpadka, tem boljše;) Saj ne, da odpadkov ne bi pojedli... Ampak torta naj bo čiiiim večja... Bom enkrat probala še ta način, iz fibca, ampak ko bom mela čas za to;) Jaz nikoli nimam živcev vsake plasti posebej pečt, predolgo traja, pa moraš bit skoz zraven - če pa dam v model, pa grem lahko vmes kaj drugega počet (tudi to boš videla, da je neprecenljivih vrednosti;), tak da razne doboš torte trenutno čakajo, da mala zraste;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti