Angleščina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

tema odprta - 17. jun 2008 22:02 | ogledi: 1.922 | odgovori: 9

Zanima me, če katera/kareri pozna američana ali angleža (spol sploh ni bistven, bistven je angleški jezik), ki živi v Ljubljani ali okolici in je pripravljen 1x tedensko klepetati z menoj o vsakodnevnih stvareh. Obljubljam, da bom dobra gostiteljica in da gost od mene ne bo šel ne lačen ne žejen. Vse ostalo se lahko dogovarjava sproti, če mi le uspe s kom navezat stik.

lp Vesna

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

17. jun 2008 22:22

Ne vem za tvojo starost, ampak moja hči je hodila k mormonom - na Celovško. Z njimi se je pogovarjala točno tako kot želiš ti - o vsakdanjih stvareh. Na govornem sporazumevanju je zelo veliko pridobila in se zdaj brez problema pogovarja v angleškem jeziku. Poskusi, mogoče ti bo všeč. Naj te mormonska skupnost ne moti preveč. Hči mi je zatrdila, da ni bilo nobenega vsiljevanja vere. Veliko sreče pri učenju ti želim. limonca26

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. jun 2008 22:36

Ja, Reca, stanujem zraven te mormonske skupnosti in so res fajn. Samo problem je tudi, ker se oni želijo naučit slovensko in potem pa ni to tak fajn Se je pa ena moja kolegica bolj "zamorjene" sorte čisto prerodila, ko se je z njimi družila. Lahko poskusiš, ti ne bo problem, ko si tudi ti družabna. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jun 2008 22:42

Če ne bo druge opcije, se bom spustilapa v to.Vseeno pa upam, da se bo našlo nekaj. Starost se mi pri vsej stvari sploh ne zdi tako pomembna. Z mladimi zelo dobro shajam, pa čeprav sem dopolnila 45 let. Pričakujem še kaj bolj konkretnega. lp Vesna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

18. jun 2008 7:41

pri nas v službi smo zelo slabo tolkli angleško,pa so nam šefi dodelili sodelavko iz bronxsa,.. joj prejoj,kajti ta je govorila v njihovem slengu,narečju al karkoli že je ,... zdržali smo cela dva meseca,navadili čisto nič, tako da ti priporočam,američana,ki lepo govori ,in boš res lepo oplemenitila svoje znanje,. mogoče poskusiš v študentskem servisu ali pa po študentskih domovih,tam se vedno kakšen najde oglas pustiš lahko tudi na njihovih tablah ,... anaeva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. jun 2008 14:25

Pripravljena sem na vse. Sprobala sem že vse zadeve, tudi angleža, ki govori narečje a kaj, ko je zdaj daleč, daleč stran. Če slučajno katera koga pozna bi prosila, da mi javi. lp Vesna

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. jun 2008 0:44

Mi imamo blizu (v Štanjelu - na tvojo žalost) pravo angleško lady, ki že izgleda kot tiste gospe iz Agathe Christy. Gospa je dolga leta službovala po svetu, nazadnje je 18 let poučevala angleščino v Italiji. Ta bi bila prava zate, ker si prav želi, da bi se ljudje prišli k njej učit konverzacije - je prav jezna na svoje sosede, ker ji večkrat ne pošljejo svojih otrok na brezplačne angleške inštrukcije. Jaz pa imam to srečo, da poleg te gospe poznam še angleško družino, ki je v sosednji vasi kupila hišo in res dosti časa preživijo v Sloveniji. Možakar se je zelo dobro naučil slovensko in tako se pogovarjava v dveh jezikih - jaz popravljam njegovo slovenščino, on pa mojo angleščino. Najbolj zabavno pa je, ko hodi k nam gledat nogomet, ker doma nima TV. Kar predstavljaj si finale lige prvakov z dvema angleškima kluboma. Sicer pa mi je priporočal čimbolj pogosto poslušanje radia BBC 4, zaradi zanimivih tem in pravilnega govora...čeprav tega ne počnem kaj dosti, ker se enostavno ne znam zadosti skoncentrirati, da bi hkrati pošiljala mejle in tako in še razmela vse, kar povejo... mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 19. jun 2008 00:44:56

kozamurnik

sporočila: 2311

19. jun 2008 6:17

To je pa priljubljen jezik ene lady,pa tudi suvereno obvlada zadevo,enivej mislim,da bi jo bilo vredno spoznati kozamurnik

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. jun 2008 6:44

kozamurnik je napisal/a:
To je pa priljubljen jezik ene lady,pa tudi suvereno obvlada zadevo,enivej mislim,da bi jo bilo vredno spoznatikozamurnik

enivej, o staranju pa ne bomo nič.

 

ežoj

kozamurnik

sporočila: 2311

19. jun 2008 7:16

kozamurnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti