Daljnovod-kozjak

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

18. jun 2008 23:41

Peticijo je podpisalo že preko 5800 ljudi, ki se zavedajo, da bi visokonapetostni daljnovod 2 x 400 Kv Kozjak – Hrenca (Slovenske gorice) grobo posegel v čudovito pokrajino (fotografije dodane peticiji - gozdovi, pašniki, sadovnjaki, vinogradi, kmetije in domovi – oddaljeni od predvidenih stebrov le pičlih 4 0 m). To bo eden najmočnejših daljnovodov v tem delu Evrope, prizadete ljudi pa so o nameravanem posegu seznanili šele na javnih razgrnitvah. Pri tem pa gre Dravskim elektrarnam samo za dobiček (Večer na spletu 16.06.2008 – rubrika Pro in Contra). http://213.250.55.115/Ris2007/default.asp?kaj=3&id= Ja, sem že zdavnaj podpisala, saj bi dobila tega hudiča na dvorišče v oddaljenosti 40 metrov od hiše. Obstaja pa možnost izvedbe daljnovoda s kabliranjem v zemljo, katera je nekoliko dražja, posledice za okolje pa so zanemarljive. Pred kratkim sem zvedela, da to počnejo v Avstriji – v zemljo so položili 40 km 400 Kv daljnovoda). Bojim se za svoje zdravje in zdravje mojih otrok, ker poznam škodljive vplive takšnega daljnovoda in počutje ljudi, ki so bili v pretelosti žrtvovani v prid napredka, to pa danes nikogar ne zanima. Lep pozdrav. Libra

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. jun 2008 7:17

Res je, da brez daljnovodov ni elektrike, res pa je tudi, da se pri tem prepogosto poseže ravno v najlepše dele pokrajine...javna razgrnitev je po zakonu obvezna in jo pripravljalec prostorskega dokumenta mora sklicati. Na njej se zbirajo pripombe, ki se dalje obravnavajo, tehtajo. A res prepogosto pretehta političen interes/zaslužek. Po službeni dolćnosti to poznam, a sem vendarle na drugi strani! Nisem iz tistih koncev a močno držim pesti da bi peticija uspela, čeprav res dvomim v to. Danes se išče čedalje več alternativnih virov energije in verjamem, da res ni potrebe vleči takega daljnovoda po tako lepem delu Slovenije! Dalnovodi so izjemno grobi posegi v naravo tako zaradi poseka gozdov, EM sevanja kot tudi zaradi izgleda samega....

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

19. jun 2008 7:50

Kolikor poznam krajane, vem, da se ne bomo kar tako pustili političnim vodam. mišika

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

19. jun 2008 10:35

Tortica Hvala za podporo. Tudi jaz upam, da bo peticija uspela, saj je prizadetih kar precej ljudi. Pozdrav iz sončnega Maribora. Libra

rfasmo  

član od: 19.6.2008

sporočila: 2

19. jun 2008 12:16

mišika je napisal/a:
Ali mogoče kdo ve, kje najdem načrt, kjer bi naj potekal daljnovod čez Kozjak?
In ste že podpisali peticijo?

http://www.peticija-kozjak.org:80/

mišika
Grajski trg 7 MARIBOR- Ministrstvo za okolje in prostor, drugo nadstropje. Dobiš vrisane vse ceste in potek dalnovoda z vsemi stolpi! GROOOOOOOOOOZZZZZZZNNNOOOOO!! Naredijo ti fotokošpije. Ukrepaj,Hitro ukrepaj! Rasta rfasmo

rfasmo  

član od: 19.6.2008

sporočila: 2

19. jun 2008 12:43

Pa še to! Poziv arhitektom, umetnikom! »Vizualno onesnaževanje je bolj strupeno od vseh drugih onesnaževanj, saj ubije dušo.« Hundertwasser Pozivam tudi gobarje, ki sem jih danes videla v gozdu s košarami gob, pa vse tiste, ki nabirate bezeg, glog, lipo, akacijo , pa vas nikoli ne preganjamo, še posebej pa obveščam krajane Mediča , da bo šla cesta in daljnovod skozi sijajni bukov gozd, skozi katerega se sedaj vozimo proti Kamnici. Predstavljajte si, da se boste vozili po goloseku in nabirali pod dalnovodi...Pri naših poštnih nabiralnikih , kjer se zavije k lovcem ali na Bresterniški vrh ali na Medič, lovci so zgleda naselili spet zajce(vsak dan skačejo naokoli) pa bo štrlel v zrak mega ubijalski stolp. Pa, ko že volimo za nove pokrajine, mar ne bi volili za ime Kozjak-pokrajina smrti in ubite duše? Iz pravljične pokrajine, pozdrav vsem, ki vam je še mar od Raste. rfasmo

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

23. jun 2008 8:13

Sem ravnokar izvedela zakaj se jim tako mudi z daljnovodom. Drugo leto nastopi v veljavo zakon o daljnovodih in s tem bi tudi ta odpadel, ker bi potekal ob naseljenih področjih. mišika

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. jun 2008 13:11

6827 podpisov z mojim vred. lp, vanjatajnsek

baukica  

član od: 23.6.2008

sporočila: 10

23. jun 2008 13:18

MIšika, mene pa ful zanima, kje si dobila te informacije? Da bi lahko primerno reagirali... ali imaš kak stik s civilno inciativo? daj javi lepo prosim lp baukica

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

23. jun 2008 13:46

Ali ste ponudili alternativno rešitev napeljave daljnovoda? Ker samo z zbiranjem podpisov na peticiji ne bo nič. Na žalost. Vključite kakšne neodvisne strokovnjake iz tega področja, da boste imeli dobre argumente. Je pa res tako, kot je že napisala terezija. Ko gledam samo po naši ubogi fari, ko se gre za napeljavo kabelske.....joj, joj..imeli bi jo vsi, ampak nekdo ne pusti po zraku, ker mu bodo menda vrane potem srale po dvorišču ko se bodo na kablu gugale, drugi pa po zemlji ne, ker ima na frišno korenček posjan. Ker je daljnovod namenjen večjemu okraju in verjetno še financiran iz sklada UE je malo verjetno, da bodo politiki popustili oz. da se bodo "uklanjali" prebivalcem dveh vasi....na žalost. Zadaj so veliko večji interesi, kot je 200 ha gozdov, pa petelini in metulji pa še kakšna ekološka kmetija. Denar oz. evri nekatere ženejo naprej..... Gurenc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti