Kisli puding

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

14. jul 2008 11:09

Jasna1, avtor tega kislega pudinga je že pokojni dr. France Tihole iz Ljubljane, g. Maršič pa z njim zdravi naprej. Drugače ja je dr. Tihole že pred 30 leti veliko pisal o zdravem načinu življenja, svojim pacientom je poleg zdravil predpisoval že omenjeni puding in mešanico jabolčnega kisa z medom. elba

darjah  

član od: 30.12.2006

sporočila: 21

14. jul 2008 12:26

Moja mami ga tudi kuha. Naredi puding tako kot je na navodilih. Najboljši je bil limonin, ko se je še dobil. Sedaj pa dela bananinega. Puding pusti, da se malo ohladi in še v mlačnega rahlo vmeša en navaden jogurt (en lonček). To pusti stati 24 ur. Nato ga predeva v porcije in v hladilnik z njim. Potem pa to na tešče jemo. Najboljše je ta puding delati pozimi, ker sa da lahko na radiator, kjer je enakomerna temperatura. Poleti ji namreč ni najbolje uspeval, ker je bilo prevroče in je bil prej grenak kot pa kisel. Tako da pozimi pa to stalno prakticiramo. Upam, da sem kaj pomagala. Lep dan! darjah

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. jul 2008 13:11

No, tudi kobra 1 kisli puding s pridom uživa z večjimi ali manjšimi presledki že kakih 28 let.

Z njim me je seznanil dr. Tihole, ki je v tistih letih požel marsikatero pikro o svojem razmišlanju prehranjevanja, s strani strokovnih sodelavcev kot staršev otrok (bil je namreč otroški zdravnik).

kobra 1

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

14. jul 2008 13:34

Hojla Kobra 1! Če ni skrivnost - zakaj ga uživaš? Pri katerih težavah pomaga? helgula

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. jul 2008 20:26

Meni odgovarja kot del prehrane. Uživam ga za pozni zajtrk oziroma malico. Ko sem bila na 80% presni hrani sem si ga pripravila z ovsenimi kosmiči in suhim sadjem. Odličen obrok tudi v gorah.

Ko boš odprla link iz prve strani , Ivana Maršiča,boš prebrala za kaj vse ga priporoča.

Jaz za sebe ne vem kaj mi lajša, ker nimam nobenih težav. V 35 letih službe še nisem bila v bolniški, prav tako mož in zdaj 30 let stari fantje razen manjših prehladov in otroških bolezni so tudi zdravi.

Sem prepričana, da je posledica takega zdravstvenega stanja način prehranjevanja in način življenja nasploh. No, tisto zadnje bi pri možu (cigareti, premalo gibanja) in starejšemu sinu izpustila.

Vsekakor ti svetujem, da si ga pripraviš. Škodoval ti prav gotovo me bo, če ti bo kaj olajšal boš tudi kmalu ugotovila.

 

 

kobra 1

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

15. jul 2008 9:07

Kobra hvala za odgovor. Recept iz linka sem si natisnila in zadevo bom pripravila že danes, če ne bom predolgo v službi. Lep pozdrav. helgula

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

15. jul 2008 10:22

Ne vzame ti veliko časa. Le toliko, kot za navadni puding. Ko je pripravljeno, nadevam v manjše lončke, te postavim v posodo, nalijem vodo cca 40 st., pokrijem s pokrovko in odejo, naslednji dan kozarčke zaprem in postavim v hladilnik. Mogoče se ti ob branju zdi komplicirano, vendar ni. Kaj hitro postane rutina. 

kobra 1

ismed  

član od: 15.7.2008

sporočila: 1

15. jul 2008 16:31

ma kisu puding je najbol zanc fuj blek poserjem se najga ismed

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. nov 2013 18:54

En član naše familje je majčken bolj kot ostali potrošniško usmerjen in včasih kupi kako živilo precej nekritično, da le "dobi" (beri - preplača) kakšno (ne)uporabno stvar zraven (ampak, dokler svoj težko prigarani denar zapravlja na ta način, zamižim na eno oko - lahko bi ga spuhal u luft v obliki cigaret). Torej, tako zadnjič mulo privleče domov deset vrečk pudinga in to sadnega - malina, jagoda in banana. Ker pri nas puding ne gre kaj prida, sem se spomnila na ta kisli puding in ga zdaj jem že kakih 14 dni (se mi zdi, da še malo in se mi bo uprl ) Včasih ga skuham z domačim mlekom (nehomogeniziranim, normalno), včasih pa tudi z navadnim, homogeniziranim. Kakega kolosalnega preobrata pri zdravju sicer (še) nisem opazila (tudi pred kislim pudingom mi je dobro služilo - zdravje, namreč - trkam na les), je pa tak puding prijetnega, osvežilnega okusa, za zajtrk kakor nalašč. Sladkorja dam čisto malo, tako, da je res še najbolj podoben zelo gostemu jogurtu. Ni za stran metat.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti