Saloni svetil

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 16. jun 2008 10:35 | ogledi: 5.458 | odgovori: 28

Smo v zadnji fazi gradnje in pred nami so nakupi svetil. Mi lahko svetujete, kje imajo dobro izbiro? Morda tudi kje za mejo; bomo pa šli na izlet. Še to, potrebujemo svetila različnih cenovnih razredov. Žal ne gre, da bi vse kupili pri Sterletu.

Mimika

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. jun 2008 10:44

Mimika, svetil je v Merkurju ogromno, pa Salon svetlobe v LJ - ampak iz izkušnje, koliko halogenskih žarnic prodamo v bistvu obupanim strankam, ti močno odsvetujem halogen - pa čeprav so luči fancy in oh in sploh, strošek za žarnice, ki hudo pregorevajo, pa ogromen.

rrr

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jun 2008 10:52

Nekako še najbolj cenovno racionalno je, da najameš kakega interierista (oglasov na arhiforum.info je precej), poveš, da bi za svetila odštela maksimalno takšen in takšen znesek, poveš, kakšna svetila ti sedejo in kakšna ne....in potem naj ti interierist (ponavadi so interieristke) naredi ponudbo z naborom svetil. Ti povem, je še najmanj stresno in najmanj stane. Ker kombinirati družinski izlet in nakup svetila....to je rahlo nevarna kombinacija (ker imaš tveganje, da se nazaj grede vsi v avtu bolj mulasto držijo, ker diskusije o različnih okusih imajo dosti dramatike v vsebi...) Pa ni samo stvar v okusih. Človek si nekaj zamisli, potem se pa izkaže, da instalacije tega ne podpirajo, ali pa, da je naredil nekaj kablov preveč in potem ti iz stropa in sten ven štrlijo (situacija v našem plemenu, kjer ima en stric nazarensko veselje vse narediti in sprojektirati sam, potem je pa vedno kakšen kabel viška, pa kakšna gred tudi kje ven štrli...). Vendelina jr.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

16. jun 2008 13:17

Mimika, čestitke, ker ste v teh časih pripeljali gradnjo že skoraj do konca. Če me občutek ne vara, tisti kabli pri vas že visijo iz sten in to verjetno tam, kjer vam  najbolj paše. Pri vsej tej izbiri svetil ne bi nikoli nekoga pooblastila, da bi svetila izbiral  v mojem imenu.  Meni se je zdela dosti velika izbira v Lesnini na Brdu, imaš pa tudi nekaj spletnih trgovin, kjer malo pogledaš in prečekiraš različne okuse, da veš kaj lahko in kaj ne.

Lijana

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. jun 2008 13:34

Lesnina Brdo Obi Rudnik Rutar Rudnik Merkur Baumaxs ali Bauhaus,.. imajo jih v vseh cenovnih razredih jaz sem svoje pred nekaj leti kupovala v Palmanovi in sicer za kopalnico,kuhinjo,in hodnike, za stilno jedilnico sem jih našla v Merkurju,... za teraso in balkon žal še nikjer,ker se mi zdijo vse preveč pokopališke,.. nekaj lepih sem videla tudi v orient šopih je pa mogoče najprej nabaviti pohištvo in ostalo mobilio,in se potem lažje odločiš,.. zagotovo pa boš težko dobila vse na enem mestu anaeva

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. jun 2008 14:10

Odvisno, kakšen je tvoj stil in kateri cenovni razred ti ustreza. Če si za moderno in minimalistično, potem je pravi naslov tudi Decor in Design (notranja oprema) v Ljubljani ter Arcadia. Malo cez "mejo" pa www.dezotti.it, recimo, ceprav je taksnih salonov kar nekaj. fresh

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jun 2008 14:16

Mi smo vsa svetila in štekerje kupili na Madžarskem. Ne vem od kod si, meni je to bilo nabližje in najboljše, pa še cene....nekatere enake luči kot pri nas in pol ceneje. Smo pa bili v eni veletrgovini z lučmi v Zalaegerszegu. Do tam imam samo 90km, do Ljubljane pa celih 200.

 

Kyara

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. jun 2008 22:07

Hvala za vse nasvete. Kabli prav zares že štrlijo iz sten, tako da se Amerike ne da več okrivati. Luči bom zbrala kar sama, ker izbire nikakor ne bi prepustila nikomur drugemu. Pa tudi časovno ne bi mnogo pridobila. Če pomislim na vse dogovarjanje z arhitektko in vrtnarskim mojstrom... Stil je v stilu manj je več. Osebni problem: debelina denarnice ne sledi okusu. Žal. mimika

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. jun 2008 22:34

mimika mogoče lahko pogledaš tudi v Ikei, jaz sem tam videla izredno lepa svetila cene pa so pol nižje kot pri nas. ycrna

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. jun 2008 22:38

Anaeva, za zunanje luči poglej tukaj: www.slv.de Pri nas je neko podjetje, ki zastopa to firmo, tako da se jih da dobilti. mimika

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. jun 2008 22:58

Za hišo na morju, smo našli vse luči v Merkurju. Tudi naročili so nam vse, kar smo želeli.

Smo pa vsi v bajti takšni, da imamo radi malce odbita svetila in pipe .

 

 

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti