Kam daste živali, ko greste na dopust?

axel  

član od: 26.12.2003

sporočila: 7

tema odprta - 16. jun 2008 7:26 | ogledi: 11.387 | odgovori: 23

Živio!

Zanima me, kako je s tem pri tistih, ki nimate staršev, sorodnikov ali pa prijateljev, ki bi lahko/želeli skrbeti za vaše živalce, ko greste na dopust?

Pri meni je to večni problem, nikoli se nimam prav maximalno vredu, ker vedno razmišljam, da bo kaj narobe (smo veliki ljubitelji mačk in psov ))

Poznate kakšen dober hotel?

Hvala vam za odgovore.

Lucija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jun 2008 8:08

Naši prijatelji odpeljejo 2 velika psa, border colija in samojeda, s sabo, mačke pa dajo v zavetišče za živali, prav tako papigi, aro in amazonko. Tam so lahko do 14 dni. Ne vem pa koliko se plača.

Kyara

zvon13  

član od: 13.9.2007

sporočila: 12

16. jun 2008 9:12

Iz pogovorov s prijatelji, ki imajo prav tako različne vrste domačih živali so izkušnje s hoteli za živali slabe. Pse vedno čuvajo neki družinski prijatelji, ki jih seveda odpeljejo, mačke pa obvezno pustijo v stanovanju kjer jih hodi nekdo hraniti. Tudi preko foruma Domače živali se da za njih dobiti ustrezno varstvo. Seveda ne 5 pred dvanajsto. Živalice morajo spoznati človeka, ki bo za njih srbel ob vaši odsotnosti. Sama imam 5 mačkov in sem bolj ljibiteljica mačk in oni mene, pa si recimo sestrine mačke, ki izvira iz mojega legla ne upam paziti ker je hujša od rotvaljerja. Zato vam priporočam pazljivost pri izbiri varuške. Zvončica

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

16. jun 2008 9:17

To začenja tudi mene skrbeti.Čez zimo smo si po dolgih letih želja končno nabavili psa.Do sedaj smo zmeraj hodili v hotel na daljše počitnice,tu pa tam kak vikend pa v kamp.Letos gremo zaradi psa v kamp na daljše počitnice,drugo leto pa imamo namen odfrčat v Grčijo.Tu pa nastane problem.Že teh nekaj višjih temperatur,ki smo jih bili deležni pred dnevi je naša psička kar težko prenašala,na morju pa so še višje.Tko,da sploh ne vem kaj naj.Ob misli,da bi jo dali v kakšen hotel,me kar zmrazi,saj je naša scrkljanka in bi bila zalo žalostna,jaz pa tudi ATNES

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2008 10:14

Mi našo vlačimo s sabo, itak smo bolj ciganske sorte. Razen če gremo kam z letalom, takrat pride k nam mama (ki se je iz otroške varuške prekvalificirala v pasjo), ali pa jo peljemo k moževi sestri, ki ima tudi pse...

Vedno se pojavi problem, res. Govorila sem s prijateljico, ki je dala psa enkrat v hotel, pa je rekla da NIKOLI VEČ. No, pa tudi jaz raje ne grem na dopust, kot da bi psa v pasjem hotelu puščala... Bog pomagaj, imeti psa je pač odgovoren projekt.

 

Axel, nisi napisala, v kakšnem okolju živi vaš kuža. Če ima pesjak, potem verjetno ne bi bil hud problem, če bi ga hranili in čohljali prijazni sosedje... Če ste kje v bloku, to seveda odpade.

jasna

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

16. jun 2008 10:47

Kakšne slabe izkušnje pa imate s pasjimi hoteli? nejcanja

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. jun 2008 11:28

Moja teta je mačko dala v hotel ko je morala nujno na pot, ko se je vrnila je zvedela da jim e mačka ušla, in ker je hotel blizu gozda, kdo ve kam je izginila. Mačke ni nikoli več dobila nazaj :( Mi našega kužija vzamemo vedno s sabo, tudi v hotelih imajo radi kužke, pa tudi veliko apartmajev dopušča kosmatincem živeti v njih z nami. Za daljše poti ali ekskurzije pa imam na srečo starše pri katerih tudi živi moj Blitz. Se pa moram pohvalit da bomo čez dva meseca dobili še enega člana, ta pa bo živel z nami. Tudi njega bova vlekla vsepovsot z nami :) imam že spisek apartmajev in hotelov, več apartmajev kjer imajo radi kužke :) ycrna

tyasa  

član od: 20.6.2008

sporočila: 2

20. jun 2008 18:46

ali ste kdaj pomislili,da bi dali prošnjo na študentski servis, kajti marsikateri študent bi rade volje čuval domače živali, zraven pa zaslužil par evrov, pa še ceneje bi bilo od hotelov in podobnih zadev.S tem bi tudi pomagali pri večji izbiri del za študente, saj je dandanes največ kelnarstva in birokracije, zelo malo pa je del, ki so povezana z narovo in živalmi. Zame bi bila to sanjska služba, še služba ne bolj izkazovanje ljubezni, pa čeprav za kratek čas. Saj veste da je najlaže imeti rad sosedove otroke, ker enkrat itak grejo domov;) tyasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti