Kam daste živali, ko greste na dopust?

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

4. jul 2008 19:33

Ali je potrebno imeti potni list, če gremo s psom na Hrvaško? Kako hitro se ga dobi ter koliko stane? Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jul 2008 21:14

Ja, ksenjako, je potrebno in veterinarsko potrdilo tudi. Tako piše na spletni strani VURS-a. http://www.vurs.gov.si/si/javne_objave/potovanja_s_h ...kot pa so mi prijatelji, ki vedno potujejo s psom na Hrvaško povedali, to brez velikih ceremonij urediš pri svojem veterinarju, stane pa par evrov. mamaF - Mojca

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

4. jul 2008 21:50

midva mačko pustiva kar doma zunaj, pa prihaja mami hranit. psa pa nimava prav iz teh razlogov, ker sva za vikende in poletje bolj "leteča" ne bi imela kam dati živali. mačka se nekak znajde sama če je kak dan dva zunaj. tanjaj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jul 2008 7:37

Sem skoraj 3 mesece čuvala tako zlato prinašalko kot tudi stanovanjsko hišo ameriških prijateljev, ki so šli na daljši dopust domov. Vmes sem šla seveda tudi sama na dopust, takrat so šli pa naši domači in posvojena mrcina na kmete na počitnice.

Zadeva se je čisto obnesla, samo pozabili so mi omeniti, da se bo psička vmes gonila, to je bila veselica z vsemi okoliškimi psi. Po posvetu z lastniki sem jo takrat tudi takoj odpeljala sterilizirati.

Mi je pa močno prirasla k srcu in se mi je bilo kar težko posloviti od nje. Na koncu so se pa prijatelji tudi preselili nazaj preko luže, nekaj so še kolebali, ali bi jo vzeli s seboj, pa so jo posvojili njihovi sosedje.

Loni Makaroni

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. jul 2008 7:48

Aja prej sem pozabila napisati še o naših živalcah. Ribice, mačka, hrček in papiga ostanejo doma, saj itak hodi mami rožice zalivat, pol pa še živalce nahrani, kuža pa gre lepo na avion v svojem boksu in ni problema. Saj je že ogromno hotelov po svetu, ki sprejmejo živali. Kužku dam pred poletom vodo in mičkeno tabletko za sprostitev, nikakor pa ne pomirjevalo. Pa je še vedno lepo preživel polet. Seveda pa moraš imeti vse potrebne dokumente s sabo in potem nikjer ni težav. Dokumenti pa so dvojezični, slovenski in angleški. Kyara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jul 2008 12:31

našga lumpija hrani in pelje na sprehod sosed.. je pa zunanji pes ;) bannanna

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. jul 2008 16:27

Znanci so peljali svojo psičko (samojedko) v hotel, ki je v G. Radgoni. Poročam, ko se vrnejo z dopusta, kako so bili zadovoljni. Glede cene pa......za en teden so plačali 70 eur. galja

tejchiika  

član od: 27.1.2011

sporočila: 1

14. jul 2013 21:52

Merkam katero koli žival, medtem ko greste vi na dopust. imamo veliko hišo in vzadaj veliko vrta, tako da je primerno za katero koli žival. kontaktirajte me na 041547739 in dogovorili se bomo vse!

tejchiika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. jul 2013 6:40

tejchiika je napisal/a:

Merkam katero koli žival, medtem ko greste vi na dopust. imamo veliko hišo in vzadaj veliko vrta, tako da je primerno za katero koli žival. kontaktirajte me na 041547739 in dogovorili se bomo vse!



tejchiika

uf, to se lepo sliši, se pravi lahko na tebe računam ( da mi ni treba moje ex fehtat ) za cca 30 rib in 3 žabe ( verjetno to vpade med " katero koli " žival ), pa neki premišljujem, da nabavim uno veliko kačo, pa sem vesel, da ne bo problema kam je dat............

ežoj

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

15. jul 2013 13:31

Ko je domov prišel kužek, oz. še preden je padla odločitev, da pride, je bilo razjasnjeno vse. Od takrat ko je pri hiši, so tudi vsi dopusti prilagojeni temu, da gre lahko zraven. Če se kdaj službeno zgodi kaj nujnega, je pri starših, ki jih dobro pozna, a še vseeno drži surlo ob vrnitvi.

začetnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti