Kuhani štruklji

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

13. apr 2017 12:20

Tudi kuhanje štrukljev v vrečki se obnese? Je potrebno vrečko kaj namazat z oljem?

Nikoli še nisem poskusila te variante.

helgula

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. apr 2017 12:26

Ne, ne namažem, saj se potem, ko so kuhani, lepo odlepijo, vsaj meni se. Sicer pa, preveri obe varianti, mogoče je še bolje, če jo malo namažeš, ali pa, kar je lažje, kar štrukelj.

rimljanka

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

13. apr 2017 12:30

To bom pa res preizkusila...alu folija mi nekako ni "apetitlih" ker tako potemni med kuhanjem, pa še vedno me malo skrbi, če se kaj iz folije ne izloči tudi v hrano med kuhanjem.

Hvala za dobro idejo 

helgula

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

13. apr 2017 12:54

Za kuhanje na vodi mi je jasno in sem prebrala vse "pogovore". Zanima me je kuhanje na sopari, imam soparnik, pa so se štruklji razlezli. ( jig bom pa naslednjič zavila v gazo, da obdržijo obliko ) 

 

kobra 1

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

13. apr 2017 13:14

Jaz štruklje zavijem v navadno plastično, prozorno folijo in na obeh koncih naredim vozel.

malaga

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

27. apr 2017 22:40

Jaz pa štuklje kuham v peki papirju, ki ga na koncu zavijem kot bonbon. Štruklji so lepo kuhani, nimam pa dela s pranjem kuhinjske krpe.

Balenka

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

28. apr 2017 9:03

Tudi jaz v peki papirju, ga pa zmočim, da se lažje oblikuje, vendar bodite pozorne, meni se najbolje obnese rjavi peki papir iz dm-a, enkrat sem kupila od naj soseda njihovo znamko in se je tudi testo prilepilo, 

mora biti dovolj debel in čvrst papir.

tabu

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. maj 2017 15:45

še en mali nasvet...štruklje je najbolje kuhati kar v pečici, v taglobokem pekaču od pečice....ni treba zvijat, ker daš štrukelj (pač zavit v karkoli že delate) kar cel po diagonali :) Naliješ pa potem toliko vode, da ne gre čez rob in "kuhaš" kakih pol ure na 200...tudi para se naredi in tako so zelo dobri. Kuhane potem sama obvezno narežem in še dodatno popražim na maslu.

 

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. 2017 15:46

mjm  

član od: 25.4.2010

sporočila: 2

14. jan 2018 8:07

jaz štrukje najprej zavijem v peki papir potem pa še v alu folijo in vedno so čudoviti. Ena ura kuhanja je pa vsekakor preveč.

mjm

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

14. jan 2018 13:11

Kot sem zasledila, naj med kuhanjem, gretjem hrane, nebi bilo prisotnega aluminija, ker naj bi se sproščal v hrano. Kolk je resnice v tem, ne vem. Mi pa tudi ni všeč, ker folija potemni med kuho.

Nazadnje, ko sem kuhala štruklje, sem jih v peki papirju in sem bila od vsega še najbolj zadovoljna, ker na krpo se mi je vedno testo prilepilo. Dopade pa se mi ideja kuhanja v vrečki za pečenje mesa, kar je preizkusila Rimljanka.

Kuhanje štrukljev celo uro je pa občutno preveč. Zaviti v alufolijo pa ne dobijo vlage, pa se mogoče zato tako dolgo ne skuhajo, kaj pa vem.

Od doma sem navajena, da se jih postreže z na maslu prepraženimi drobtinami in sladkorjem, pri skutinih tudi dodan cimet. No, do drobtin mi ni, zato dajem kar samo sladkor in cimet, ali pa marmelado ali med in limono

NutellomAnka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti