Kuhani štruklji

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

26. nov 2002 14:46

Mi struknlw zavijemo v aluminijasto folijo, ki jo prej namazemo z oljem....struklji se nikoli ne primejo, folijo pa enostavno zavrzemo...edina tezava je v tem, da postane lonec drugacne barve in ga je teba potem na roko malce podrgniti s cistilom....Mi to naredimo z Arfom. Mi najveckrat naredimo struklje s skutinim nadevom. V nadev damo skuto (1/2 kg), 2 jajca, 1 kislo smetano, sol, sladkor Se ikoli se nam ni nadev razlezel, ceprav smo jih imeli v skrinji, ker jajca zakrknejo in vezejo nase vse ostalo. lp Martina

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

26. nov 2002 15:36

Pri nam pa štruklje kuhamo nad soparo v Zepter posodi. V prvo posodo da,o za 5-7 cm vode. Damo na vrh posodo z luknjicami, ki jo malce namažemo z oljem. Položimo cel štrukelj v to posodo v obliki kroga in pusimo, da pokrito vrejo 20-25 minut. To je odvisno od debeline testa in debeline štruklja. Nadev pa je tak kot je opisala Martina, le da jaz dam vmes med skuto še na maslu prepražene drobtine. Dober tek Saša

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

27. nov 2002 7:35

Moj nadev za skutne štruklje: 1 lonček skute (500g), 1 lonček kisle smetane, 1 - 2 jajci, po želji rozine in sladkor. V skrinjo dam kar kuhane štruklje. Odtajam jih kar na pultu, segrejem pa na cedilu nad paro, odkar pa imam mikrovalovno pečico pa kar v nji. Štruklje lahko kuhate tudi v peki papirju. tanja tominec Sporočilo je spremenil(a) tanjatominec dne 27. nov 2002 07:37:34

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

27. nov 2002 8:04

Sporočam vam rezultat včerajšnjega poskusa. Kupila sem orehove štruklje in jih pripravila na pari. Najprej sem posodo z luknjicami namastila z oljem in vanjo položila štruklje. V spodnjo posodo sem dala vodo. Ker nisem imela časa, da bi štruklje 1 uro odtajala, sem jih kar zmrznjene dala na posodo z mrzlo vodo in na štedilnik. Potem, ko je voda zavrela, sem jih kuhala 25 minut. Povem vam, da so se super skuhali. Pa nobene packarije. Servirala sem jih na krožnik, potresla s sladkorjem in cimetom in prelila s sladko smetamo. Aleluja. Tako sem končno uporabila tudi to posodo z luknjicami, ker je do sedaj nisem, ker ne vem, kaj bi kuhala še na tak način. Tanja

5ra  

član od: 12.11.2002

sporočila: 9

27. nov 2002 10:26

Ja pravzaprav je čisto enostavno , a ne. Včasih, ko mi zmanjka časa za pripravo štrukljov, so tisti zmrznjeni skutni od Pečjaka prav okusni. Tako kot si opisala jih ni treba nič odtajati samo malo dlje jih kuhaš na sopari. Tista posoda z luknjicami ti pride prav tudi za pripravo kruhovih cmokov. Kuhani na sopari niso tako pocasti kot če jih kuhaš v slanem kropu. Lep pozdrav in dober tek 5ra

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. nov 2002 12:59

Čudovita priprava za kuhanje štrukljev in kruhovih cmokov je bambusova posoda za kuhanje v sopari. Kuhaš lahko v enem ali več nadstropjih. Štruklji in cmoki imajo čudovit okus, v katerem zaznaš tudi les. Bambusov soparnik sem kupila na Kitajskem, verjetno pa se kupi tudi pri nas v trgovinah z eksotičnimi pripomočki. M.

Zvonka  

član od: 4.7.2002

sporočila: 16

27. nov 2002 16:48

Štruklje običajno kuham v servieti, poskusila sem jih pa tudi v aluminijasti foliji. Katastrofa! Uporabni so bili šele naslednji dan, ko sem jim (odvitim) dodala nekaj vode in pogrela. Sveže kuhani pa so bili trdi in brez vlage - nikakršni!! Toliko o mojih izkušnjah. Drugače pa jih naredim po Vendelininem receptu. Zvonka

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

28. nov 2002 11:26

Drage pridne kuharice! Hvala za nasvete o nadevih štrukljev. Sama sem do sedaj delala samo s pomočjo margarine v nadevu in jasno se mi je vse spacalo! Sedaj bom poskusila drugače! Hvala! Mica maca

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

13. apr 2017 11:15

Mene zanima, če štruklje zavijete tudi v primeru, da kuhate na sopari. Jaz sem jih brez, pa so se preveč razlezli ...

 

Hvala za odgovor

 

 

kobra 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. apr 2017 12:16

Kot sem že kdaj in kje napisala, je meni najenostavnejše kuhanje v vrečkah za peko mesa. Se ne prime, super se skuha. V tem primeru sopara ni potrebna, vrečka lepo plava na vodi, na polovici kuhanja jo le obrneš.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti