Kuhani štruklji

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

21. nov 2002 13:17

ČE JIH POSUJEM Z SLADKORJEM, KO JIH ZABELIM PONUDIM KOMPOT. ČE PA NISO SLADKI PA IMAMO RADI POLEG REZANO ALI ZELENO SOLATO.VSE TO VELJA ZA SIROVE ALI OREHOVE ŠTRUKLJE! LP STANKA

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

21. nov 2002 14:50

Ali se samo meni zdi, ali je res, da sirove kuhamo pol manj kot orehove. Orehove jaz kuham, kot sem že napisala, 1 uro. Kaj pa vi? Tanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. nov 2002 13:42

Štruklje sem kuhala v krpi samo enkrat, pa so se mi zdeli preveč suhi. Namreč, jaz zraven štrukljev (sirovih) jem še vodo, v kateri so se kuhali. Če malo skute zleze iz štrukljev, nič zato. Je še bolj dobro. Lahko pa v vodo, v kateri so se kuhali, zakuhate še malo podmeta in kisle smetane. Mislim, da se to potem imenuje "Marijine cokle", nisem pa prepričana. cervus

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

24. nov 2002 22:52

Mislim... ZAKAJ BI BILA KRPA, v kateri so se kuhali štruklji, ZA V SMETI??? Sicer se res nekaj testa gor prime, ampak jo po tistem, ko štruklje raztalaš po krožnikih, daš nazaj v posodo, v kateri je nekaj vode in se lepo odmoči. Ni problema. Pa mene tud zanima, kakšni so PRAVI štruklji - po definiciji (ne kakšni so komu všeč). Kuhani v krpi ali v vodi? Alu folija pred 100 in več leti še itak ni obstajala, tako da ne more biti to originalen način kuhanja LP Sycia

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

25. nov 2002 12:16

Originalen način je kuhanje v krpi, ki se večkrat uporabi, saj se opere. Miloja

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

26. nov 2002 9:53

Se strinjam z Milojko... Če se vam zdi, da se štruklji preveč primejo na krpo enostavno krpo posujte z suhimi krušnimi drobtinami. Trik vedno uspe... vsaj meni. Zanima me, kakšen nadev naredite za skutne štruklje?? Pa jih potem zamrznete!!!? Ne vem, sama sem to storila samo enkrat (pri kuhanju štruklja iz zmrzovalnika), saj se je nadev pri kuhanju razlezel in izlezel iz štruklje.. skratka neužitno. Mogoče sem dala preveč margarine! Pomagajte! Hvala pa uspešno štrukljanje! Lp, Mica maca

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

26. nov 2002 10:55

Ali, mi zaupate koliko časa kuhate sirove in koliko orehove štruklje? Da pojasnim, kaj sem mislila s "krpo za v smeti". Strinjem se, da se jo opere. Ker pa krpo na roko ne moreš temeljito oprati in dati sušiti, se potem do prvega pranja belega perila namaka v vedru, saj ga mokrega ne morem dati v koš za umazano perilo, niti na vrv sušiti v ne, saj bi "sosede kap" ob pogledu na to pisano zadevščino. Vedro v katerem namakam to krpo mi je v napoto. Zadnjič sem kuhala orehove štruklje in je bila krpa rjava in taka ostala tudi po večkratnem splakovanju. Zato iščem alternative kuhanju v kuhinjski krpi. Zakaj si ne bi olajšali delo, če lahko. Tanja

5ra  

član od: 12.11.2002

sporočila: 9

26. nov 2002 11:18

Pri nas pa štruklje kuhamo kar na sopari v AMC loncu. Štruki so odlični, rahli dovolj sočni, pa še s krpami nimaš opravka. kuhajo pa se približno 15-20 minut, ker jih predhodno narežeš na približno 10 cm dolge kose. Petra Nagode

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

26. nov 2002 11:51

Petra, Koliko vode daste v spodnjo posodo? Ali vre voda na vso moč, ali pa tako, kot velja za AMC posodo, da je kazalec na termostatu pokrova na zelenem polju? Še nekaj, štruklje daste v posodo katera ima luknjasto dno in to postavite na posodo z vodo. Cedilo pokrijete s pokrovko. Ali je tako? Tanja

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

26. nov 2002 13:06

Moram priznat, da jaz se nisem delala strukljev (ker moja mama naredi prevec dobre in se po mojem ne morem kosat z njo), se pa spomnim, da mami vedno posuje serveto z drobtinami, in to kar VELIKO drobtinami. No, pri nas se ta serveta nekaj casa namaka, potem jo malo prezulis, zlijes vodo ven, ... ponovis postopek 3x (zuljenje in odlivanje), potem pa jo ozames in das susit nekam, da res kaksni sosedi ne bulijo direkt vanjo. Mora pa bit vseeno pritrjena (razgrjena) na dve kljukici, ce je prevec zdrgjena skupaj, dobi precej "zanimiv" vonj. Ko pride na vrsto belo perilo jo pa operes. Ne vem, pri nas ta stvar ni bila nikoli ne vem kako kunstna. Ga ni cez struklje, kuhane v krpi! Sycia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti