Kuhani štruklji

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

tema odprta - 21. nov 2002 8:14 | ogledi: 36.772 | odgovori: 44

Običajno sama pripravim kuhane štruklje. Ker sem slišala, da so zmrznjeni Pečjakovi zelo dobri, sem se odločila, da jih tudi sama probam. Zavila sem jih v krpo in kuhala. V navodilih piše 30 min, vendar se mi je zdelo premalo in sem jih kuhala 1 uro. Zelo dobri. Ker pa je bila potem krpa v kateri sem kuhala za v koš, sem se odločila, da bom naslednji dan ostale ovila v alu folijo in jih skuhala. Sedaj pa se je zakompliciralo. Po 1 uri kuhanja, sem ugotovila, da so se sprijeli na folijo in da testo ni dovolj kuhano. Kaj sem naredila narobe? Glede na to, da sem večkrat zasledila, da jih lahko kuhamo v alu foliji me zanimajo vaša mnenja.

Tanja

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

21. nov 2002 9:14

Jaz doma narejene štruklje, pa tudi kupljene kuham na pari. Kupila sem si inox cedilo s tremi nogicami, ki ga postaviš v lonec. Stranice cedila so iz več kosov, zato se raztegnejo glede na velikost lonca. V lonec naliješ za tri prste vode in štruklje kuhaš na cedilu v pari. Lahko pa si pomagaš, kar s kuhinjsko krpo, ki jo z elastiko (1cm debela) privežeš na, z vodo napolnjen, lonec. Štrukelj daš na krpo in ga pokriješ s skledo. tanja tominec

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

21. nov 2002 9:40

Tanja, jaz alu-folijo namažem s putrom ali margarino (s kocko iz frižiderja gre fino) in potem ta zavit štrukelj večkrat prepiknem...mislim folijo Čas kuhanja je pa tud nekaj daljši od kuhanja v krpi. Če štrukelj premalo skuhaš in ga prekmalu odviješ, je to res packarija lp Bojan

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

21. nov 2002 9:57

Živjo! Tudi sama sem se nekega dne lotila kuhanja štrukljev v alufoliji.... Pa sem ugotovila, da jih ni čez v krpi kuhanih štrukjev. Ideja za kuho nad soparo bom pa še preverila ... morda bi pa morala alufolijo prepikati Sem pa mnenja, da so doma narejeni štruklji najboljši... je pa res, da smo danes v stiski prisiljeni se poslužiti tudi zamrznjenih.... Lep pozdrav, Mica maca

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

21. nov 2002 10:56

Super, se mi že svita, da bo naslednjič bolj užitno. Tanja, koliko časa pa jih kuhate na pari? Ali so potem mehki? Bojan, ali nič ne zleze ven, ko jih folijo prepikate. Še nekaj, ko vrejo, ali jih kuhate na full močnem "ognju"? Tanja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. nov 2002 11:12

Glede kuhanja na pari: jaz npr. knedlce-zmznjene kuham na pari tako, da v lonec oz. v vok postavim podstavek (original oz. mrežico, ki jo imam sicer za postavljanje vročih loncev nanjo (mrežica z nogicami višine cca 2 cm), nalijem vode do višine mrežice, nanjo pa postavim navaden krožnik. Po 15 minutah so sigurno kuhani in še lepo je servirano na krožniku, pa še topli ostanejo, ker je krožnik topel.

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

21. nov 2002 11:27

Kupljeni štruklji so na koncih odprti (ni testa), ali se ne razlezejo, če jih kuhate na pari? Tanja

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

21. nov 2002 11:36

Tanja, jaz prepikujem s tistim, k je za vroč krompir držat, ko ga lupiš..skratka po tri majhne luknjice naenkrat. Sicer pa kakšne ostre vilice..., ja kar na gosto, po moje mora le nekaj vode zraven prit. Ven ne leze, saj so luknjice majhne. Pa ne dam ne vem kolk folije - 1,5x okrog. Na začetku jaz dam plin na full, potem znižam. Bojan

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

21. nov 2002 11:51

MISLIM, DA KUHANJE 1 URO JE SIGURNO PREVEČ ZA KATERE KOLI ŠTRUKLJE!JAZ JIH KUHAM V FOLIJI, AMPAK JIH NE ZAVIJEM- POLOŽIM JIH NA POMAŠČENO FOLIJO - ZGORAJ PA FOLIJO STISNEM KOT "CULICO".KER SMO ŠTIRJE SO TO 4 CULICE, KI JIH NIČ NE PREPIKAM, KER PRIDE ZADOSTI VODE. KUHAM JIH 15-20 MIN PRI ZMIRNEM VRENJU IN TO PEČJAKOVE ALI KATETEKOLI DRUGE. RAVNO VČERAJ SEM KUHALA "ZAGORSKE ŠTRUKLJE" KI JIH DELA "LEDO". SO BOLJ TANKI AMPAK ZELO OKUSNI. TUDI V NAVODILIH PIŠE, DA SE KUHAJO 15 MIN, KO VODA ZAVZE.

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

21. nov 2002 12:59

Kaj pa ponudite poleg štrukljev? Tatjana

neznan uporabnik

21. nov 2002 12:59

Vsem ki kuhate v alu foliji! Pred kratkim sem bila na kuharskem tečaju Andreja Goljota in smo imeli posebej pripravo in kuhanje štrukljev. Običajne štruklje ki jih ni potrebno kuhati na pari se pripravi za kuhanje na sledeč način: Vzamemo prozorno folijo za živila in jo zelo natanko premažemo z oljem samo po tistem delu, kjer se bo folija direktno dotikala štrukla. Štrukelj položimo na folijo na 1/3 dolžine, zapognemo folijo in potegnemo k sebi, tako da malo zategnemo in ima štrukelj lepšo okroglo obliko. Olje da tudi štruklju lepo meko skorjico. Vse zavijemo in pri robu zavrtimo v obratni smeri, da dobimo kot nekakšen zavit bombonček. Šele nato vse zavijemo v alu folijo na enak način le berez olja. Kadar nimamo prozorne folije vse to naredimo samo z alu folijo. Pripravljene štruklje (doma narejene) kuhamo 20 minut. Lahko pa jih zavite damo v zmrzovalnik in drugič samo damo v krop za 25 minut. Ta sistem sem že večkrat uporabila tudi doma in so bili tako zmrznjeni kot sveži štruklji vedno kuhani, ločevanje od folije pa mi ni nikoli povzročalo težav. Upam da sem vam kaj pomagala! Sabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti