Sladice

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

19. nov 2002 14:56

Lahko pa naredis rozice. Naredis testo kot za krhke flancate. Razvalas. Vzames dva razlicno velika kozarca in naredis v testo kroge. Kroge 4-5 x zarezes, a le do 1/4 kroga. Potem pa prilepis mali krog na velikega (lepilo=beljak) Speces kot flancate. V režice daš žličko marmelade (lahko različne) in malo potreseš s sladkorjem. Ne bo nic novega, bo pa drugače. LP MICA mica maca

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

19. nov 2002 21:15

...Venturini ima vedno dobre stare nasvete Henri

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

20. nov 2002 15:40

Me veseli, da so Vam moji dobri stari nasveti všeč... LP Saša

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. nov 2002 7:00

Mirjam, sporoči, kako si se odločila, kaj si pripravila in kako je uspelo.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

21. nov 2002 14:08

Kot pravi Saša ,polnjena pečena jabolka .Medtem ,ko se jabolka pečejo naredite bikvitno testo ,pokrijete z njim pečena jabolka in še enkrat spečete .Pečeno sladico pokrijete z vanilijevim pudingom in okrasite z stepeno sladko smetano. Lepo se imejte Marta

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

22. nov 2002 12:23

Moram vam povedati, čeprav sploh ni za govorit. Omislila sem si, da bi naredila metersko pecivo in sem si že vse spisala kaj moram kupiti za soboto. Potem pa sem tisti isti večer pekla rižev narastek in glej ga hudiča, PEČICA NE DELA!!!!!! Dela, ja dela, ampak spodaj pa nič ne peče! Pa jo je en serviser prejšnji dan popravljal in naj bi delala. UEEEEE Saj ni mogoče, pa vendar! Vseeno hvala, vendar imam malo upanja, da jo bo do sobote popravil! Mirjam

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

22. nov 2002 13:19

Ce nimas na razpolago pecice, lahko naredis tiramisu, princeske ali kremsnite, kar ne zahteva pecenja. Druga varianta pa je sadna solata s smetano in sladoledom. To se sicer ne ujema z letnim casom, vseeno pa prav tekne. ribica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

22. nov 2002 15:26

Kako se pa naredi princeske ali pa kremšnite brez pečenja. Mislim, da za princeske paljeno testo nabrizgamo na pekač in potem pečemo..., za kremšnite moramo pa tudi speči listnato testo...razen če ne kupimo že narejenih kremšnit. Kaj pa torta iz kupljenih biskvitov... Lp Saša

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

22. nov 2002 16:16

Yes, Saša, prav to sem hotela napisat. Seveda pa je možno tudi kupiti že spečene krofke za princeske. Potem jih samo polniš s sladkim ali slanim nadevom. lp, Irena

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. nov 2002 17:01

V neki reviji sem enkrat videla nekaj podobnega metrskemu kolacu, le da so bili namesto biskvita piskoti. Lahko pa naredis pito, kjer naredis dno iz mletih keksov (1 2/3 skodele), sladkorja (1/4 skodele) in masla (1/3 skodele), vse zmesas nato pa z zlico vtisnes v dno 22 cm pekaca za pite - ali ustrezno vec za vecji pekac. Das za 30 minut na hladno, nato pa ga poljubno nadevas - lahko je to puding, sadje in smetana, sladoled, kreme z zelatino, cokoladna mousse krema.... Morda kaksne sadne kupe, hruske kuhane v rdecem vinu, drobno pecivo ki se ne pece - Anera je enkrat objavila krasne recepte za to na forumu. Iz I*Neta je sledec recept: PESAK TORTA Potrebno je: 1l mleka , 4 pudinga od vanile, 250g margarina, 150g mlevenog keksa, 150g mlevenih oraha, 150g kokosa. Priprema: U 1l mleka skuvati 4 pudinga kad se ohladi u puding dodati umucen margarin.Smesu podeliti na tri dela. U prvi deo staviti keks u drugi orahe a u treci kokos. U kalup sipati prvo smesu sa kokosom pa orahe i na kraju keks.Kalup ili ciniju mozete obloziti folijom .Kada se sve dobro ohladi prevrnuti tortu i odgore premazati i ukrasiti slagom. morda se kaka ideja tule: http://www.admedela.com/sr/magazin/ http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=7141&t upam da ti bo to v pomoc, LP, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 22. nov 2002 17:06:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti