Zrezki v olju - pomoč prosim

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

8. sep 2012 22:34

Žalosti me zato, ker nas lahko vsi vse nahecajo. Predvsem kako je "ekobioorganic" super, vse ostalo pa en šmorn. Sploh se ne zavedamo, kako zdrava je v Sloveniji pridelana hrana. In ne zavedamo se, da ni vse "domače" res domače. 

Pegasti

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

9. sep 2012 8:10

Jaz zaradi tega nisem prav nič žalostna.

Zame je domače tisto, kar pridelam sama, kupim od sosedov in drugih pridelovalcev, ki jih poznam in vem, kako pridelujejo sadje, zelenjavo, meso, žita, mleko. Naštetih stvari ne kupujem v trgovinah, razen nekaterih pozimi.

Vsega ostalega pa, kar kupujem v trgovinah pač ne razumem kot domače. Tudi če je pridelano v Sloveniji ne.

rosie

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. sep 2012 8:39

No, rosie, potem si pa ena redkih srečnežev  v naši ljubi domovini! Ampak tudi tisti, ki smo doma med železom in betonom, ki nimamo te sreče, da bi imeli svoj vrtiček, ki ne moremo kupiti od sosedov, ki nimamo možnosti vsak dan skočiti na tržnico, se hočemo zdravo prehranjevati! In nas veseli, ko nam kdo pove, da tudi navadna živila v trgovinah niso bljak in fuj in do amena zastrupljena!

lp

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. sep 2012 0:57

niso niso, samo jih pa tudi ni tako lahko najti. Jaz domače vzamem ali pri našem sosedu, ali pa od ekodar. Samo imajo le izdelke iz govejega mesa. Pa brez grama maščobe skoraj. Za določene dele mesa je rok uporabe tudi 1 mesec ali pa zamrzneš.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti