Zrezki v olju - pomoč prosim

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

4. sep 2012 9:51

Problem je v tem, da naše mesnice na splošno prodajajo slabo govedino. Sej nej bi bila sledljivost mesa vendar dvomim, da je to resno narejeno tako, kot bi moralo biti. Naši mesarji tudi ne znajo ali nočejo pravilno rezati oz. konfekcionirati mesa , vedeti pa je treba tudi, da ni vsak kos primeren za stejke. Na splošno tudi ljudje ne poznajo mesa oz. od katerega dela živali je kaj in pač vzamejo vse, kar jim mesar podtakne. To opažam redno ob nakupih ,ker če nekdo kupi zrezke od plečeta potem je njegovo znanje o mesu sila skromno. Kot je že bilo napisano zgoraj , gledati samo na ceno in si ob teme želeti vrhunske stejke žal ne gre. In če prineseš domov slabo meso, od starega goveda, nepravilno rezano potem ne pomaga nobeno namakanje v olje in ne vem kaj še. Tudi sicer je bilo tule že veliko debat o tem, kaj sploh dosežemo z namakanjem mesa v olje , sam sem mnenja da ne prav dosti razen, da je dlje obstojno. Ni pa zato nič mehkejše, preverjeno. Torej kvalitetno meso od pravega dela, pravilna peka -edino to da željen rezultat. Ker sicer je samo poceni in nič več.

hedonist

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

4. sep 2012 11:28

Ja, saj, nazadnje, ko sem hotela kupiti (res da v Šparu) meso za steake, mi je mesar nonšalantno odrezal 2 zrezčiča od stegna, debela kakšnih 8 do 10 mm. že medtem, ko je rezal, je očitno videl moj presenečeni obraz in vprašal, kaj je narobe.
Sem mu povedala, da nič, da pa tega mesa ne bom vzela. In se je čudil, kaj da je narobe.
 
No, danes sem šla v mesnico, ki jo je včeraj omenil zzak. So mi odrezali 2 steaka od bržole, upam, da bo v redu.
Poročam.
rosie

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

4. sep 2012 11:38

Sigurno bo v redu Rosie, to mesnico poznam tudi jaz in vem, da tam obladajo :)

hedonist

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. sep 2012 16:42

proxima je napisal/a:
To so tile: http://en.wikipedia.org/wiki/Angus_beef - neznansko srčkani, človek bi tisto skuštrano tele kar v posteljo vzel.

lp, proxima

Hm, proxima je očitno tole govedo ostrigla in počesala - nefrizirano izgleda takole:

http://www.ukprotectedfoods.com/wp-content/uploads/2011/08/Sc

 

ne priporočam jemanja v posteljo  - teleta so teleta, mene je eno čist majčken pohodilo, sem štirinajst dni šepala.

lp

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

4. sep 2012 17:09

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, hajlenderji

Nekaj jih je tudi že v Sloveniji, za okras. Pa sem pozabila, kdo vse od novodobnih polkmetov jih ima.....

Na Škotskem so mi vedeli povedati, da pasma ni rentabilna in da je skoraj že konec vzela. Pa so se vendarle zmigali in jih namnožili. Zgolj za lepši pogled na že tako čudovito pokrajino. Cukrčki, skratka!

 

                         

                                                         

Mygrace

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

4. sep 2012 17:14

Pravi lepotci, eni in drugi.

zeta

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. sep 2012 17:37

Sem malo slabo prebrala prvi post od elaphus, ampak Angus ni isto kot višavsko govedo (sta pa res obe pasmi paša za oko in ena od kultnih vsebin mojih mokrih sanj o haciendi in betuli). Glede jemanja telet v posteljo, jaz sem utrjena, ker na meni ves čas spi 20 do 40 kil mačk, ena od njih ima dodatno 200kilski značaj, po mojem je takle kosmatinček v primerjavi z njo prava milina (slikca z wikipedije).

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

4. sep 2012 17:52

Ojla

 

No jaz pa pri mesarju vedno naročim, da mi ledja oziroma roastbeef zvakumira, nato doma zorim na 4 sropinjah cca 20 dni.

Meso je, ko paket odprem mehko že na otip, nato ga v ponvi popečem ,da naredi skorjico, potem  ga zavijem v prozorno folijo in v pečico na 50 stopinj cca 6 ur. Odvisno od velikosti. Zrezek ali stejk je odličen, če pa je malo preveč rdeč vsakemu posamezniku, ki to želi še malo dopečem v ponvi .

Torej tudi slovensko meso se da dobro pripraviti, če je volja.

swarovski

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. sep 2012 19:15

Mygrace je napisal/a:

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, hajlenderji

Nekaj jih je tudi že v Sloveniji, za okras. Pa sem pozabila, kdo vse od novodobnih polkmetov jih ima.....

                                                         

Mygrace

Moj spodnji soased jih ima - ne za okras, pa tudi novodoben polkmet ni - pač stara kmečka korenina, ki  je (za razliko od večine starih trdnih kmečkih korenin) zelo naklonjen novostim.

Ti srčki (no, ja) postanejo živahni šele takrat, ko je tak mraz, da drevje poka in snega do kolen. So pa res zunaj ob petkih in svetkih, od 1. januarja do 31. decembra. meso pa - ok, bom nehala, sem ga že hvalila

.

lp

cervus

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

4. sep 2012 19:28

Ooooooo,tole je bilo pa top! Mehko, čeprav sem enega naredila well done.

Od danes naprej samo še v to mesnico.

Raje malo, pa tisto dobro.

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti