S katero barvo prebarvati predalnike in vrata na omari?

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

tema odprta - 15. jun 2008 9:30 | ogledi: 11.128 | odgovori: 7

Ena nekulinarična tema, ma me zanima, če je kdo med vami, ki bi mi znal svetovati s prve roke, če je kdaj že barval omare oziroma le kakšen predalnik na omari in kako se je zadeva obnesla...

V Ikei smo kupili regalno omaro z možnostjo vgradnje predalnikov in vrat v posamezno polico. Regal je v barvi bukve, predalniki in vrata so pa bele barve. Ker imamo sobo, v katero bi dali omaro v kombinaciji natur in živo modre barve, bi radi tudi sprednje stranice predalnikov in vrat prebarvali v živo modro barvo.

http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/seri

Katero barvo za les mi priporočate, ker se bojim, da bi se zadela barva mogoče čez čas začela luščit?

Naljepša hvala za odgovore.

Mijan

Temo je spremenil(a) Mijan dne 15. jun 2008 10:50:35

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

15. jun 2008 10:36

Poglej za akrilnimi barvami (te so dobre tudi za les). Npr. v kakšni hobby trgovini (prometej, art,...). Izbira barv je ponavadi kar velika. Po barvanju pa naneseš lak (lahko tudi običajen lak za les - ni treba kupovati tega v hobby trgovinah, ker je predrag) in to bi moralo biti dovolj, da se ne lušči. *sandy*

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

15. jun 2008 22:10

Le dobro poglej da boš uporabil prave barve da se ne bodo predalniki luščili kot mlad krompir. mark5

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. jun 2008 22:17

S pravo  barvo ne bi smel biti problem. Mi smo dali hčerkino sobo prebarvat, korpusi so svetel furnir, fronte pa so bile rdeče. Mizar  jih je prebarval na zelo lepo turkizno barvo, katero smo izbrali iz barvne lestvice, katero nam je predložil.

 Od tega je že par let, zgleda zelo lepo in ni nobenega cvetenja barve. Najboljše bi bilo  povprašat tam, kjer prodajajo barve.

Lijana

Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 15. jun 2008 22:18:31

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jun 2008 5:08

Ni smo celo pisalno mizo prebarvali z akrilno barvo, ker je po letih in letih otroškega in pozneje mladinskega rintanja bila že zelo obrabljena. Plošča in okvir sta temno rjava, frontni predali pa beli. Vse pa smo temeljito prevoščili s šmirglin papirjem, najprej grobim, nato finim, prebarvali  in sedaj izgleda kot da bi prišla iz trgovine. Lepa in nova.

Kyara

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

16. jun 2008 8:10

Moja sestra je omaro in predalnik prebarvala z akrilom, se nič ne lušči, ampak moraš izbrati kvaliteten čopič, ki ne pušča dlak, pa natančno moraš barvat, da nimaš tistih "gubic". Začetnica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2008 10:21

Mijan, poglej v Ikei. Mi smo uspešno prebarvali že kar nekaj omar (saj veš, otroške sobe MORAJO biti vsake pol leta drugačne, sploh pri nas, ki imamo sršene v riti). Res je pa, da smo barvali omarice iz smreke...

Ampak mislim, da boš v Ikei sigurno našla primerno barvo, ker je njihov koncept pač takšen, ustvarjalen. In k temu spada tudi barvanje pohištva, a ne!

jasna

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

16. jun 2008 12:13

Mislim,da se bo kaj uporabnega našlo tudi v obiju mogoče naletiš na prijaznega prodajalca naprej bo šlo vse kot po maslu veliko veselja in sreče pri delu seveda ne pozabi vključiti tudi svoje mladine le tako bo delo bolj cenjeno. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti