Potovanje v črno goro

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

tema odprta - 15. jun 2008 8:07 | ogledi: 5.977 | odgovori: 31

Konec tedna greva na dopust v Črno Goro. Odločila sva se,da tokrat ne greva čez Hrvaško (!), ampak čez Bosno,malo na tržnico v Banja Luko, pa v Sarajevo,Mostar,in tako naprej. Ali ima kdo kakšne izkušnje ali nasvete, kje ja najbolje iti, ali so kakšne nevarnosti,ali je bolje iti iz Bosne v Črno Goro direkt, ali skozi dolino Neretve, Neum, in ob obali naprej? Že vnaprej hvala za informacije.

bsvoljsak

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. jun 2008 8:13

 Kako vama bo pa to ratalo, da ne gresta čez Hrvaško?

jade

selvi  

član od: 16.4.2008

sporočila: 69

15. jun 2008 8:29

Sem doma iz Črne Gore,osebno vam svetujem da greste skozi Hrvaško.Pejte na Dubrovnik pa obalom dol....Pač moje mnjenje je tako...No pa uživajte na mojem koncu in varno in srečno pot...L.P. selvi

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

15. jun 2008 8:50

Mislila sem čez Hrvaško samo toliko po avtocesti od Zagreba do Bosanske Gradiške (jaz pod Hrvaška najprej pomislim na morje in Dalmacijo, zato lapsus) bsvoljsak

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

15. jun 2008 8:53

Hrvaski se ne mores izogniti. Seveda lahko gres cez Bosno,da si ogledas nekaj mest. Torej gres na Zagreb, dalje po avtocesti na Gradisko, kjer izstopis na Banja Luko. Iz nje na Sarajevo, Mostar in po dolini Neretve na obalo. Torej spet na Hrvasko. Direkt iz Bosne v Crno goro ne priporocam, ker je cesta zanic.Moz se je pred kratkim vrnil z Banja Luke, pravi, da je sedaj, v tem letnem casu zelo lepa. Pa se zelo poceni je,kar velja za celo Bosno. Mislim, da neke nevarnosti ni vec, vseeno pa bi se izogibala kaksnih stranskih poti ali sprehodov po nenaseljenih podrocjih, zaradi kaksnih spregledanih min. Zvezdana

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

15. jun 2008 8:55

V bistvu se nama ne gre, da bi bila čimprej na cilju, rada bi si med potjo še kaj ogledala.Pozimi sva bila na Jahorini,pa naju sedaj kar vleče tiste kraje. bsvoljsak

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

15. jun 2008 10:10

Naša turneja septembra lani je zgledala tako: LJ - Bregana - ZG - avtocesta do Karlovca - Slunj - na staro cesto proti Plitvicah, levo na Bihač - Jajce - vsa usputna majhna mesta - Sarajevo (prespali v Sarajevu "Rimski most", tam nekje blizu Vrela Bosne oz. Pod Iliđo) - nadaljevali proti Jablanici - kanjon Neretve (Še enkrat se bom vrnila tam, ker je raj na zemlji) - Mostar - Mostar - Međugorje - dolina Neretve, Neum, Dubrovnik, Črna Gora Zasigurno bomo še šli, ampak za dalj časa. Pozdravček!

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. jun 2008 10:38

jade je napisal/a:

 Kako vama bo pa to ratalo, da ne gresta čez Hrvaško?

[zdravje-z]jade
-cisto preprosto:na Madzarsko, pa v Srbijo, pa nazaj v Bosno, pa potem v Crno goro... - ali pa v Italijo, s trajektom v Albanijo, pa nazaj proti Bosni in potem dol v Crno goro... Toliko za hec, -je pa Crna gora res pravi raj na zemlji, tudi jaz bi se vrnila, ce ne drugace, pa kar cez Hrvasko Lp lucka

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

15. jun 2008 19:36

Midva sva bila za 1.maja,v eno smer sva šla po avtocesti do Makarske in potem prečkala mejo Hrvaška- Črna gora.Vračala sva se na Mostar,Sarajevo,Travnik,Jajce in v Bosanski gradiški prestopila mejo z Hrvaško. Pot je varna,če pa si želiš ogledati vsa ta mesta, pa moraš načrtovati,da vsaj eno noč prespiš v Bosni.Vsekakor si moraš ogledati Mostar,ogled Počitelja-uvrščen na UNESCO-vo listo.Na tej poti je zelo veliko lepega . SREČNO arksi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jun 2008 20:24

Počitelje je res, kot da bi mesto naslikal na skale...

Dolina Neretve je sploh prelepa, divja, naravna, kar kliče, da se ustaviš, malce postojiš in se zamisliš...Jablanica... Mostar ima svoj čar, da o Sarajevu ne govorim...

Pa Travnik, Jajce, Bihać....

 

Je vredno čez Bih v Črno Goro ali pa nazaj, sploh če se ti ne mudi in se lahko tu in tam tudi ustaviš....

 

Varno je tako kot povsod. Lahko naletiš na kaj slabega, nikakor pa ni nujno. V Sarajevu imaš hotel tik nad Baščaršijo. Čist, udoben in poceni, avto pustiš v hotelski garaži, saj si v petih minutah peš hoje (mimo slovenske amabasade) na Baščaršiji (hotel je Saraj, nad nekdanjim kopališčem Bentabši - je na interentu).

 

Mi smo bili lani pet dni po Bih, smo potem še ponovili z otrokoma in še z eno družbo, pač samo v Sarajevo. No, pa enkrat niti Arizone, slovite tržnice, nismo izpustili,  tisto je tudi doživetje...

 

Vtzamita(e) si čas, po moje vam ne bo žal. Če pa greš prej še na Plitvice, kot je dragička opisala, pa je tako full bomba.

 

MAmamia

mamamia

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

16. jun 2008 0:39

kaj in kje so to Arizone? bsvoljsak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti