Majhni ocvrti piščančji zvitki - mehiško?

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

tema odprta - 13. jun 2008 18:55 | ogledi: 14.919 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem v eni mehiški restavraciji poskusila majhne ocvrte piščančje zvitke - zaviti so bili v testo, zraven je morala biti neka posebna zmes. Dodane so bile različne omakice, ker je to varianta finger food. Bilo je slaaaaaaaaaaastno. Ne vem kako se reče, bi pa zelo rada to poskusila sama naredit. Mi lahko kdo pomaga?

Hvala, G.

Gajuska

Živi  

član od: 1.4.2008

sporočila: 12

13. jun 2008 19:29

Gajuška, verjetno si jedla taquitose v mehiški v centru LJ? Ti so res njaaaaamiiiii!! Ob večerih jih kar naprej naročam(o) in se jih nikakor ne naveličam(o), tako da povsem razumem tvoje navdušenje nad njimi! So pa to marinirani trakovi puranjih prsi (rahlo pikantni), zaviti v tortilje in ocvrti, postreženi pa s segretim chedarjem. Sama jih še nisem poskusila narediti, jih pa nameravam. Če jih boš ti, javi, kako so uspeli. Pozdravček, Živi

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

13. jun 2008 21:55

Živi, nisem jih jedla v Ljubljani, temveč v Mariboru na Lentu. Najbrž sva jedli podobno zadevo. Nebeško. Aja, pa zelo bi bila vesela natančnega recepta z vsemi določenimi sestavinami in postopki, prosim. Gajuska Sporočilo je spremenil(a) Gajuska dne 13. jun 2008 22:06:56

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. jun 2008 22:09

Gajuska, kako pa se jim reče? Bi jih šla poskusit ... :) s0ncek*

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

13. jun 2008 22:25

Najbrž ne smem povedat imena in delat reklame. Je pa na Lentu in se začne na Ž (pod študenstkimi domovi). Po moje se jim reče, taqitosi... sicer pa opišeš tako kot sem jaz in boš sigurno dobla pravo stvar (pa še neke omakce so zraven). Njam, njam. Gajuska

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

18. jun 2008 15:48

Hvala, grem v kratkem sprobat ;) s0ncek*

NeJc_6  

član od: 17.12.2008

sporočila: 1

28. feb 2009 20:13

Piščančje fileje narežeš na trakove in jih mariniraš v marinadi iz limoninega soka, olivnega olja, soli in zmletih čilijev. Vzameš tortilje in jih narežeš na četrtine. Vsak trak fileja zaviješ v svoj kos tortilje, prepičiš z zobotrebcem in ocvreš v vrelem olju. Za omake lahko zmešaš pasirane parasižnike, na olju razpuščeno čebulo in čili, za drugo omako uporabiš segret mehek topljiv sir, lahko uporabiš tudi kakšno salsa verde,... Namesto piščanca lahko uporabiš tudi kose sadja, npr. banane in jabolka. V tem primeru za omako uporabiš vročo čokolado, kakšno mlečno kremo, lahko tudi vanilijevo. NeJc_6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti