Šolska torbica

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

14. jun 2008 16:04

no da povem dogodivščino :)) sem bila še v osnovni šoli, v 7. razredu menda, pa sem se en dan odločila da se grem zvagat v bližnjo lekarno ker sem bila ne neki baje magični dieti , no ker sem opazila da sem kako kilo zgubila sem se lepo postavila na vago, vstavila žeton in... opazila da imam kakih 10kg več od prejšnjega vaganja...mene je skoraj kap. Vsa razočarana grem domov, in med potjo opazim, da sem se vagala s šolsko torbo na ramenih ycrna

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jun 2008 17:03

Punce, ko berem to o nabavi knjig za šolo, ugotavljam, da nas na naši šoli prav prijazno razvajajo. Knjige (učbenike) si sposodimo v šoli - učbeniški sklad - od letošnjega leta je Ministrstvo za šolstvo za vse razrede omogočilo BREZPLAČNO zposojo učbenikov (prej je bilo brezplačno samo za prvo triado). Tudi za delovne zvezke pripravi šola ponudbe treh ponudnikov (izbor del. zvezkov je seveda odvisen od učiteljev), mi se samo odločimo za svojega, naročem material pa ponudniki pošljejo - ali v šolo in vsak učenec svoj paket prinese domov, ali pa na domači naslov. Moram reči, da sem s tem sistemom zelo zadovoljna, saj nam je prihranjena živčnost in stanje v vrstah v knjigarni! Cene delovnih zvezkov so pa itak povsod enake. Za 7. razred bomo letos plačali pribl. 64 €, za 5. pa kar 94. Celo zvezke in ovitke ter nekaj drugih šolskih potrebščin sem lani naročila kar po pošti na naročilnici enega od ponudnikov, paket je prišel na domač naslov, plačala pa sem 3 € poštnine, kar se mi zdi zanemarljivo glede na to, da imam do najbližje knjigarne vsaj 20 km. Imamo pa tudi srečo, ker oba otroka praznujeta rojstni dam med počitnicami in jima prijatelji za darilca skoraj vedno prinesejo pisala, barvice..., tako da se tega do začetka šolskega leta nabere kar precej in grem do knjigarne/ papirnice dejansko samo še po kakšno drobnarijo, ki še manjka. mamaF - Mojca

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. jun 2008 17:25

mamaF imaš pa otroke mlajše ravno za eno leto.Tudi pri nas je učbeniški sklad in mislim , da ga imajo na vseh šolah.Za prvošolčke pa niti ni nekih knjig, tako da so samo nekakšni dz, zato moramo zanje vse kupiti.

lp

sladkajmo se

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

14. jun 2008 18:55

Na moji osnovni in srednji šoli smo pa od vedno dobivali vse učbenike zastonj, razen tiste za slovenski in angleški jezik. Morem pa poudarit, da sem hodila na italijansko šolo in nam je Italija plačala knjige. Dobivali smo tudi razne slovarje za darilo. P.S.: to je menda edini dober razlog za izbiro italijanske šole, ostalo je vse..katastrofa. ycrna

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

14. jun 2008 19:55

To me pa zanima, kaj točno je katastrofa? riba-ribica

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

15. jun 2008 16:30

tudi jaz bi vam rada povadala vsoje izkušnje. V prvih razredih sem po knigarnah skakala in kupovala in živci so skoraj odpovedali. Sin gre sedaj v devetega in že par razredov imamo učbeniški sklad in se super obnese. Vse potrebščine karkoli potrebuje sin naročujem izključno od Kopije nove, ker se mi zdijo najbolj ugodne in poleg tega enostavne saj vse dobijo dostavljeno ali na šolo, zadnje leto pa celo na dom. Plačaš po položnicah in to je to . Nobenih skrbi in letanja tam okoli, pa tudi nam ni treba skrbet, da bo česa zmanjkalo, ker je to prednaročilo in si zagotovijo zadostno zalogo. Naš fant je s tem sistemom izredno zadovoljen, saj si sam izbere željeno in ni na koncu frke, saj veste kakšni so pubertetniki!!!!!!!!!!!! lena70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti