Šolska torbica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 13. jun 2008 16:07 | ogledi: 2.404 | odgovori: 26

Ker imamo letos prvošolko prosim za nasvet kakšno šolsko torbico naj ji kupim, da bo primerna za starost 5 let.

jade

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. jun 2008 16:14

A sedaj gredo v šolo že petletniki? Bilo je 7 let, potem 6 let. Vrtci ne bodo več potrebni, bodo šli otroci v šolo kar iz jasli. riba-ribica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. jun 2008 16:16

Priporočam Schneidersovo torbo. Imajo jih v Leonardu - City park, Lj.

stana

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. jun 2008 16:17

Jade,

 

prvošolčki puščajo stvari še v šoli, tako da bo prinesla torbico domov samo vsakih 14 dni (no, vsaj pri nas je bilo obakrat tako). Torej kupite takšno, ki ji bo všeč še v drugem (in verjetno še v tretjem) razredu, ko jo bo res potrebovala... Naši dve imata torbici na kolesih, ker si misliti ne moreš, koliko zvezkov in knjig tovorita...

Pa uspešen skok v šolske klopi ji želim!

 

jasna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. jun 2008 16:32

pri nas so torbo nosili domov vsak petek če rečeš v papirnici za torbo za prvošolčka ti jih bodo kar nekaj pokazali,iz lastnih izkušenj pa priporočam da tule sodeluje tudi otrok. Ker pa je na naši šoli knjig in zvezkov za prvi razred bilo kar nekaj,in potem prištej še vse ostale potrebščine smo kupili kar ta pravo šolsko torbo ob Targeta,ki ima pri strani zadrgo,tako da torbo lahko zožaš ali razširiš naslednje leto. Tudi iz finančnega vidika se mi zdi nepotrebno kupovati torbico samo za eno leto,saj če je torbica kvalitetna sploh ni poceni. Sem pa iskala nahrbtnik torbico z koleščki in ročaji,se mi je zdela zelo praktična,in na naši šoli jih ima kar nekaj učencev,samo moji dve sta bili proti. aja pa tudi naši dve sta imeli samo pet let ko sta morali v šolske klopi anaeva Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 13. jun 2008 16:32:54

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. jun 2008 16:54

Na naši šoli smo se pa že pred začetkom šolskega leta skupaj z učiteljicami dogovorili, da otrokom ne kupimo torbic, ampak je šola nabavila za vse enake plastične kovčke. Večino stvari so naši prvošolčki namreč puščali v šoli, domov so nosili samo peresnico, mapo z delovnimi listi in pa kakšen zvezek oz. učbenik. Pri nas se je to čisto obneslo, s kovčkom smo štartali tudi v 2. razred, potem pa se je začel lomiti in smo šli kupit torbico. Za nas je bilo najbolj važno, da ima čim več notranjih razdelkov (da se stvari ne meškajo preveč, pa da so copati ločeni od zvezkov..., da otroku lepo stoji na hrbtu (torej, da je prilagojena njegovi velikosti, seveda pa sta si otroka sama izbrala barvo in vzorec, kajti tu smo mnenja, da mora biti stvar otroku pri srcu, da pazi nanjo in jo z veseljem nosi. Hči je gulila svojo prvo torbo do konca 4. razreda, sin pa do konca tretjega, ker se je začela že trgati od guljenja in vlečenja po tleh - ja, fantje..... mamaF - Mojca

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

13. jun 2008 19:31

Uh potem sem pa bila jaz zelo pridna punčka saj sem mojo šolsko torba nosila okoli kar 7 let...od 1. pa do 7. razreda OŠ in je še sedaj v redu, ampak kaj čte, moda se spreminja. Sem pa imela sošolca ki je od 1. razreda OŠ pa do konca 4. letnika srednje šole nosil isto torbo in je bila kot nova. Veliko pomeni tudi kako se otrok do nje vede. Torbo sem pa vsak dan nosila v šolo in domov, in bila je težka ko hudič, še sreča da sem bila precej robustna punčka ycrna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jun 2008 20:39

Torbice itak ne bo sama nosila, ker jo bomo vozili v šolo in prišli iskat, se pravi, da je važno, da je torbica trdna, da se zvezki ne mečkajo?

Sem šla danes v nabavo knjig za 1 razred sem bila tako ponosna kot, da imam samo jaz prvošolko.  Aja pa knjige sem vse pregledala še malo je manjkalo, da nisem začela nalog reševat. Pa ne okol govort.

In kaj mislite kaj je rekla hči kakšno torbo bi imela? Winks

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jun 2008 21:26

Veverica hvala

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti