Elektronski odganjalec mačk

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

tema odprta - 13. jun 2008 15:40 | ogledi: 15.049 | odgovori: 29

Včeraj mi je soseda zelo resno povedala, da tisti maček, ki bo kopal po njeni gredi bo nasankal. Jo razumem, da to ni prav nič prijetno, vendar pa me je strah, da bo muckom res kaj naredila. Zato sem začela raziskovati, s čim bi odgnala mucke z njene grede. Na tržišču se pojavlja cel kup različnih elektronskih odganjalcev in ultrazvočnih učiteljev. Ne vem katerega naj kupim.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem ?

lili A.

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

13. jun 2008 20:26

Pri eni moji žlahti imajo nek odganjalec raznih živali....pa pravijo, da še pajka ni nikjer nobenega več, sosedov pes pa se jih na daleč izogiba....očitno deluje. Saj sem tudi jaz imela nek prospekt s tem izdelkom, pa sem ga založila in ga nikakor ne najdem. Vem samo da naprava stane okrog 20€ in ti jo pripeljejo na dom. Bom še malo pobrskala, pa ko najdem tisti listek sporočim, velja? lp Follow your dreams....

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jun 2008 20:35

 Glih čakal jo bo , da jo ulovi. Po moje ji bo še prej pobegnil. Jaz bi raje nabavila odganjalec zoprnih sosed.

jade

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

13. jun 2008 21:26

Mi smo letos kupili elektronski odganjalec mačk. Kupili smo ga pri Conradu. Ni deloval. Kupili smo tistega za 35€, mogoče bi tisti za 70€ bolje deloval? No, z našim senzorjem sem prišla na razdaljo 2 m do mačke, pa je kar lagodno ležala. Zato sem senzor vrnila. Pač ne dela Lp, Asja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jun 2008 21:34

tresk, pri tisti tvoji žlahti pa jaz že ne bi niti kave spila. Če res živali odganja tista elektronska reč, potem človeku ne more blagodejna biti!

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

13. jun 2008 21:38

rimljanka jaz nism nič čutila....mogoče dolgoročno res ni dobro da si izpostavljen tisti napravi, nisem strokovnjak za te zadeve, tako da res ne vem. baje deluje na neko ne vem kakšno frekvenco, ki jo živali slišijo, ljudje pa ne.....tako so mi razložili, pol pa ne vem. Follow your dreams....

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jun 2008 21:02

No, nekako me ne bo prepričalo, da bi vse živali nekaj slišale in bi jih to motilo, mi pa ne. Od pajkov do mačk, ne se hecat.

Ti pa seveda verjamem, da nisi ničesar zaznala.

rimljanka - zasebno mnenje

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. jun 2008 21:37

Nekatere živali, med njimi so psi in mačke, slišijo  tudi zvoke z višjimi frekvencami, kot ljudje. Meja slišnosti za ljudi je nekako pri 20.000 herzih, pri mačkah in psih pa najmanj 30.000 herzov.  Primer je klicna piščalka za psa (tudi sama jo imam), človek zvoka skoraj ne sliši , pes pa vsaj  na kilometrsko razdaljo. Drugi preizkušen primer: parkrat smo imeli bližnje (ali skoraj) srečanje avta s srno, zato smo avtomobile opremili s posebno piščalko. Od takrat opažamo, če peljemo mimo srne, ta obstane na mestu, dokler ne odpeljemo naprej. V prejšnjih časih se je redno dogajalo, da je zmedeno skočila na cesto tik pred avto.

Tudi nekateri izmed električnih aparatov povzročajo take visoke tone, da mačke panično zbežijo iz sobe, če jih vključimo.

Cila

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

14. jun 2008 22:23

Nobenega soseda ne bi motilo, če bi se maček samo sprehodil čez dvorišče. Če pa pos..je čisto vsako novo prekopano gredo, pa sosedo čisto razumem. Kaj ko bi nabavili mačje stranišče in naučili mačko, da opravi svoje doma?

Nasja

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

14. jun 2008 23:04

Nasja je napisal/a:

Kaj ko bi nabavili mačje stranišče in naučili mačko, da opravi svoje doma?

Nasja
Jaz imam dve mački (kastriran in steriliziran), muca uporablja pesek samo pozimi (ko je povsod razmočeno tudi po dva tedna skupaj ali pa ko po zapadlem snegu preprosto "obupa"). Pesek je že 10 let postavljen pri terasnih vratih, ne glede na letni čas. Imela sem tudi tretjo muco, pri kateri je bila zgodba enaka. Pesek je preprosto aktualen prvo leto, potem pa ne več. Vse sem imela prvi mesec zaprte (popolnoma izolirane) v stanovanju, ker so bile na robu preživetja, tako da jim pesek ni bil tuj - vse dokler se niso nekako osamosvojile. Nekateri namestijo okoli ograje električnega pastirja (zadnje čase zelo aktualen sredi Ljubljane). Ni pa nujno, da so to ravno njene mačke. Okoli hiše, v kateri stanujem, neke tulijo skoraj vsako noč, a ne moje. Zarad njihovega ravsanja in posledično razcefane solate zato tudi ne morem odgovarjati. V prihodnje pač nobene mačke več. vesoljka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. jun 2008 0:13

Cila je napisal/a:

Drugi preizkušen primer: parkrat smo imeli bližnje (ali skoraj) srečanje avta s srno, zato smo avtomobile opremili s posebno piščalko. Od takrat opažamo, če peljemo mimo srne, ta obstane na mestu, dokler ne odpeljemo naprej. V prejšnjih časih se je redno dogajalo, da je zmedeno skočila na cesto tik pred avto. Cila

Kakšna je to piščalka in kje se jo kupi? Mi večkrat prečkamo Kočevski Rog, kjer so srne na vsakem ovinku. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti