Dopust stil,robinzon,

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

11. avg 2008 19:11

Moja, kje ste bili na robinzonu? Jaz imela sicer neprijetno izkušnjo, sem prvi večer že srečala kačo. Domačini trdili, da ni strupena in zakaj je nisva ubila. Zakaj bi jo ubijali, če ni strupena. Nič mi ni jasno. lp, pinka

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

12. avg 2008 3:41

Pinka, bila sva na Pašmanu, skoraj čisto na samem. Gledala sva na Kornate, kako točno pa se zalivu reče pa ti ne vem napisat. V Tkonu ob največji samopostrežni naravnost v hrib in čez otok čez na drugo stran. Kačo sem videla tudi sama, a ne ob hiši, po cesti. Ampak prestrašila me je zadosti, da sem imela oči na pecljih tudi preostale dni. Tudi zaradi našega psa. Ne vem pa, ali je bila strupena ali ne, bila pa je doooolga, to pa vem! moja

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. avg 2008 8:10

Tudi miva bila na Pašmanu. Cestaje res katasrofalna, kar v neznano, ozko, potem pa raj. Jaz sem preiskala vse živalske knjige, cel splet in je ne najdem, moje kače, je pa bila v karirastem vzorcu, rjavo črna, skratka temna. lp, pinka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. avg 2008 8:24

Ej, pinka, zanesljivo nisi videla neznane vrste kače. Kače imajo lahko precej različne vzorce.... Sploh pa - kače so povsod, na Mljetu menda ne, ker so jih iztrebili tja prinešeni mungi. In - seveda, kače so avtohtoni prebivalci otokov (seveda ne samo otokov), ki bistveno prispevajo h kolikor toliko ravnovesnemu stanju živali v naravi (no, tudi rastlin). Miši, rovke,...so hrana kač,...

 

rimljanka - zasebno mnenje

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

12. avg 2008 10:47

Meni po sedmih letih še vedno ne gredo iz glave robinzonske počitnice na svetilniku (pri Rovinju). Otoček je tako majhen, da ga v nekaj minutah prehodiš po dolgem in počez , ampak feeling je pa enkraten. Še sploh, ko smo v bližini opazili nekaj delfinov, ki so skakali in to je res veličasten pogled... ko smo (2 para) imeli resnično MIR... ko nas je svetilničar 2x vzel s sabo ribiške vabe pobirat ali pa sipe lovit... Ali pa, ko nas je odložil na sosednjem, neobljudenem otočku kjer smo nabirali divje šparglje... Pa ko si lahko cel ljubi dan lovil ribe ali pa si ležal na skalah in bral knjigo... Za finale pa je bilo še bolj razburljivo. Na dan odhoda je imela ladjica, ki nas je prišla iskat, težave s pristankom, ker je bilo tako razburkano morje. No, pa smo vseeno srečno prišli na kopno. Uf, kakšno doživetje! Aja, imeli smo hladilnik in štedilnik na plin, pa mislim, da bi lahko tudi tv gledali na agregat ampak nismo se pustili motit . Potem sta prišla 2 otroka, ki sta zdaj še majhna. Tolažim se, da bom najkasneje čez 7 let šla spet "špilat" robinzona, z otroki ali brez Moj brat je že drugo leto zapored kot robinzon preživel 10 dni na Pašmanu in je še vedno čisto navdušen. Lp, Asja Sporočilo je spremenil(a) Asja dne 12. avg 2008 11:26:22

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. avg 2008 16:54

Rimljanka, popolnoma se strinjam s tabo, da ta kača, ki sem jo videla ni neznana vrsta. In da jo mi motimo na njeneem območju. ,-) Ampak, me samo zanima, če je strupena. Mene je na smrt prestrašila in to že prvi večer počitnic. Sem velika ljubiteljica živali, ampak imam spoštljivo strahopeten odnos do kač in njihovega pika. lp, pinka

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

15. maj 2014 20:18

To je velika želja mojega moža.....žal smo že rezervirali.

suziqatro

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti