Dobra morska restavracija?

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

3. mar 2012 15:35

MBrando je napisal/a:

Hvala lijepa zbrana družba. Že razmišljam med Villo Rustico, Ancoro, ali pa še ne preverjeno restavracijo/kavarno Q. Z družino že leta in leta nismo jedli pohanega, sploh pa imajo tam poseben način pečenja nad paro, tako da namesto maščob prijetno hrusta in hrska. Tudi za opcijo popečena prsa na naravni način, zraven pa goro zelenjave se da dogovoriti, tako da je tudi moja malenkost lahko preskrbljena. Samo mislim, da če gremo, bom kar po perutničkah z goro zelenjave vsekal :)

 



---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Zakaj pa si ne narediš pohanega doma? Kak zdržiš leta in leta brez tega ??? Ko je pa taaak zeloo dobroo...pa njamiii pohano ...jaz bi umrla, da ga ne bi enkrat na teden pripravila

vd007

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2012 15:36

Če ne gre za pretežno ribjo restavracijo, jaz v MB največkrat zaidem v Florjana. Sezonske sestavine z dodatkom - "nekaj več" bi rekla -, zdaj imajo tudi goveje ličnice na primer, domiselne in originalne kombinacije na krožnikih, cene pa gkede na kakovost in izbiro hrane ter postrežbo, ki je res vrhunska, zelo zmerne.

Dober jedilnik ima tudi Rožmarin.

 

Ancora ima stalno kakovost jedi že, odkar je odprta, kar nekaj let torej, in tam tudi vedno veš, kaj dobip, v tistem pozitivnrm smislu. Pa širok nabor jedi imajo, tako da lahko gredo skupaj jest ljubitelji pic, rib in sladic ...

 

Na testenine grem pa običajno v Barillo v Ulici 10. oktobra, nekdanja PAnda. Razen testenin imajo dober izbor solat in drugih jedi, domiselno in tudi kakovost ne niha.

Za hitro kaj pojest,sploh na žlico, pa priporočam tri domače, majhne lokalčke z nekaj mizami: en je na vogalu Gosposke in Volkmerjevega prehoda (bivši ZAmorček), en je v Slovenski ulici (bolj za začetku, iz smer Tyrševe, na desni strani), tretji pa v Poštni ulici, samo se ne spomnim imena.

 

Me pa, ko smo že v Poštni, vedno znova premami BAščaršija ... samo od tam še samo domov "zalegnit" in si pošteno spočit po dobri papici.

 

Verjetno sem še kaj pozabila omenit, pa kdaj drugič.

mamamia

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

3. mar 2012 16:44

Mamamia, a v Florijanu je tudi morsko?? Oz pretežno ribje? Jaz grem tja raje na sladico. :)

 

V Ancori sem bila vedno zadovoljna, sploh glede razmerja kvaliteta hrane-cena, v Novem svetu enkrat ja, enkrat ne. Kar je bilo morskega, je bilo kar ok, jedci, ki niso jedli rib, pa so rekli, da je bilo čisto povprečno.

Baščaršija, seveda, Begova čorba je čista zmaga. :)

Sicer pa je dobra tudi nova restavracija nad hotelom City, pa tudi kaj morskega se najde.

Je kdo jedel pri treh ribnikih? Kako je tam?

 

kačča

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. mar 2012 17:04

3 ribniki..točno ja. Hmm, bo treba preveriti jutri.
Mamamia, lepo si mi sedaj zacumprala zadeve. Za tiste 3 zadevce si mi dala misliti, pa tudi Poštna in dobra srbska hrana bi mami sedla.
Sem ravnokar klical v NOVI SVET pa dela neki zelenec in me je kar odslovil da naj zvečer pokličem, češ da takrat šefi pridejo in bom izvedel kakšne ponudbe/akcije imajo za dan žena. Mislim ne, eh...
Ancora ima stil in kakovost na nivoju ja. Lepo je da držijo kakovost, pa nekakšno tradicijo. To je to, kar ve vsak dober gostinec. Obdrži kuharja če je dober in obdržal boš goste, v nasprotnem primeru adijo REPUTATION :D.
Ancore se spomnim še iz časov PIONIRČKA MBRANDOTA. Kak so se mi dopadla tista velika železna vrata z 2 ribama gori. OOOO, pa vedno je tako dišalo. Še sedaj vem, pa sem moral biti star manj kot 10 let, da sem tam prvič in zadnjič jedel žabje krake!?!?!?. Dostikrat pa smo na girice hodli. NOM NOM

 

Vsekakor MAMAMIA, grem še te omenjene zadeve preveriti. Zamorček? To misliš tisto eko restavračiko, katera prodaja tudi marmelade, sladice...?
Misliš hišo dobrot?
Hvala za vse nasvete.

V007: premastno, skoda denarja za nezdravo olje, da pa bi pohal v kokosovem ali pa bognedaj v olivnem pa mi je bogoskrunstvo :D, ker NIKOLI nismo pohali ( A MA RES NIKOLI!!!) in smo to imeli kot posebni obred, za gušte bi se reklo, da smo šli k LIPI ali pa KRANBERGERJU in uživali. Dom je ostal svež, olje v shrambi, mastna napa nam je prihranjena, itd itd :DDDD

Kačča: VIdiš, to mi je všeč, da mi konkretno poveš kako pa kaj. Bom kar obšel novi svet. Ancora mi je samo po pizzah znana, pa se vedno nekak izogibam, ker mi ne gre pojem PIZZERIJA-MORSKA RESTAVRACIJA skupaj. Morda sem old fashioned in enostavno ne dam priložnost. V 21.stol. pa je to res lahko lepa kombinacija, sploh ler ambient mi je pa RES RES NORO LEP, MORSKI in morda je tudi bolje tako, da so se odločili za 2 v 1 saj se le s prilagajanjem preživi na področju gastronomije.
Povej malo več o morski ponudbi, pa če približno veš cene...

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2012 18:37

kačča je napisal/a:

Mamamia, a v Florijanu je tudi morsko?? Oz pretežno ribje? Jaz grem tja raje na sladico. :)

 

V Ancori sem bila vedno zadovoljna, sploh glede razmerja kvaliteta hrane-cena, v Novem svetu enkrat ja, enkrat ne. Kar je bilo morskega, je bilo kar ok, jedci, ki niso jedli rib, pa so rekli, da je bilo čisto povprečno.

Baščaršija, seveda, Begova čorba je čista zmaga. :)

Sicer pa je dobra tudi nova restavracija nad hotelom City, pa tudi kaj morskega se najde.

Je kdo jedel pri treh ribnikih? Kako je tam?

 



kačča

 

Ne, Florijan ni pretežno ribji, sploh ne, ima pa nekaj morskega vedno na jedilniku. Pa saj veš, če hodiš tja na saldice .. No, tudi te so tam odlične.

 

MBrando, ja, na vogalu v tistem lokalčku tudi prodajajo kakšne zadeve domače izdelave; ena taka prava doača trgovina je pa v Vetrinjski ulici, malo pred Cantantejem, super zadevice imajo;

 

Trije ribniki so še vedno zelo solidni, za nekateer jedi tudi odlični. Tradicija z navdihom novega.

 

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. mar 2012 20:06

Eno vprašanje. Veste morda za kakšno takšno prijetno, starinsko gostilnico izven Maribora (v okolici pač), ki ima tisto, saj veste, tradicijo, ko se ti v glavi prikažejo slike starih očetov, kako še v beli srajci in črnem predpasniku na polju travo z koso kosijo, žene pa jim v cekru prinesejo kruha, vina, špeha in kjer imajo tradicionalne jedi na žlico, tipa kurja/telečja obara, žganci in kurji paprikaš.
Nekako sem podedoval to od staršev, da marsikdaj, ko se zbere celotna družina v kakšnem res nobel restavrantu, mi 3je ostanemo pri telečjih jetrcah z goro čebule, ali pa pri kakšni kisli juhi :D.
Tak je to, ko si doma ravno ne delamo pogosto takšnih stvari in nam je to tudi za gušte.
Drugače pa hvala za vso pomoč!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. mar 2012 17:36

Se je kdo še morda spomnil kakšne dobre domače restavracije, kjer prevladujejo jedi na žlico?

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. mar 2012 18:24

Posusi pri Matevžu, na Partizamski cesti, malo za nekdanjo Lesnino, na isti strani ceste, greš dol v klet. Je tabrla zunaj. Nisem še bila tam, vem po pripovedovanju.

mamamia

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

4. mar 2012 18:49

Vrnite se k temi, prosim.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti