Taras kermauner

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 12. jun 2008 11:31 | ogledi: 2.305 | odgovori: 5

Za vse, ki vas daljši teksti ne ustavijo.

Za vse, ki veste, da se svet ne konča za ograjo vašega doma.

Za vse, ki misli, s katerimi se ne strinjate, ne razumete kot ciljan in izključen napad na vas in samo na vas....

Za vse, ki nimate težav s tvojenjem priredij in podredij.

Za vse, ki "ne streljate kurirja, zato ker vam sporočilo ni všeč".

Za vse, ki ne potrebujete črede za to, da bi dobili potrdilo o svoji vrednosti in veljavi.

Vi verjetno - ampak mogoče je pa kdo zaradi časovne razlike prezrl - veste, da je včeraj umrl pisatelj, scenarist in publicist Taras Kermauner.

Sama sem njegove tekste intenzivno brala v gimnaziji (sem bila močno v teatrski fazi in sem se poigravala s študijem režije), potem malo manj, potem gospod dolgo časa ni pisal. Sta me pa njegov zadnji intervju pred nekaj meseci (Marcel Štefančič jr. je naredil izvrsten intervju), pa tudi reakcija gospe Koder na to, kar je bilo tam izrečeno, vzpodbudila k precejšnjemu razmišljanju. Razmišljanju o tem, da človek išče odgovore na bivanjska vprašanja in da tudi po tem, ko že misli, da jih je našel, ugotovi, da to pa morda ni TO - čeprav je že mislil, da JE.

Z nobenim tekstom gospoda Kermaunerja se nisem strinjala od začetka do konca. Nobenega nisem kar požrla od navdušenja. Ampak, intrigantni so bili pa vsi.

Gospod ni želel biti všečen in ni potreboval odobravanja za vsako ceno.

In ljudi, ki niso obremenjeni s tem, da bi bili všečni, ti so me vedno zanimiali in od njih sem se največ naučila.

Skratka, naj bo tale zapis kot neke vrste opomnik za obisk bližnje knjižnice. Zdaj itak vreme spodbuja branje.

Vendelina jr.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. jun 2008 11:57

pa ravno se je ponovno začel pojavljati v javnosti.... naj počiva v miru! klavdija

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

12. jun 2008 13:09

Pred časom je bil gost v eni oddaji in takrat je voditelj rekel zanj, da se redko odloči nastopiti v javnosti. Zakaj bi pa se moral promovirati vsepovsod? Vsi vemo, da se dobro blago samo hvali. Mislim, da je bila to oddajo Intervju z Ladom Ambrožičem. Verjetno je še v arhivu na spletni strani RTVSLO. Celinski tajpan Sporočilo je spremenil(a) Celinski tajpan dne 12. jun 2008 13:11:31

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. jun 2008 13:11

To je bil tudi biološki oče nepozabnega Matjaža Hanžka. V Intrevjuju z Ladom Ambrožičem se je tudi pokazalo, da kri ni voda. Takrat sem, glede na visoka leta gosta, razmišljala, da je pravzaprav sreča, da se je še odločil pojaviti v javnosti in da mi je bilo dano, da ga vidim skorajda v živo.

Sicer je moj  favorit je Branko Gradišnik, tudi po nepozabnem nastopu v Hri-Bar ju in njegovem ugaslem blogu, ki sem ga požirala skoraj z ekranom vred. 

Včasih je sreča, da ob redkih posedanjih pred TV spoznam osebnosti, ki me sprovocirajo s pisano besedo.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti