Električni pekač za pico

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. jun 2008 22:27

Katjuska, moj je bil zelo poceni, po uvedbi evra so se podražili, tako kot vse po vrsti, a so še vedno cenovno ugodni.  Nisem pa zasledila v trgovinah neke kvalitete, čeprav mi je prodajalka v BB zatrjevala, da ima martixa in da se ni nič ubočil. Saj se ne takoj sčasoma pa se sigurno, ker se mi zdijo vsi, pa naj bo katerakoli firma čisto podobni. Teflon se pa začuda ne lušči, niti ne popraska. Bi tudi jaz dala raje več, pa da bi ostalo ravno dno.

Lijana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. jun 2008 23:02

Imam dve električni ponvi , manjšo in večjo. Obe sta okrogle oblike in izdelani iz pločevine.Sta bolj cenenega videza, se mi zdi da se je tudi dno ubočilo. Sestra ima na morju  pravokotno  in je iz ulite kovine s teflonom ali nekaj podobnega. Ta se mi zdi da je pa kar kvalitetna.

Na morju sem v tem sestrinem pekla celo žemljice in so bile prav odlične. Krasno so vzhajale, ker se pod pokrovom ustvari para, le na pogled niso bile tako lepe, ker povrhu ne morejo dobit barve zaradi steklenega pokrova. Sem jih malo le zapekla tako, da sem jih obračala.

V njem sem pekla tudi povožen krompir in meso.  Najboljši pa so bili štruklji ( doma jih delam samo še v tej ponvi). Kupljene "kore" namažem z mešanico osoljene skute in kisle smetane, potresem z drobnjakom, zavijem in položim v ponev obloženo s peki papirjem.Potem je pa potrebno ugotoviti na katero stopnjo nastaviti , da se le pari in nič ne porjavi. Pri mojem je to na polovici do prve številke.Pridejo lepo rahli, veliko lepši kot v parilniku, kjer mi kar nekam skupaj padejo.

Aki

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jun 2008 23:53

Mi smo si enkrat na morju zaželeli pico, pa nismo bili posebej navdušeni. Ker sem zamesila preveč testa, sem iz ostanka spekla http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=8161 in smo bili bolj zadovoljni. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 12. jun 2008 23:55:21

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

13. jun 2008 10:03

joj najlepša hvala vsem za ideje. Zagotovo ga bom šla ta vikend kupit, da ga še najprej doma sprobam in ga potem zagotovo nesem sabo na morje. Ste me res prepričale s svojimi nasveti. lep dan brkn83

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. jun 2008 10:24

Pozdravljeni, jaz sem dobila nasvet za pico in sem ga tudi upoštevala. Pico sem pekla prvič, pa moram reči, da ne zadnjič. Testo daste peč in ko je že skoraj pečeno ga obrnete okol in naložite nanj željeno (omako, salamo, sir...) in spečete do konca. Meni je uspelo (za moje pojme) zelo dobro, bolje kot v pečici, sem pa vmes ponev tudi večkrat pokrila za nekaj minut. Poskusite na ta način. LP smrkolina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. jun 2008 11:03

Eh, ni treba obračat... Meni je moj recept čisto všeč, hehe. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 13. jun 2008 11:04:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti