Električni pekač za pico

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 12. jun 2008 9:15 | ogledi: 12.156 | odgovori: 16

Pozdravljene.

vem, da je o tem temi že bilo veliko govora, ampak ker teme ne najdem sem se odločila, da vam zopet malo povprašam. Letos preden gremo na morje sem se odločila, da bi kupila on električni pekač, ki je za pico. Ampak verjamem, da se da v njem pripraviti še veliko drugih zadev. Prosila, bi vas za kakšne nasvete ali recepte, oziroma kaj vse ve pripravljate v teh pekačih. Nekako birada kr celo kosilo v njem naredila, tako ne bi imela veliko posode za sabo jemat in potem za pomivat. Ker pač kampiramo, s šotorom so mi malenkosti pomembe.

Verjamem, da veliko vas ima že ta pekač in veste kaj vse se lahko naredi v njemu.

že v naprej hvala za vaše ideje in nasvete.

brkn83

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

12. jun 2008 9:36

Pri mojih kolegih je bilo smešno to, da so v njem pekli čisto vse, tudi na dopustu in je tudi vse uspelo, samo pica se jim ni nikakor zapekla:) Mi pa smo ga uporabljali za peko kostanja, kar pa ti seveda ne koristi sedaj:) patty

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2008 10:31

Tudi mi smo za 6 tednov pohajanja po Grčiji nabavili to ponev (prej se mi je zdela to samo še en kos navlake več, ko smo pa za otroške rojstne dneve serijsko pekli krompir, pleskavice , hrenovke, zelenjavo, sem takoj spremenila mišljenje). Ponev lahko rabiš kot navadno pokrito ponev - za golaže, dušeno zelenjavo, lignje s krompirjem, tudi ogromno rižoto lahko narediš ali pa "filane" paprike, če imaš dosti gostov... ali pa kot nadomestek žara, pečeš brez pokrova ali pokrito - za meso, ribe, zelenjavo, krompir... še posebej atraktivne pa so mega palačinke iz te ponve. Pizze, za kar naj bi bila ponev v osnovi namenjena, pa še nisem pekla, ker imam raje bolj zapečen nadev na vrhu. mamaF - Mojca

SUD3  

član od: 1.9.2007

sporočila: 62

12. jun 2008 17:20

brkn83 to stvarco kupi ne bo ti žal, jast ji pravim kuhinja v škatli. To je stvar ki gre prva v avto ko gremo na dopust. yoli

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

12. jun 2008 17:43

brkn83, korajžno si ga nabavi, ne bo ti žal. Pri nas imamo tri  (različnih oblik in višine) in so veliko v uporabi. Pri čiščenju pekač izklopiš, odstraniš el.vrv,  ostalo vsebino preprosto izliješ in očistiš. Jaz čistim   s papirnimi brisačkami - enostavno obrišem do čistega in to je to.

Ava

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. jun 2008 18:17

Sama ga imam že par let, me pa moti pri njem, da se je v sredini precej ubočil. Res je ena no name firma, zdaj pa gledam, da bi kje videla kakšnega z malo debelejšim dnom, pa ne najdem. Kar jih vidim, se mi zdijo precej podobni mojemu. Kako je z vašimi, ali imajo tudi deformirano dno, ker, če bi vedela, da do tega ne bo prišlo, bi ga takoj zamenjala.

Lijana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jun 2008 19:56

Se mi zdi, da imajo vsi "luknjo" v sredini. Zato me čudi, da eni pečete palačinke not. Atina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2008 20:25

Atina, jaz maso za palačinke zlijem v ponev, potem pa jo malo dvignem in obračam, da se masa razleze po celi površini (enako kot delam z navadno, manjšo ponvijo na štedilniku) Tudi moj pekač je proti sredini malo vbočen, vendar to ni problem. mamaF - Mojca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. jun 2008 21:11

Tudi jaz sem ga že imela nekajkrat v rokah, vendar imam pomisleke glede kvalitete teflona, ki se mi ne zdi kaj ekstra. Raje bi dala kakšen evro več za večjo kvaliteto. Vem, da obstajajo različne znamke..... katere pa imate vi? katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti