Ali se blitvo lahko pogreje?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2008 11:45

Mišika, jaz ti prav verjamem. Če imaš slab občutek zaradi nečesa, je boljše, da tistega sploh ne počneš, ne glede na to, kakšno je mnenje nas drugih. Kljub temu, da sem sama pri hrani bolj "flegma", pa priznam, da sem za otroka - ko sta bila še malčka - kuhala vse sproti in sveže. Tako se mi je zdelo pač prav, ne glede na druga mnenja. Je pa prav smešno, kako se stvari obračajo. Recimo špinača. Kot sem tudi sama zasledila, naj se je bi doječe matere, nosečnice in dojenčki izogibali. No, jaz sem jo dobila za kosilo že prvi dan v porodnišnici, pa tudi patronažna sestra mi jo je svetovala kot primerno za 7 - 8 mesečnega otroka! Ker mi je manjkalo železa, mi jo je že v nosečnosti priporočal tudi ginekolog...(pa ne pred 30 leti ;))) Tudi konzervirane hrane naj bi se navedene osebe izogibale, zdaj pa poglej paradoks. Jaz sem v porodnošnici (to je bilo 12 oz. 10 let nazaj) prosila za brezmesne obroke in sem dobivala namesto mesa v glavnem mlečne izdelke. Druge porodnice pa so npr, za malico, ko sem jaz jedla skutin namaz na polnozrnatem kruhu, dobile paštetke, hrenovke in mortadelo!!! Ja, tako gre to v praksi... mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 12. jun 2008 11:46:55

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

12. jun 2008 11:57

Ja saj vem mamaF. Vendar mi se doma izogibamo takšnim stvarem, kolikor se pač lahko. mišika

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. jun 2008 12:06

Veri, to je pameten otrok. Po mamici ali ateku? Ali po obeh? riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2008 14:06

Hehe, MamaF, jaz sem LANI dobila 3. dan v porodnišnici jagodni kompot, pa jagode vsi odsvetujejo za doječe mamice, hehe. VSA, ampak čisto VSA zelenjava, ki smo jo dobile, je bila vložena KISANA. Česar tudi naj ne bi jedel. Ampak če ne bi, ne bi pojedla tam nič zelenjave... riba-ribica, je kar po obeh taka:) Sicer je pa čisto svoja:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2008 14:08

Kar se pa tiče salam, so seveda bile: pa tudi sestre so 1x letale okoli in spraševale: a je v vaši sobi tista, ki je dobila pokvarjeno salamo? :) Smo vse ornk pogledale svoje obroke tisti dan, se mi zdi, hihi. Veri

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

19. jun 2008 12:29

Se še ni zgodilo, da bi pri nas špinača ostala, če pa bi, jo sigurno ne bi vrgla stran. Jaz tudi pire ali tenstan krompir pogrejem v mikrovalovki, če je treba, pa gobovo omako tudi. Pa krompir med tednom skuham prejšnji večer in naslednji dan tenstam itd. Ne spomnnim se, da bi si zaradi tega že kdaj kljuko od WC-ja podajali. Lejla13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti