Ramsay - vražja kuharija

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

tema odprta - 11. jun 2008 23:11 | ogledi: 3.355 | odgovori: 14

V sredo, 11.6. 08, je bil na Kanalu A prvi del tega kuharskega "reality showa".

Tisti, ki ste ga gledali, prosim napišite svoje mnenje:)

Mene je kar šokiralo, ko sem videl, kakšen odnos je vzpostavil do njih in kako jih je že na začetku popolnoma zatolkel z degustacijo njihovih "specialitet".

Zabaval pa me je njegov odnos do tistih "blond kokošk", ki jih je do konca ponižal, ko jih je poslal v p.m.

planet_food

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

11. jun 2008 23:28

Glede tistih blond kokošk, mislim, da je bilo vse zaigrano, saj se sicer ne bi tako hihitale nazaj. Vsaj zase vem, da bi jo kar hitro ucvrla.

Odnos do tekmovalcev pa je imel takšen, ker jih je preizkušal, do kje lahko gre, kakšna je njihova volja in kdo prenese več, kar je pravzaprav zelo pomembno, če bo zmagovalec vodil tako elitno restavracijo.

lp Saša

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. jun 2008 23:43

Spominja me na The Apprentice. S to razliko, da Donald zna komunicirati, Gordonov besedni zaklad pa očitno premore več ali manj samo kletvice. To oddajo sem gledala samo zato, da bi videla kaj bodo kuhali, pa hrano zasenči Ramsayev prostaški odnos, tako do hrane kot do tekmovalcev. Skoraj vse, kar je dal v usta je skozlal, metal jo je v smeti oz. v kuharje. Tako se s hrano ne dela, tudi tako neužitna sigurno ni bila, saj tekmovalci niso prvič stali za štedilnikom. No ja, saj je prav, da je strog, ampak osnove bontona bi pa lahko scenaristi vključili v ta »reality«.

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

11. jun 2008 23:48

V tem reality se ne gre za hrano. Sem pol oddaje videla enkrat lani in mi je bilo vec kot dovolj. Nima smisla sedet pred televizijo in njega poslusat.

 

LP

Jerneja USA

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

12. jun 2008 8:07

Jaz sem tudi sredi odšla raj spat................................zadevo bi lahko malce drugače zjasnil, ne pa tako klel ....pljuval........

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

12. jun 2008 8:17

Ja men tud ni všeč.sej to kdo več zmore in do kje lahk greš lahko tudi na drugačen način ugotoviš. Men tak odnos ni ušeč in me je kar šokiralo. Pogledam še naslednjič,če bo kej bolš,če jih bo dejansko kej naučl,drugač neham gledat. evagirl

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

12. jun 2008 8:27

Ja pa saj je namen reality showa da šokira. Kaj naš BB ni šokiral. Nekoč so analitiki dejali, da bodo v bodočnosti (verjetno v Ameriki) uporabili takšen šow za usmrtitev kakega kaznjenca - v živo seveda, ker pravijo, da za ljudi zadovoljit ni več dovolj pokazati golo rit. Žal gre svet z bliskovito naglico nekam, kar meni osebno ni čisto nič všeč. lp Alenka alenka5

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

12. jun 2008 8:53

ja, jaz sem tudi gledala pet minut, pa sem hitro videla, da so gostje vedeli kaj jih čaka in da je bilo vse zaigrano. Kuharji so bili pa bogi poleg tistega debila, ki jih je na takšen način motiviral. Jaz bi mu vrgla lonec v glavo pa šla ven . Totalne norce se je delal iz njih. ariella

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

12. jun 2008 10:00

z velikim pričakovanjem sem začela gledat, ko pa sem videla, da gre za vse drugo kot kuhanje, sem ugasnila. Nisem za tako negativistično delo z ljudmi. Tako se ne dela z ljudmi, pa tudi s hrano ne . Tudi, če je samo zaigrano . Ne razumem sporočila take oddaje . zvezdica55

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

12. jun 2008 10:19

Mene pa zanima, kje bi gostje čakal tako dolgo na predjed in vse ostalo ? V Sloveniji ziher da ne ! Je bilo ziher zaigrano, skoraj da ne more biti drugač. Pa kakšen bonton bi si lahko prebral... LP,Rmeli Rmeli

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

12. jun 2008 10:32

Da vam povem, sama gledam Ramsaya na satelitski D MAX. Veliko sem že videla, pa tudi sama sem gostinka in vem, da marsikje ni vse tako kot bi moralo biti. Sploh ne veste, kaj vse ljudje tu pri nas "požremo". Njegov besedni zaklad je tak, kakršen pač je, kar pa nima z njegovo sposobnostjo in znanjem nič skupnega. Sicer pa mislite, da bi ti lastniki in kuharji, ga sploh resno jemali, če jih ne bi pošteno obdelal? Večina ne, verjemite! lena70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti