Zapestnica proti slabosti pri vožnji

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

7. avg 2008 8:28

Najbolj enostavno je vzeto homeopatski pripravek Cocculus, velja za vse slabosti v avtu, za slabosti na ladji je malo drugačen (pa se zdajle ne spomnim imena). Prodajajo tui lekarne pri nas ( sicer zaenkrat pod pultom), na Hrvaškem in v Avstriji ali Italiji pa čisto legalno) Seveda tudi to nima prav nobenih stranskih učinkov in je ceneje kot zapestnica (ki tudi ni ravno draga) Vsi ostali "zeliščni" pripravki niso tako zelo zeliščni oz. naravni kot se zdi....tisti ingver je zgolj dodatek, verjemite! Mojim otrokom to vedno pomaga, v avtu, v avtobusu....tole zapestnico pa poznam, sem jo tudi jaz imela veliko let nazaj, ko so jo prodajali še pri nas oz. v Breogradu. Seveda deluje na principu akupresure, kot tudi sug grah v popku...

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

7. avg 2008 12:17

karnak je napisal/a:

Pomaga, če daš suh grah ali grahu podobno stvar v popek in čez daš obliž. Preverjeno!

Sem slišala isto, le da se da kamenček v popek . Verjetno je tu akopunkturna točka.....

Moji znanki je to pomagalo.

Aki

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

7. avg 2008 14:58

moja je napisal/a:
Jaz grem na jadranje konec meseca. Uporabljam sicer obliže, ki se jih zalepi za uho... naceloma mi pomagajo, a problem je, ker se ob potenju, kopanju v morju ipd. hitro odlepijo in jih je potrebno dodatno pričvrstiti. Učinkovina v njih se sprošča počasi, po 72 urah ga je potrebno menjati. Je to zapestnico že kdo uporabil za jadranje? Je pomagalo? Tukaj je govor samo o voznji, a pri tem težav nimam... Še nikoli nisem ničesar naročila preko Amazona... se to da naročiti in koliko časa preteče, da ti naročeno dobavijo? moja
Od vedno sem imela hude težave s slabostmi (na avtobusu, vlaku, letalu, na barko pa sploh nisem šla..). Odkar pa uporabljam obliz, ki se zalepi zadaj za uho, (če kdo želi, bom doma pogledala, kako se imenuje - kupi pa se v lekarnah v Italiji - cena za 4 komade pa je cca 12 do 13 EUR), pa nimam nobenih problemov več. V mesecu juniju sem bila z barko do Ilovika, pa je bilo čudovito. Cel teden sem imela prilepljen samo en obliž. ki je ves čas deloval, kljub temu, da pravijo, da deluje tri dni. Nisem kaj ekstra gledala na obliž, vendar nisem imela problemov, da bi se mi odlepil- pa sem se kar nekajkrat kopala - potapljam pa se tako ali tako ne. Preden ga pa zalepim, kožo dobro umijem in zbrišem, da je suha. Tako da "moja" kar odloči se in pojdi na barko, ker deluje, pa ni potrebno ne jesti kaj ne kaj drugega coprati... Poročaj! Zdenka Zdenka

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

8. avg 2008 19:08

Szdenka, obliže poznam in jih tudi uporabljam, le da jih zaradi občutka menjam na tri dniTako so rekli, tako so napisali in ker se bojim nevšečnosti, jih pač menjam... Bom pa poročala, ker sem se glede na tvoj post odločila, da tokrat poskusim brez menjave. Na jadranju jem normalno in nič ne copram... ... samo uživam - brez slabosti in bruhanja. Lp moja

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

21. sep 2008 22:34

A vam tej obliži (BTW, reče se jim Transcop) ne povzročajo suhega grla oz. cmoka v grlu? Meni so obupni! Sem jih uporabljala tudi jaz, letos pa sem (za vsak slučaj) za trajekt nabavila zapestnice. Samo zato, ker dojim in ne vem ali obliž prehaja tudi v mleko. Zapestnice sem preiskusila med vožnjo s kamperjem in hkratnim tipkanjem po računalniku. Delujejo! LP kuharica Mici

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. sep 2008 9:54

Krekerji pomagajo, ker ti popivnajo slino - zato tudi pomaga npr jesti sam kruh. Pred leetiiii, ko sem še jaz imela blazne težave s tem so bile ene tablete, ki so ti popolnoma! pobrale slino. Grozen občutek v ustih in grlu. lp, vanjatajnsek

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. sep 2008 11:20

S pomočjo tega foruma bom prišla do ustreznih zapestnic.

Sem pa na zadnjem potovanju v Verono popila mešanico ingverjevega prahu in vode in mi ni bilo slabo.

V soboto odhajam na razstavo na Dunaj in bom ponovno preskusila ingver.

Tiste tablete, meni se zdi, da se imenujejo Dramamine, popolnoma zadrogirajo in v resnici vplivajo na izločanje sline.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti