Zapestnica proti slabosti pri vožnji

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 11. jun 2008 22:19 | ogledi: 6.942 | odgovori: 27

Že od osnovne šole mi je slabo pri vožnji z avtobusom in včasih tudi z avtom.

TAblete zaležeje le toliko, da sem potem ko zoombi in tako drogirana od izleta nimam ničesar.

Edina stvar, ki mi je pomagala, so bile zapestnice, ki sem jih kupila v lekarni. Bile so modre ( grde ) barve, na notranji strani pa so imele plastični gumb, ki je pritiskal na akupresurno točko.

Pred dvema letoma sem eno izgubila med neko nočno vožnjo z Dunaja, druga pa je bila neuporabna.

Zanima me, če ima kdo par teh zapestnic odveč in mi jih proda. Mogoče namig, kje bi se jih dalo kupiti.

Menda obstajajo tudi z magnetki.

V lekarni so me gledali kot Marsovca in pojma nimajo, kaj to sploh je. ( Pa v isti lekarni sem jih kupila).

Pakirani so v mali oglati škatlici modre barve.

 

Hvala.

F r i n a

Temo je spremenil(a) frina dne 11. jun 2008 22:19:15

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

12. jun 2008 8:36

Frina moja mami ima podobne težave kot ti in je tudi kupila te zapestnice, vendar mislim da se jih v Sloveniji ne dobi. Njej jih je prinesla ena kolegica iz avstrijske lekarne.

sonchek

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. jun 2008 8:44

Frina, imela sem podobne težave, ko so me drugi vozili odkar sem sama šofer pa ni več teh težav.

Se bom pozanimala pa ti sporočim!

lp

Anamarija

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

12. jun 2008 9:21

Pomaga, če daš suh grah ali grahu podobno stvar v popek in čez daš obliž. Preverjeno!

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

12. jun 2008 9:29

Dobi se tudi naravno reč - ingverjeve tablete proti slabosti, v DM sem jih vidla.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

12. jun 2008 10:09

Ta tema tudi mene zanima. Jeseni grem na daljse potovanje(avtobus, ladja), pa me kar nekam skrbi, ker mi je bilo na zadnjem izletu z avtobusom zelo slabo. Kot otrok sem imela te tezave, kasneje pa ne vec,tudi sama vozim, ampak mi je kar neprijetno ce pomislim,da se utegne stvar ponoviti. Grah?! Lp lucka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. jun 2008 11:25

barbara9 je napisal/a:

http://www.amazon.com/Sea-Band-Sea-Band-Adult/dp/B0

Sem jih videla v navtičnem katalogu. Če jih ne boš mogla dobiti, mi sporoči na zs.

 

barbara9

Zadetek. Točno take iščem ! Pleten trakec in plastična kroglica. ( Upam, da ne bo kdo napisal, da gre za kako mejno vedo in da deluje samo na mojo pamet.)

Ena farmacevtska firma je prodajala kapsule z Ingverjem pod imenom Tralalan. In jih menda ni več. Saj vem, da boste rekli, da kompliciram. Vsak pripravek, ki ga moram spiti pod mus ( sirup proti kašlju ipd.), kamor spada tudi ingver, pomešan z vodo mi izzove krč v grlu, da bruham že ob poskusu zaužitja.

V otroštvu so me namreč silili s hrano in se mi tak krč ob hrani, pijači, ki jo zavestno ali podzavestno odklanjam, vedno pojavi. Mi je pa včasih  hudo neprijetno zaradi ostalih, ki sedijo pri mizi in se trudim jesti  nekaj, do česar imam odpor, samo iz vljudnosti.

 

Mogoče bo ta informacija pomagala še komu, zato v imenu vseh, hvala!

F r i n a

Tosca  

član od: 29.6.2004

sporočila: 11

12. jun 2008 12:16

Ravno takšne zapestnice sem pred kakšnim letom kupila v eni od lekarn v Trstu. Res pomagajo.

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. jun 2008 12:49

Punce HVALA! Zdaj pa na lov!

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti