Justa

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

15. jun 2008 19:14

Ali jo res lahko posadiš vlonček in postaviš na balkon ker namreč nimam vrta ima mogoče kdo že s tem izkušnje. mark5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. jun 2008 20:57

mark5, josta je za to odločno prevelika. načeloma sicer gre, ampak dvomim, da imaš zelo velik balkon, bi moral biti velika terasa. Priporočam ribez, rdeč ali rumen, če že kaj.

rimljanka - zasebno mnenje

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

15. jun 2008 21:24

Imam jo na vrtu. Sedaj se je nekam čudno razrasla. Zanima me ,če jo je potrebno obrezovati? Nimam nikakršnh iformacij o gojenju. Oziroma sem jih po 2 letih pozabila. Dobila sem kar majhno sadiko. Hvala! ham-njam

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

15. jun 2008 21:30

Ja obrezovati jo je potrebno tako kot ribez. Kolikor sem brala na spletu naj bi grm imel približno 9 glavnih vej. Nobana naj ne bi bila starejša od treh let. Idealno bi torej bilo, da ima odrasel grm 3 enoletne veje, 3 dvoletne in 3 troletne. Krajšanje vej pa naj ne bi bilo priporočljivo. Torej tisto kar orežeš, odrežeš do konca. Gnojenje je seveda vedno zaželjeno, čeprav moram priznati, da je josta nezahtevna in kljub skromni negi bogato rodi. magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti