Barva sten v dnevni sobi

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

tema odprta - 11. jun 2008 21:41 | ogledi: 7.635 | odgovori: 29

V zdajšnjem stanovanju smo imeli modro sedežno, stene pa v modro-rumeni svetlejši barvi. Zdaj smo pred selitvijo in nova sedežna je živo rdeča. Kakšne barve sten bi pasale zraven? Raje bi bolj žive barve, ali pa mogoče kaj v sivi barvi in eno steno bolj živo.

Prosim za pomoč, karkoli samo bele ne bi imela, ker belih sten pa ne prenesem.

Lahko prilepite tudi kakšen dober link, mogoče pa tam najdem kakšno idejo.

 

lp Saša

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. jun 2008 22:48

Meni osebno je všeč kombinacija rdeče in živo roza barve, se pravi, da bi stene pobarvala v živo roza. Pogoj so velika okna, da ne bo prostor temen. Pa nekaj zelenih rastlin za kontrast in pohištvo v naravnem lesu...

jasna

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. jun 2008 22:49

Preden sem vse prebrala, sem imela v mislih sivo-torej samo eno steno, ostale bele. Če si bolj drzna, se zelo lepo kombinira rdeča, bela, roza... Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. jun 2008 22:49

Eh zdaj me je pa jasna prehitela, ;-) Začetnica

brza  

član od: 18.11.2006

sporočila: 54

11. jun 2008 22:53

jaz imam v dnevni omaro, ki je rdečo sive barve, rdečo sedežno s sivimi pojštrčki... in rdečo rumen tepih. Prav tako so vsi ostali dodatki v rumeni barvi in moram priznati, da je to ena boljših sob v stanovanju brza

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

12. jun 2008 6:32

Tudi jaz imam živo rdečo sedežno, eno steno oranžnorumeno, dve beli in ta njih nekaj rdečik trikotničkov. Zavese so v rumeno rdeči kombinaciji. Prijetno toplo, občutek, da vedno sije sonček. Spela

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

12. jun 2008 9:16

Če si za žive barve ti predlagam stene v živo zeleni ali rumeni barvi.

Bolj umirjeno pa bo siva barva, če imaš sedežno živo rdečo.

stara

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

12. jun 2008 9:28

Moj predlog so tapete...s kakšnim velikim grafičnim vzorcem. Ponudba lepih in modernih tapet se pri nas že lepo veča, tako da se da dobiti marsikaj lepega. Bi pa predlagala tapete samo na eno steno, ostale v beli ali kakšni drugi nežni barvi (da se ujema z barvo tapet). Jaz imam tapete v dnevni sobi in spalnici, samo na eni steni, pa izgleda super.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2008 9:31

Na tole je dvakrat težko odgovoriti. Prvič zato, ker nihče nima vizualne informacije o tem stanovanju (nihče/večina ga ni videl/a) in je težko kaj uporabnega reči za konkretno stanovanjje. Drugič, večina te ne pozna in ne ve, kaj gre tebi in plemenu na karakter. Načeloma gre pa takole: barvne stene so "škatljive". Ker si s tem fino zablokiraš možnosti pri nabavi pohištva, tekstili ipd. Pa še potem, ko je ena soba modra, druga rumena....strahovito težko je delati prehode iz enega prostora v drugega in pri tem poskrbeti, da ima vse skupaj še kolikor toliko skupnega imenovalca, da ne rečem note. Nekako barvanje sten - to je ena bolj mladinska faza, z leti to človeka mine. Tudi ljudje, ki so recimo pri kakih zgodnjih tridesetih v novi hiši barvali vse živo, so v naslednjih letih večino barv zmetali ven, zamenjali so jih z belimi stenami, ki mnogo lažje prenašajo različne ostale barvne eksperimetne v interieru (recimo z barvnim pohištvom in tekstilijami). Barvne stene - meni to funkcionira v Latinski Ameriki, pa tudi na iberskem koncu - medtem, ko mi to isto na naših prostorih funkcionira kot kulise za snemanje telenovele. Edina rešitev z barvnimi stenami, ki nekako funkcionira, je stanovanje meni ljubega bratranca, ki pa ima tak interier iz enega konceptualnega štosa in glede na to, da se človek ukvarja z odrskimi umetnostmi tiste rdeče, zelene, modre, rumene stene v kombinaciji s težkim črnim pohištvom, nabranim z vseh koncev sveta - to funkcionira. Hočem reči, če so stanovalci zelo močne in ekstravertirane osebe, potem zmorejo živeti v barvastem stanovanju, v nasprotnem primeru pa so barve nekako pretežke. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jun 2008 9:46

Se strinjam z Vendy!!!!!!

 

Predvidet je treba postavitev sten, višino le teh, svetlobo iz oken, vrat, barvo talne podlage, barvo sedežne... In v vse to se vkomponira barvo stene. Je kar dobro imeti koncpet, kako naj bi prostor zgledal v glavi že prej, ne pa potem, ko se kupi sedežno. To se kupi, take in take barve, ker se že ve, kako se bo barvala stena, kakšno bo pohištvo... Konceptni plan...

Jaz sem "ex husband" naredila celo študijo z barvami sten, za celo hišo. Da sedejo na parket, namembnosti prostora, svetlosti, pa da se ujame en kompleten stil po celi hiši. Meni osebno so pri srcu zabrisani odtenki, nekje med sivo, rjavo, vijoličasto. Barve, ki jim ne moremo določiti barve. Prav tako mi je všeč takšna posteljnina ipd., sicer pa sem zaprisežen klasik, se raje izživim s slikami in ostalimi dodatki.

lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2008 10:55

Še nekaj v zvezi z rdečo sedežno. Gre ti v naslednje situacije in sicer: a) v kakšnem loftu (loft je stanovanje v vrhnji etaži - ni mansarda - v večstanovanjskih hiši, ki je nastala tako, da so prenovili nekdanje industrijske objekte - tega je veliko v Belgiji, Nizozemski, Angliji..), kjer NI veliko sten, ozrioma so stene bolj industrijske - tipo glajeni beton in podobno - ker je rdeča tako močna, da nekako ubija sivino nekoč industrijske zgardbe. b) v eno zelo veliko minimalistično dnevno sobo in sicer tako, da narediš kakšen črn terazzo veneziano za tlak in stene spet glajeni beton ali pa klasiš omet in prebavano na belo in potem na stenah grafike velikega formata, kakšno olje tipo "Malevič črn krvadrat na belem ozadju" v kombinaciji s kakšnim starckovskim (glej oblikovanje od Philipa Starck-a, v strička gugla vtipkaj Starck design pa ti bo nekaj vrglo ven) kipom (kakšnen zeleni keramični labod ali pa kakšna takšna provokacija).....in zraven tista rdeča garnitura, ki dokonča dalijevski učinek (ker rdeči kavč, to si je v bistvu izmislil Salvador Dali) c) v eno mediteransko hišo, kjer ponavadi udarijo kakšno močno barvo (rdečo, zeleno, modro...) ampak vedno v kombinaciji z minimalnimi dodatki. Stene so bele ali pa kamnite, tla so kamnita Vse ostale kombinacije pa, bolj ko jih kreiraš, bolj z leti postajajo tako malo bordelske v smislu, da izgleda ceneno....Na začetku niti ne izgledajo, potem pa zmeraj bolj. Se spomnim verige prodajalnic/kavarnic, kjer so prodajali francosko pecivo in so v devetdesetih letih štartali z rdečim žametom in mesingom in tisto je izgledako tako ceneno, da že po enem letu človek ni več zmogel tja na kavo. Ali pa tista epizoda Seksa v mestu, v kateri se Mr. Big ravno loči in potem pride Carrie k njemu pogledat, kako je prebarval stanovanje in ima rdečo spalnico in je totalno nesrečen, ker tisto je pa way too red...... Skratka, Basti, če se ne nadješ v variantah od a do c - ne sili v rdečo. Še vedno se da na novi sedežni naročiti tudi drugačna preobleka (in dodatna cena je še vedno manj kot totalno nezadovoljstvo nad tem, v čem živiš). Drugače pa sta od literature v slovenščini za moj okus še najboljši revija Hiše in revija Ambient. Okej, določeni teksti v Ambientu so res malo do pretežno pocukrani, ampak vendar se v teh revijah kažejo dobre prakse in tudi piše nekaj o tem, s kakšnim konceptom se sploh gre v oblikovanju bivalnega prostora. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti