Mandeljevi lističi

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

tema odprta - 15. nov 2002 12:57 | ogledi: 3.126 | odgovori: 4

No, jaz v trgovainah še nisem zasledila mandeljevih lističev, ki pa so zaželjeni pri peki nekaterih receptov s tortami. Ali morda veste kje bi se dalo dobiti kakšne mandeljeve lističe. Ni nujno, da v Sloveniji, lahko tudi v Italiji!

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

15. nov 2002 13:04

Ne vem zakaj v tujino, ko pa jih najdeš v vsakem večjem marketu, lahko tudi hipermarketu! Nazadnje sem imela težave ko nisem našla mletih mandeljev, vse ostale različice pa (olupljen , neolupljeni celi mandlji, mandlji v lističih...). Siice pa se mi zdi, da si lističe lahko pričaraš tudi sama, če imaš vsaj malo potrpljenja in narežeš cele mandlje v lističe... zamudno...morda malo ceneje! Razmisli Imej se lepo! Mica maca

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

15. nov 2002 14:09

Res je, dobijo se praktično v vsaki trgovini - mislim da je proizvajalec Schwartau (ne vem, če sem čisto prav napisala), poglej pa tam, kjer so ponavadi pudingi, čokolada v prahu, pecilni..., ali pa pri sadju (suho, orehi...). Cena je pa res huda, 450 SIT in več. ps - za peko pri naši hiši sem sicer zadolžena jaz, za tolčenje, lupljenje, sekljanje in kar je še tega orehov, lešnikov... pa ponucam tudi moža - praznična peka je pač družinski dogodek, kajne lp Irena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. nov 2002 14:22

Če pa hodiš kaj po Ljubljani, pojdi v klet Maxija ali v kako drugoprodajalno s suhim sadjem, tam jih dobiš na vago, so še cenejši kot tisti tovarniško pakirani. LPL

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

16. nov 2002 23:17

v Intersparu jih imajo! stella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti